FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki TopPDFSearch?

Znany również jako: Przekierowanie toppdfsearch.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest TopPDFSearch?

TopPDFSearch to porywacz przeglądarki promujący fałszywą wyszukiwarkę toppdfsearch.com. To nieuczciwe rozszerzenie przeglądarki działa poprzez wprowadzanie zmian w ustawieniach przeglądarki. Dlatego też poprzez te zmiany - to oprogramowanie powoduje przekierowania do toppdfsearch.com.

Dodatkowo, TopPDFSearch ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do szpiegowania nawyków przeglądania użytkowników. Ze względu na podejrzane metody stosowane do dystrybucji porywaczy przeglądarki, są one również klasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

Porywacz przeglądarki toppdfsearch.com

Szczegółowe informacje o porywaczu przeglądarki TopPDFSearch

Porywacze przeglądarki przypisują fałszywe adresy wyszukiwarek internetowych jako stronę główną przeglądarki, nową kartę/okno i domyślne adresy URL wyszukiwarek. TopPDFSearch zmienia również w ten sposób ustawienia przeglądarki, aby promować swoją nielegalną wyszukiwarkę (toppdfsearch.com).

Te zmiany mogą wydawać się niewielkie, ale poważnie wpływają na przeglądanie. Aby to rozwinąć, mając zainstalowanego TopPDFSearch: otwierane nowe zakładki/okna przeglądarki i zapytania wyszukiwania wpisywane w pasku adresu - przekierowują do toppdfsearch.com.

Szczególnie rzadko zdarza się, że fałszywe wyszukiwarki internetowe są w stanie samodzielnie generować wyniki wyszukiwania, więc mają tendencję do przekierowywania (lub powodowania łańcuchów przekierowań kończących się na) Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Dotyczy to również toppdfsearch.com.

W czasie badań przekierowywał (przez search-checker.com) do Bing (bing.com) lub searchlee.com. Ta ostatnia jest nielegalną wyszukiwarką i chociaż searchlee.com może generować wyniki wyszukiwania, są one niedokładne i mogą promować nierzetelne/złośliwe treści.

Porywacze przeglądarki mogą cofnąć wszelkie zmiany, które użytkownicy próbują wprowadzić w swoich przeglądarkach. Alternatywnie, to oprogramowanie może całkowicie ograniczyć lub odmówić dostępu do ustawień przeglądarki. Dlatego przywrócenie przejętej przeglądarki jest niemożliwe bez usunięcia wpływającego na nią oprogramowania.

Co więcej, większość porywaczy przeglądarki może śledzić dane, a TopPDFSearch nie jest od tego wyjątkiem. Interesujące informacje obejmują: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania, adresy IP, dane osobowe itd.

Zebrane dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność oprogramowania śledzącego dane na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Aby chronić integralność urządzenia i prywatność użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać usunięte natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa TopPDFSearch
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
Rozszerzenie(a) przeglądarki TopPDFSearch
Promowany URL toppdfsearch.com
Obsługiwany adres IP (toppdfsearch.com) 172.67.146.22
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona domowa, URL nowej zakładki, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona domowa, domyślna wyszukiwarka, nowa zakładka). Użytkownicy są zmuszani, aby odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Movie Stuff, SportSearchStream, GameSearchWorld i SearchConvertersBox to tylko niektóre przykłady porywaczy przeglądarki. Wyglądają one na legalne i oferują różne „przydatne" funkcje. Jednak reklamowane funkcje zwykle nie działają.

PUA są najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem programów do pobierania/instalacji innych produktów. Ta fałszywa marketingowa taktyka polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Pospieszanie pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, używanie wstępnie ustawionych opcji itp.) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Jak zainstalowano TopPDFSearch na moim komputerze?

Wybrane PUA (np. TopPDFSearch) mają swoje „oficjalne" strony promocyjne/do pobrania. Aplikacje te są również rozpowszechniane za pośrednictwem natrętnych reklam. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby pobrać/zainstalować to oprogramowanie bez zgody użytkownika.

PUA są najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem programów do pobierania/instalacji innych produktów. Ta fałszywa marketingowa taktyka polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Pospieszanie pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, używanie wstępnie ustawionych opcji itp.) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ważne jest, aby sprawdzić oprogramowanie przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto, wszystkie pobrania plików muszą być wykonywane z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci wymiany peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania często oferują pakiety i/lub szkodliwe produkty.

Zdecydowanie zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania zapoznać się z warunkami, sprawdzić i przestudiować wszystkie możliwe opcje, skorzystać z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji, funkcji i innych dodatków.

Natrętne reklamy wydają się zwyczajne i nieszkodliwe, jednak przekierowują na różne niewiarygodne i podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i wiele innych).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań, urządzenie musi zostać sprawdzone, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki wykryte i natychmiast z niego usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany TopPDFSearch, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Porywacz przeglądarki TopPDFSearch pytający o różne uprawnienia:

Porywacz przeglądarki TopPDFSearch proszący o pozwolenia

Witryny promujące porywacza przeglądarki TopPDFSearch:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki TopPDFSearch (Chrome) Witryna użyta do promowania porywacza przeglądarki TopPDFSearch (Firefox)

Wygląd toppdfsearch.com przekierowującego (poprzez search-checker.com) do Bing search engine (GIF):

Porywacz przeglądarki TopPDFSearch przekierowujący (poprzez search-checker.com) do Bing (GIF)

Wygląd toppdfsearch.com przekierowującego do fałszywej wyszukiwarki searchlee.com(GIF):

Porywacz przeglądarki TopPDFSearch przekierowujący do searchlee.com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Quick menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki TopPDFSearch:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki toppdfsearch.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (na przykład "TopPDFSearch"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania do witryny toppdfsearch.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki TopPDFSearch z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z toppdfsearch.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "TopPDFSearch" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie toppdfsearch.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie" wyłącz "TopPDFSearch", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.toppdfsearch.com). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie toppdfsearch.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "toppdfsearch.com". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie toppdfsearch.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z toppdfsearch.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "TopPDFSearch", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie toppdfsearch.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie, wyłącz "TopPDFSearch", usuń hxxp://toppdfsearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie toppdfsearch.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie toppdfsearch.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie toppdfsearch.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie toppdfsearch.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie toppdfsearch.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21310-toppdfsearch-browser-hijacker

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie toppdfsearch.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie toppdfsearch.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.