FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować Secure Browser z systemu operacyjnego

Znany również jako: Przekierowanie secure-browser.io
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Secure Browser?

Secure Browser jest pierwszą na świecie przeglądarką ze zintegrowaną konsolą zarządzania, aplikacją zaprojektowaną w celu pomocy i uproszczenia zarządzania prywatnością i bezpieczeństwem. Ta przeglądarka internetowa jest oparta na projekcie Chromium, legalnym projekcie o otwartym kodzie źródłowym, jednak często jest niewłaściwie wykorzystywana jako platforma dla różnych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) – w tym przypadku aplikacji typu adware Secure Browser.

Adware Secure Browser

Przegląd Secure Browser

Większość użytkowników nieumyślnie instaluje przeglądarkę Secure Browser, przez co jest ona klasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja. Po zainstalowaniu (z własnej woli lub w inny sposób) losowo przekierowuje użytkowników do secure-browser.io (powiązanej z nią wyszukiwarki). Zaobserwowano zaktualizowane wersje Secure Browser promujące przeglądarkę search.com, która przekierowuje do prawdziwej wyszukiwarki Google.

Dodatkowo Secure Browser wyświetla różne natrętne reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, ankietowe i tym podobne. Po kliknięciu, reklamy te przekierowują użytkowników do podejrzanych witryn.

Ponadto niektóre z nich mogą uruchamiać skrypty, które pobierają inne potencjalnie niechciane aplikacje. Reklamy wyświetlane przez PUA mogą być bardzo natrętne, ponieważ często są wyświetlane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie i często zakrywają podstawowe treści.

Innym negatywnym aspektem PUA jest to, że generują przychody dla swoich programistów, zbierając informacje o użytkownikach, takie jak adresy IP, naciśnięcia klawiszy, zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, geolokalizacje i tak dalej. Dane mogą zawierać dane osobowe udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy niewłaściwie wykorzystują prywatne informacje do generowania przychodów.

Zainstalowanie PUA może zatem spowodować poważne problemy z prywatnością/bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzież tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich PUA obecnych w systemie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Przekierowanie secure-browser.io
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja), adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (instalatora) Combo Cleaner (Trojan.Generic.31182270), DrWeb (Trojan.DownLoader43.57488), ESET-NOD32 (Awariant Win32/BlazeMedia.A Potentially U), McAfee (Artemis!8DA356E0CF8D), Microsoft (Program:Win32/Uwamson.A!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (zaktualizowanego instalatora) ESET-NOD32 (wariant MSIL/Adware.BrowserAssistant.L), Gridinsoft (PUP.Win32.Gen.oa!s1), Zillya (Trojan.WinCred.Win32.21), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (zaktualizowanej aplikacji) Comodo (ApplicUnwnt@#e8rmvqm9nl6i), ESET-NOD32 (wariant Win32/BlazeMedia.A Potential), Malwarebytes (PUP.Optional.Blaze), McAfee (Artemis!A9ACED76CAED), Panda (PUP/SecureBrowser), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Promowane adresy URL secure-browser.io; browser-search.com
Nazwy wykrycia (browser-search.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze nagle pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja skanuje komputer i wyświetla komunikaty ostrzegawcze o „znalezionych problemach”. Prosi o płatność w celu usunięcia rzekomo znalezionych błędów. Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware

Ogólnie rzecz biorąc, większość aplikacji typu adware jest bardzo podobna, a programiści promują je jako zapewniające „użyteczne funkcje". Twierdzenia te są jedynie próbami nakłonienia użytkowników do pobrania adware. Aplikacje te nie zapewniają żadnej z obiecanych funkcjonalności – wręcz przeciwnie, narażają użytkowników na różne problemy z prywatnością i bezpieczeństwem przeglądania, a nawet poważniejsze problemy.

Jak zainstalowano Secure Browser na moim komputerze?

Secure Browser ma swoje oficjalne źródło pobierania (stronę internetową), jednak aplikacje typu adware są zwykle instalowane nieumyślnie. Twórcy tego oprogramowania nakłaniają użytkowników do zainstalowania takich aplikacji, jak Secure Browser, za pomocą oszukańczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" – potajemnej instalacji PUA ze zwykłym oprogramowaniem (strony trzeciej).

