FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć przekierowania do peatea.xyz i powodującego je porywacza przeglądarki?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki peatea.xyz
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest peatea[.]xyz?

Peatea.xyz to URL (adres) fałszywej wyszukiwarki. Zwykle takie wyszukiwarki internetowe są promowane przez PUA (potencjalnie niechciane aplikacje) sklasyfikowane jako porywacze przeglądarki.

Zaobserwowano, że wyszukiwarka internetowa peatea[.]xyz jest promowana przez porywacza przeglądarki o nazwie Find. W przypadku tego oprogramowania warto zauważyć, że wykorzystuje wyrafinowane techniki zapewniania trwałości — aby uniemożliwić użytkownikom przywrócenie ich przeglądarek.

peatea[.]xyz promująca porywacza przeglądarki Find wyświetlającego fałszywą listę

Jak porywacze przeglądarki promują peatea[.]xyz?

Porywacze przeglądarek zwykle ponownie przypisują domyślną wyszukiwarkę przeglądarki, adresy URL nowej karty/okna i strony głównej – do adresów fałszywych wyszukiwarek internetowych. Chociaż nie zauważono, czy porywacz przeglądarki Find zmienia przeglądarki w ten sposób, jest prawdopodobne, że w niektórych przypadkach może zmienić te ustawienia.

Oprogramowanie porywacza promuje fałszywe wyszukiwarki (np. peatea[.]xyz), przekierowując do nich za każdym razem, gdy otwierana jest nowa karta/okno przeglądarki, a wyszukiwanie w sieci odbywa się za pomocą paska adresu URL.

Fałszywe wyszukiwarki internetowe zwykle nie mogą dostarczyć wyników wyszukiwania, więc przekierowują do legalnych wyszukiwarek. Peatea.xyz przekierowuje do Bing (bing.com), ale może również przekierowywać do innych. Warto wspomnieć, że porywacz przeglądarki Find został również zauważony, promując nielegalną wyszukiwarkę musttrust[.]xyz.

Porywacze przeglądarki często używają technik zapewniających trwałość. W przypadku porywacza przeglądarki Find, odmawia on dostępu do listy rozszerzeń przeglądarki Google Chrome. Dlatego, gdy użytkownicy próbują uzyskać dostęp do listy ("chrome://extensions/") są przekierowywani do fałszywej ("chrome-extension://[ID_użytkownika]/extensions.html"), która nie zawiera Find. Ten porywacz przeglądarki może również korzystać z funkcji "Managed by your organization" przeglądarki Chrome.

Co więcej, większość porywaczy przeglądarki ma możliwość śledzenia danych. Informacje będące przedmiotem zainteresowania obejmują historię przeglądania i wyszukiwania, adresy IP, dane umożliwiające identyfikację osób, dane związane z finansami itp. Następnie zarabia się na zebranych danych poprzez ich udostępnianie i/lub sprzedaż stronom trzecim.

Podsumowując, obecność takiego niechcianego oprogramowania na urządzeniach może prowadzić do poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki peatea.xyz
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Find
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrycia (peatea[.]xyz) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (zwodniczy instalator) Avast (Win32:TrojanX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Jaik.45703), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (UDS:DangerousObject.Multi.Generic), Microsoft (Trojan:Win32/Sabsik.FL.B!ml), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki peatea.xyz, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o fałszywych wyszukiwarkach i porywaczach przeglądarki

Search1.mekwiqsearch.com123.sogou.com, 12startpage.com - to przykłady fałszywych wyszukiwarek, a TopADSBlockSearch, Key Omni, GameSearchTech - porywaczy przeglądarki. Wyglądają one na legalne i oferują „przydatne" funkcje, które rzadko działają.

W rzeczywistości dotyczy to prawie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów. PUA mają na celu porywanie przeglądarek, powodowanie przekierowań, prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych (adware) oraz zbieranie danych osobowych i poufnych.

Jak oprogramowanie promujące peatea[.]xyz zostało zainstalowane na moim komputerze?

Wybrane PUA mają „oficjalne" strony promocyjne/do pobrania. Aplikacje te są również powszechnie rozpowszechniane przy użyciu taktyki „sprzedaży wiązanej" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych programów. Pospieszanie procesów pobierania/instalacji zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów do systemu. Natrętne reklamy również dystrybuują PUA. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby je potajemnie pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzanie oprogramowania i zawsze pobieranie go z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Niewiarygodne źródła, np. nieoficjalne witryny i strony internetowe z freeware do pobrania, sieci wymiany peer-to-peer itp. często oferują dołączone i szkodliwe produkty.

Podczas pobierania/instalowania zaleca się zapoznanie się z warunkami, sprawdzenie możliwych opcji, skorzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnację ze wszystkich dodatków. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione; jednak przekierowują na różne podejrzane strony (np. z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań, system musi zostać sprawdzony, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki wykryte i niezwłocznie usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd peatea.xyz przekierowującej do wyszukiwarki Bing (GIF):

peatea.xyz przekierowująca do Bing (GIF)

Zrzut ekranu poradnika usuwania porywacza przeglądarki Find z Google Chrome:

Usuwanie porywacza przeglądarki Find

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki peatea.xyz: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki peatea.xyz. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania peatea[.]xyz:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Usuwanie porywacza przeglądarki peatea[.]xyz za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania do witryny peatea[.]xyz), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania peatea[.]xyz z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z peatea[.]xyz z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je. Zauważ, że porywacz przeglądarki Find (jeden z tych, które promują peatea.xyz) blokuje dostęp do listy rozszerzeń ai wyświetla fałszywą. Ten krok usuwania dla porywacza przeglądarki Find można znaleźć powyżej.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie peatea[.]xyz ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.peatea[.]xyz). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie peatea[.]xyz z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "peatea[.]xyz". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki peatea.xyz, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z peatea[.]xyz z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie peatea[.]xyz ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://peatea[.]xyz i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie peatea[.]xyz z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki peatea.xyz, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki peatea.xyz, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki peatea.xyz ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki peatea.xyz lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/22091-peatea-xyz-redirect

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony peatea.xyz?

Twórcy porywaczy przeglądarki generują przychody, zmuszając użytkowników do odwiedzania fałszywych wyszukiwarek, takich jak peatea[.]xyz.

Czy odwiedzanie peatea.xyz stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Strony internetowe takie jak peatea[.]xyz zwykle zbierają informacje o swoich użytkownikach.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są rozpowszechniane za pomocą socjotechniki i różnych podejrzanych metod, np. „sprzedaży wiązanej" oprogramowania, podejrzanych kanałów pobierania (np. nieoficjalnych, bezpłatnych i oszukańczych witryn; sieci wymiany peer-to-peer itp.), zwodniczych powiadomień przeglądarki/natrętnych reklam itd.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane aplikacje porywające przeglądarkę. Z drugiej strony, w niektórych przypadkach, gdy obecnych jest wielu porywaczy przeglądarki – ręczne usunięcie może nie być idealnym rozwiązaniem. Od momentu usunięcia jednego porywacza przeglądarki – inne mogą go ponownie zainstalować. Co więcej, to oprogramowanie porywacza może uniemożliwić użytkownikom przywracanie lub wprowadzanie zmian w przeglądarkach. Dlatego wszystkie porywacze przeglądarki muszą zostać natychmiast usunięte.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki peatea.xyz kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki peatea.xyz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki peatea.xyz dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.