FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware Helper_update?

Znany również jako: Reklamy Helper_update
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Helper_update zMac?

Czym jest Helper_update?

Helper_update to oprogramowanie wspomagane reklamami, aplikacja wyświetlająca reklamy. Zwykle aplikacje tego typu są promowane i rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod, na przykład za pośrednictwem zwodniczych witryn, fałszywych instalatorów. Dlatego większość użytkowników pobiera i instaluje je nieświadomie, nieumyślnie. Aplikacje instalowane przez użytkowników nieumyślnie nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że Helper_update jest dystrybuowana za pomocą fałszywego instalatora Adobe Flash Player. Należy wspomnieć, że ta aplikacja może mieć cechy porywacza przeglądarki - może być zaprojektowana do zmiany ustawień przeglądarki internetowej w celu promowania fałszywej wyszukiwarki. Może być również przeznaczona do zbierania danych osobowych.

Adware Helper_update

Zwykle aplikacje takie jak Helper_update generują przychody dla swoich programistów, wyświetlając reklamy pop-up, banerowe, ankietowe, kuponowe i inne na stronach odwiedzanych przez użytkowników. Co gorsza, reklamy te są wykorzystywane do promowania podejrzanych witryn (np. oszukańczych witryn, stron pobierania PUA). Reklamy te mogą być również wykorzystywane do rozpowszechniania niechcianego oprogramowania — po kliknięciu mogą uruchamiać określone skrypty przeznaczone do pobierania lub nawet instalowania niechcianych aplikacji. Dlatego zdecydowanie odradzamy klikanie reklam generowanych przez aplikacje takie jak Helper_update. Jak wspomniano w pierwszym akapicie, Helper_update prawdopodobnie będzie działać jako porywacz przeglądarki – może być zaprojektowana do zmiany ustawień przeglądarki, takich jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle fałszywe wyszukiwarki wyświetlają wyniki generowane przez inne wyszukiwarki, takie jak Yahoo, Google itp. Jednak nie wszystkie fałszywe wyszukiwarki nie generują własnych wyników. Istnieją fałszywe wyszukiwarki zaprojektowane do generowania zwodniczych wyników (promowania podejrzanych stron) i wyświetlania reklam. Tak czy inaczej, zaleca się korzystanie z legalnych wyszukiwarek do przeglądania sieci i unikanie korzystania z podejrzanych. Warto wspomnieć, że porywacze przeglądarki nie pozwalają na zmianę zaatakowanych ustawień. Dlatego użytkownicy mogą uniemożliwić przeglądarce otwarcie określonego adresu (usunąć niechciany adres promowany przez zainstalowaną PUA) tylko wtedy, gdy ta aplikacja nie jest już zainstalowana w przeglądarce lub systemie operacyjnym.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Helper_update
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (helper_update) Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (login_helper) Fortinet (Adware/Bundlore!OSX), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (module_init) Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (patext) Avast (MacOS:Pirrit-BM [Adw]), BitDefender (Adware.MAC.Generic.21882), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Pirrit.BM), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Pirrit.aa), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jeszcze jednym szczegółem dotyczącym aplikacji takich jak Helper_update jest to, że mogą one być zaprojektowane do zbierania różnych informacji, takich jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych stron itp. Ważne jest, aby wspomnieć, że wiele aplikacji typu adware może odczytywać wrażliwe również informacje (na przykład dane karty kredytowej, hasła). Większym problemem jest to, że zebrane dane mogą być sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), wykorzystywane do kradzieży kont osobistych, tożsamości, dokonywania nieuczciwych zakupów, transakcji i do innych celów. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać (nie pobierać i nie instalować) aplikacjom takim jak Helper_update. Więcej przykładów adware skierowanego do użytkowników systemu macOS to ElementarySignalSearch, MapperState i SmartWebSearch.

Jak zainstalowano Helper_update na moim komputerze?

Helper_update jest dystrybuowana za pomocą fałszywego instalatora, który wygląda jak instalatory Adobe Flash Player. W większości przypadków fałszywe instalatory są promowane na zwodniczych stronach. Należy pamiętać, że nieoficjalne instalatory innych firm mogą być zaprojektowane do instalowania ransomware, trojanów i innego złośliwego oprogramowania. Innym popularnym sposobem nakłonienia użytkowników do pobrania lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji jest łączenie ich z innymi programami. Często zdarza się, że tego rodzaju aplikacje są dołączane do programów pobierania lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Użytkownicy mogą odrzucić niechciane oferty za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawień lub odznaczając niektóre pola wyboru. Jeśli użytkownicy zakończą pobieranie i instalację bez zmiany tych ustawień, zgodzą się na pobranie i zainstalowanie dołączonych aplikacji wraz z pożądanymi programami. Jeszcze jedną zwodniczą metodą dystrybucji PUA jest projektowanie reklam uruchamiających określone skrypty. Po kliknięciu te reklamy rozpoczynają nieoczekiwane pobieranie i instalacje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie używać zewnętrznych programów pobierania i instalatorów, nieoficjalnych stron internetowych, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule itp.) ani nie pobierać ani instalować przez nie żadnych plików lub programów. Pliki pobierane z wyżej wymienionych źródeł i kanałów mogą być złośliwe lub zaprojektowane do instalowania PUA. Dlatego należy je pobrać z oficjalnych witryn oraz poprzez bezpośrednie linki. Ponadto ważne jest, aby przed zakończeniem pobierania lub instalacji sprawdzić programy pobierania i instalatory pod kątem „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień. Często zdarza się, że konfiguratory pobierania i instalacji z wyżej wymienionymi ustawieniami zawierają niechciane oferty. Innym sposobem na uniknięcie niechcianych pobrań i instalacji, jest nie klikanie reklam na podejrzanych witrynach. Reklamy te mogą być zaprojektowane tak, aby otwierać różne niewiarygodne witryny lub powodować niechciane pobrania lub instalacje. Należy odinstalować niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce. To samo należy zrobić z tego rodzaju programami zainstalowanymi w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Helper_update, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Instalator używany do dystrybucji adware Helper_update (pierwszy krok instalacji):

1 instalator adware helper update

Instalator używany do dystrybucji adware Helper_update (drugi krok instalacji):

2 instalator adware helper update

Instalator używany do dystrybucji adware Helper_update (trzeci krok instalacji):

3 instalator adware helper update

Lista plików Helper_update, które należy usunąć:

 • ~/Library/LaunchAgents/com.patext.plist
 • ~/.zsh/misc/helper_update
 • ~/.zsh/misc/login_helper
 • ~/.zsh/misc/module_init
 • /Users/[username]/Library/patext/patext

WAŻNA UWAGA! Helper_update dodaje się do listy aplikacji, które są automatycznie uruchamiane przy każdym logowaniu użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy.
 • Kliknij swoje konto (znane również jako Bieżący użytkownik).
 • Kliknij opcję Elementy logowania.
 • Poszukaj wpisu "Helper_update". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Usuń PUA Helper_update z pozycji logowania

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware Helper_update:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Helper_update z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy helper_update:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy helper_update z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy helper_update z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

 • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy helper_update z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

 • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy helper_update z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

 •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy Helper_update kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Helper_update na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.