Aby osiągnąć te niechciane instalacje, programiści ukrywają dołączone aplikacje w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach procesów instalacyjnych. Nie ujawniają prawidłowo informacji dotyczących obecności tych aplikacji i mają nadzieję, że pozostaną one niezauważone przez użytkowników lub po prostu pominą oni etapy instalacji (jak wielu to robi).

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj i instaluj oprogramowanie praz uważnie przeglądaj sieć: pobieraj oprogramowanie z oficjalnych i wiarygodnych witryn/źródeł i korzystaj z bezpośrednich linków. Unikaj korzystania z zewnętrznych programów pobierania/instalacji, torrentów (lub innych podobnych kanałów). Należy pamiętać, że programy pobierania/instalacji stron trzecich często zarabiają na promowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji, takich jak Secure Browser.

Nie pomijaj kroków instalacji bez uprzedniego sprawdzenia „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych opcji/ustawień procesu instalacji. Dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe instalacji i usuń zaznaczenie niechcianego oprogramowania. Dopiero wtedy zakończ instalację.

Nie klikaj każdej wyświetlanej reklamy — istnieje wiele natrętnych reklam, które po kliknięciu przekierowują użytkowników na podejrzane/niewiarygodne strony internetowe (z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli napotkasz reklamy, które powodują te przekierowania, sprawdź przeglądarkę pod kątem niechcianych rozszerzeń, dodatków i wtyczek i natychmiast je usuń.

Odinstaluj również wszelkie niechciane/nieznane programy z komputera. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Konfigurator instalacji Secure Browser:

Instalator Secure Browser

Szczegółowe informacje o Secure Browser:

Szczegółowe informacje o Secure Browser

Witryna użyta do promowania Secure Browser:

Witryna promująca Secure Browser 1 Witryna promująca Secure Browser 2

Konfigurator instalacji zaktualizowanego Secure Browser:

Zaktualizowany instalator Secure Browser

Szczegółowe informacje o zaktualizowanym Secure Browser:

Szczegółowe informacje o Secure Browser

Wygląd Secure Browser promującego browser-search.com, która przekierowuje do wyszukiwarki Google (GIF):

Promowana przez Secure Browser browser-search.com przekierowujący dp Google (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Secure Browser za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Secure Browser" i wszelkich podejrzanych/ostatnio zainstalowanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Secure Browser nie zainstalowało żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z adware i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania internetu pojawiają się niechciane reklamy lub przekierowania, przejdź do poniższego przewodnika usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane, podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie secure-browser.io, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie secure-browser.io, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware przekierowanie secure-browser.io ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie secure-browser.io lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13867-secure-browser-adware

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel niechcianej aplikacji?

Niechciane aplikacje mają na celu generowanie przychodów dla ich programistów. Zysk jest generowany przy użyciu różnych technik, np. zachęcania do zakupów w aplikacji, sprzedania prywatnych danych, prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych (adware), promowania fałszywych wyszukiwarek (porywacze przeglądarki) itd.

Czy niechciana aplikacja Secure Browser jest legalna?

Niechciane aplikacje są zwykle uznawane za legalne, ponieważ ich umowy licencyjne użytkownika końcowego (EULA) zawierają informacje o ich zachowaniu.

Czy posiadanie zainstalowanej Secure Browser jest niebezpieczne?

Jest prawdopodobne, że tak. Secure Browser może zagrażać bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika. Niechciane aplikacje często mają niechciane i szkodliwe właściwości, które mogą prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechcianą aplikację Secure Browser?

Tak, Combo Cleaner jest w stanie skanować i usuwać wszystkie złośliwe niechciane aplikacje. Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach ręczne usuwanie nie jest wystarczająco dokładne. Nawet jeśli samo oprogramowanie jest (ręcznie) usunięcie – różne resztki plików mogą pozostać ukryte w systemie. Dodatkowo, nawet takie pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie secure-browser.io kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie secure-browser.io na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.