FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware Bloom i wyświetlane przez nie reklamy

Znany również jako: Reklamy Bloom
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware Bloom?

Bloom to oprogramowanie (adware), wspierane przez reklamy, które nasz zespół badawczy odkrył podczas inspekcji podejrzanych stron z produktami do pobrania. Zauważyliśmy również, że ta aplikacja jest praktycznie identyczna z adware Tone.

Konfigurator instalacji adware Bloom

Przegląd adware Bloom

Po zainstalowaniu na naszej maszynie testowej, Bloom zaczęło wyświetlać reklamy. Może jednak nie uruchamiać natrętnych kampanii reklamowych w innych systemach. To, czy adware działa w zamierzony sposób, może zależeć od różnych czynników, np. specyfikacji kompatybilnej przeglądarki/systemu lub geolokalizacji użytkownika, wizyt na określonych stronach internetowych itd. Oprogramowanie obsługiwane przez reklamy zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika, niezależnie od tego, czy wyświetla reklamy, czy nie.

Reklamy wyświetlane przez adware promują szeroką gamę podejrzanych/szkodliwych witryn i oprogramowania, oszustw internetowych (fałszywych ostrzeżeń o wirusach, alertów o nieaktualnych programach, loterii, prezentów itp.), a w niektórych przypadkach nawet malware. Ponadto niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu wprowadzać oprogramowanie do systemów.

Warto zauważyć, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Ta metoda marketingowa jest powszechnie stosowana przez oszustów, którzy wykorzystują programy partnerskie do pozyskiwania nielegalnych prowizji.

Adware zwykle ma możliwość śledzenia danych i może to dotyczyć Bloom. Interesujące informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania, dane osobowe, dane logowania do konta, numery kart kredytowych itp. Twórcy tego oprogramowania zarabiają na zebranych danych poprzez sprzedaż stronom trzecim.

Podsumowując, obecność oprogramowania wspieranego przez reklamy, takiego jak Bloom, na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Bloom
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (zwodniczego instalatora) Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.ge), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Zillya (Adware.AdSearch.Script.1), ZoneAlarm by Check Point (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Avast (Win64:Adware-gen [Adw]), Jiangmin (AdWare.Script.gh), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Microsoft (), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu Bloom ltd Copyright © All rights reserved (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy niezliczone próbki adware, a Ask AliMeme Finder i Best Converter Online to tylko kilka przykładów. To oprogramowanie zwykle wydaje się legalne i nieszkodliwe. Oferuje również „użyteczne" i „korzystne" funkcje, które rzadko działają.

Jak zainstalowano Bloom na moim komputerze?

Pobraliśmy Bloom z podejrzanej strony internetowej, która go promowała. Witryny, które promują oprogramowanie obsługiwane przez reklamy i inne podejrzane produkty, są zwykle otwierane przez błędnie wpisane adresy URL lub przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z funkcjami wymuszonego otwierania przeglądarki).

To oprogramowanie może być również dołączone (spakowane razem) do zwykłych programów. Pobieranie produktów z podejrzanych źródeł (np. nieoficjalnych witryn i stron z freeware do pobrania, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) oraz pospieszanie instalacji zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Natrętne reklamy również dystrybuują adware. Niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty, aby po kliknięciu wykonać potajemne pobranie/instalację.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji, co obejmuje: czytanie warunków, sprawdzanie możliwych opcji, korzystanie z ustawień „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" oraz rezygnację ze wszystkich dodatków.

Zalecamy również zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe produkty wydają się zwykle nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają zwyczajnie, ale przekierowują do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli napotkasz takie reklamy i/lub przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Bloom, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu zawartości folderu instalacyjnego adware Bloom:

Zawartość instalatora adware Bloom

Zrzut ekranu procesu adware Bloom w Menedżerze Zadań Windows (nazwa procesu "Bloom ltd Copyright © All rights reserved"):

Proces adware Bloom w Menedżerze zadań (Bloom ltd Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone - nazwa procesu)

Zrzut ekranu witryny używanej do promowania adware Bloom:

Strona promująca adware Bloom

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Bloom:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj adware Bloom za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Bloom", wybierz ten wpis i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje reklamy Bloom), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Bloom z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Bloom nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innym oprogramowaniem reklamowym. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Bloom z Google Chrome, krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome ikona menu (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Bloom z Google Chrome, krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy bloom, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Bloom z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox ikona menu (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Bloom z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy bloom, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy bloom ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy bloom lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23202-bloom-adware

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Oprogramowanie reklamowe zagraża integralności urządzenia i bezpieczeństwu użytkownika. Może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. To oprogramowanie ma zwykle funkcje śledzenia danych, co stanowi zagrożenie dla prywatności. Ponadto reklamy wyświetlane przez adware mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować różne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Oprogramowanie reklamowe (adware) jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Innymi słowy, może wyświetlać reklamy na odwiedzanych stronach internetowych i/lub różnych interfejsach. Niektóre typy mogą również wymusić otwieranie stron internetowych i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Twórcy adware generują przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne witryny, aplikacje, produkty, usługi itd.

Czy Combo Cleaner usunie adware Bloom?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów bezpieczeństwa) może nie być idealne. W niektórych przypadkach nawet po usunięciu samego oprogramowania – resztki plików pozostają w systemie. Co więcej, pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Bloom kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Bloom na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.