FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć SearchConvertersBox z komputera?

Znany również jako: Przekierowanie searchconvertersbox.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest SearchConvertersBox?

Porywacz przeglądarki to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), która promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres), zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. SearchConvernersbox promuje adres wyszukiwaniaSonvertersbox.com.

Porywacz przeglądarki searchconvertersbox.com

Szczegółowe informacje o SearchConvertersBox

Zwykle porywacze przeglądarki zmieniają takie ustawienia, jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty – aplikacje tego typu zmieniają te adresy na adres fałszywej wyszukiwarki. Jak wspomniano na początku, SearchConverterseBox zmienia wyżej wymienione ustawienia na searchconvertersbox.com.

SearchConvertersbox.com to fałszywa wyszukiwarka, która pokazuje wyniki wygenerowane przez searchlee.com (podejrzaną wyszukiwarkę) i Yahoo (search.yahoo.com). Pokazuje również wyniki generowane przez inne wyszukiwarki (zależy to od geolokalizacji użytkowników).

Zaleca się, aby nie ufać/używać fałszywych wyszukiwarek, ponieważ mogą być zaprojektowane w celu promowania podejrzanych, potencjalnie złośliwych stron (dołączać linki do tych stron w swoich wynikach). Zaleca się korzystanie z legalnych wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo.

Wspólne jest to, że porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia i nie pozwalają użytkownikom ich przywrócić. Użytkownicy mogą przywrócić zmiany wprowadzone do ich przeglądarek tylko wtedy, gdy porywacze przeglądarki nie są już zainstalowane.

Wiadomo, że SearchConvertersbox może odczytać historię przeglądania (listę odwiedzanych stron internetowych). Możliwe, że może uzyskać dostęp do innych informacji, takich jak adresy IP, geolokacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania lub inne dane tego rodzaju.

Ważne jest, aby wspomnieć, że czasami porywacze przeglądarki mogą uzyskać dostęp do wrażliwych danych, na przykład danych karty kredytowej, haseł. Dlatego aplikacje tego typu mogą być źródłem takich problemów, jak kradzież tożsamości, strata pieniężna, problemów związanych z prywatnością online, bezpieczeństwem przeglądania.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa SearchConvertersBox
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
Rozszerzenie(a) przeglądarki SearchConvertersBox
Rzekoma funkcjonalność Ulepszone przeglądanie sieci
Promowany URL searchconvertersbox.com
Obsługiwany adres IP (searchconvertersbox.com) 172.67.134.42
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona domowa, URL nowej zakładki, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona domowa, domyślna wyszukiwarka, nowa zakładka). Użytkownicy są zmuszani, aby odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny.
Usuwanie

Aby wyeliminować Przekierowanie searchconvertersbox.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Istnieje wiele porywaczy przeglądarki, takich jak SearchConvertersbox. Kilka przykładów to GoSportSearch, GameSearchly i StreamSearching. Zwykle główną różnicą między aplikacjami tego typu jest adres, który promują.

Jest mało prawdopodobne, aby aplikacje tego typu były przydatne w jakiś sposób. Większość z nich jest zaprojektowana wyłącznie w celu wygenerowania przychodów dla swoich twórców.

Jak zainstalowano SearchConvertersBox na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy nieświadomie pobierają lub instalują porywacze przeglądarki i inne PUA – poprzez zwodnicze reklamy lub razem z innymi programami. Druga metoda dystrybucji nazywa się „sprzedażą wiązaną".

Powszechne jest, że deweloperzy dołączają PUA w konfiguratorach pobierania instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Zwykle użytkownicy mogą znaleźć i odrzucić te oferty za pomocą „Własnych", „Zaawansowanych" i innych ustawień lub niektórych pól wyboru.

PUA otrzymują uprawnienia do pobrania lub zainstalowania, gdy użytkownicy pobierają lub instalują programy, które są dołączone do tych PUA bez sprawdzania i zmiany dowolnego z powyższych ustawień. Niechciane pobrania plików i instalacje za pośrednictwem reklam występują, gdy użytkownicy klikają reklamy przeznaczone do uruchomienia określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Konfiguratory pobierania i instalacji z zaznaczonymi takimi polami wyboru, jak „Własne", „Zaawansowane" i inne, należy sprawdzić, aby pobrać lub zainstalować opcjonalne aplikacje. Ważne jest, aby odrzucić niechciane oferty przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Pliki i programy powinny być pobierane z oficjalnych witryn i za pomocą bezpośrednich linków. Wskazane jest, aby nie korzystać z sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), nieoficjalnych witryn, narzędzi pobierania stron trzecich, instalatorów itp., aby pobrać lub zainstalować dowolne aplikacje.

Nie należy ufać reklamom wyświetlanym na podejrzanych witrynach - powszechne jest, że są one wykorzystane do reklamowania złośliwych stron internetowych lub zaprojektowane do pobierania i instalacji niechcianych, potencjalnie złośliwych aplikacji.

Niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte. Programy tego rodzaju, które zainstalowane w systemie operacyjnym należy również odinstalować. Jeśli komputer jest już zainfekowany SearchConvertersbox, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć ten porywacz przeglądarki.

Searchconvertersbox.com przekierowuje do searchlee.com (GIF):

Porywacz przeglądarki searchconvertersbox searchconvertersbox.com pokazuje wyniki searchlee.com

Searchconvertersbox.com przekierowuje do search.yahoo.com (GIF):

Porywacz przeglądarki searchconvertersbox searchconvertersbox.com pokazuje wyniki yahoo

Witryna promująca porywacza przeglądarki SearchConvertersBox:

Witryna użyta do promowania porywacza przeglądarki SearchConvertersBox

Powiadomienie mówiące, że SearchConvertersBox może czytać historię przeglądania i zmieniać dane:

Powiadomienie porywacza przeglądarki searchconvertersbox

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Przekierowanie searchconvertersbox.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Przekierowanie searchconvertersbox.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki SearchConvertersBox:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki searchconvertersbox.com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (na przykład "SearchConvertersBox"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania do witryny searchconvertersbox.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki SearchConvertersBox z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchconvertersbox.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "SearchConvertersBox" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchconvertersbox.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Uruchamianie" wyłącz "SearchConvertersBox", poniżej „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron", poszukaj URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.searchconvertersbox.com). Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchconvertersbox.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj "searchconvertersbox.com". Po ich znalezieniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie searchconvertersbox.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchconvertersbox.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "SearchConvertersBox", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchconvertersbox.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), a następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie, wyłącz "SearchConvertersBox", usuń hxxp://searchconvertersbox.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchconvertersbox.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij klawisz Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "extensionControlled"
Ustaw oba wyniki jako "fałszywe" klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie searchconvertersbox.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie searchconvertersbox.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie searchconvertersbox.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie searchconvertersbox.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21257-searchconvertersbox-browser-hijacker

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie searchconvertersbox.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie searchconvertersbox.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Przekierowanie searchconvertersbox.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.