FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć krestinaful.comz ustawień przeglądarki internetowej

Znany również jako: Porywacz przeglądarki krestinaful.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest krestinaful.com?

Krestinaful.com to fałszywa wyszukiwarka promowana przez różne aplikacje porywające przeglądarkę. Dwie aplikacje promujące krestinaful.com to Settings i Options. Porywacze przeglądarki promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Aplikacje tego typu są często promowane i rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod.

Porywacz przeglądarki krestinaful.com

Szczegółowe informacje o krestinaful.com

Krestinaful.com pokazuje wyniki wygenerowane przez Bing (przekierowuje do bing.com przez searchithub.com i media-search.xyz, kilka podejrzanych adresów URL). Ponieważ jest to fałszywa wyszukiwarka, może pokazywać zwodnicze wyniki, przekierowywać użytkowników na podejrzane witryny, pokazywać wyniki generowane przez podejrzane wyszukiwarki.

Aplikacje porywające przeglądarkę wykorzystywane do promowania witryny krestinaful.com ustawiają ją jako domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty. Zwykle porywacze przeglądarki uniemożliwiają użytkownikom cofnięcie wprowadzonych zmian, dopóki ich nie będzie. W czasie badania porywacz przeglądarki „Options" był rozpowszechniany przy użyciu pliku o nazwie „CS_installer.exe".

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki krestinaful.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Ustawienia i inne podejrzane aplikacje porywające przeglądarkę
Rzekoma funkcjonalność Ulepszone przeglądanie
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrycia (krestinaful.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (pliku ISO wykorzystywanego do dystrybucji porywacza przeglądarki) Avast (Win32:TrojanX-gen [Trj]), AVG (Win32:TrojanX-gen [Trj]), Bkav Pro (VEX.Webshell), McAfee (Artemis!66FD44FFAEDB), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą swoich wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o fałszywych wyszukiwarkach

Fałszywe wyszukiwarki (i porywacze przeglądarki) mogą być wykorzystywane jako narzędzia do zbierania informacji o ich użytkownikach. W takich przypadkach ich twórcy mogliby nadużyć uzyskanych danych do złośliwych celów. Tak czy inaczej, nie można ufać fałszywym wyszukiwarkom i promującym je aplikacjom. Więcej przykładów fałszywych wyszukiwarek to mysearch.space, searchzone.xyz, searchfor.cc.

Jak zainstalowano krestinaful.com na moim komputerze?

Jedna z aplikacji porywających przeglądarkę, promująca witrynę krestinaful.com, jest dystrybuowana za pośrednictwem pliku ISO. Ten plik ISO jest promowany na zwodniczej witrynie. Ponadto porywacze przeglądarki wykorzystywane do promowania tej fałszywej wyszukiwarki mogą być łączone z innymi programami i rozsyłane za pośrednictwem zwodniczych reklam.

Programy dołączone do porywaczy przeglądarki mają „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia w swoich konfiguratorach pobierania lub instalatorach. Użytkownicy wyrażają zgodę na pobranie lub zainstalowanie porywaczy przeglądarki wraz z innymi programami, jeśli pozostawią te ustawienia bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie należy ufać niewiarygodnym źródłom pobierania plików i aplikacji (takim jak sieci P2P, podejrzane strony internetowe, zewnętrzne konfiguratory pobierania). Pliki i aplikacje należy pobierać tylko z legalnych stron. Reklamy pojawiające się w podejrzanych witrynach również nie powinny być klikane.

Zaleca się również, aby nie pobierać i nie instalować programów bez sprawdzania ich konfiguratorów pobierania i instalatorów pod kątem niechcianych aplikacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Krestinaful.com przekierowuje do bing.com poprzez searchithub.com i media-search.xyz (GIF):

krestinaful.com przekierowuje do bing.com

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania pliku ISO zaprojektowanego do wstrzykiwania porywacza przegladarki "Settings":

Witryna przekierowania krestinaful.com używana do promowania pliku iso

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania porywacza przeglądarki "Options" (jako instalatora o nazwie "CS_installer.exe"):

Zwodnicza witryna przekierowania krestinaful.com promująca porywacza przeglądarki options

Zrzut ekranu opisu aplikacji porywającej przeglądarkę "Settings":

Opis aplikacji porywaczającej porywacza przeglądarki przekierowanie krestinaful.com

Zrzut ekranu opisu aplikacji porywającej przeglądarkę "Options":

Opis porywacza przeglądarki options przekierowania krestinaful.com

Porywacz przeglądarki "Options" zainstalowany w przeglądarce:

Porywacz przeglądarki options przekierowania krestinafu.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania krestinaful.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj porywacza przeglądarki krestinaful.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania do witryny krestinaful.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania krestinaful.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z krestinaful.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Settings" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie krestinaful.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.krestinaful.com). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie krestinaful.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "krestinaful.com". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki krestinaful.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z krestinaful.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie krestinaful.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://krestinaful.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie krestinaful.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki krestinaful.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki krestinaful.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki krestinaful.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki krestinaful.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/22720-krestinaful-com-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny krestinaful.com?

Im więcej odwiedzających odwiedza witrynę krestinaful.com, tym więcej pieniędzy zarabiają jej twórcy.

Czy odwiedzanie krestinaful.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Fałszywe wyszukiwarki (strony takie jak krestinaful.com) i aplikacje je promujące mogą być zaprojektowane tak, aby zbierać różne informacje o swoich użytkownikach.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są rozpowszechniane za pomocą taktyk socjotechnicznych, takich jak powiadomienia przeglądarki, czy natrętne reklamy. Ponadto są promowane za pomocą zwodniczych witryn, czy konfiguratorów pobierania innych programów. Porywacz przeglądarki promujący witrynę krestinaful.com jest rozpowszechniany za pomocą pliku ISO promowanego przez zwodniczą stronę.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie wszystkie aplikacje porywające przeglądarkę. Gdy obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki, mogą się one ponownie zainstalować. W takich przypadkach wszystkie porywacze przeglądarki muszą zostać natychmiast usunięte. Wykonanie tego ręcznie może być trudne. Dlatego zaleca się automatyczne usuwanie porywaczy przeglądarki (przy użyciu specjalistycznego oprogramowania).

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki krestinaful.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki krestinaful.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.