FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie reklam zaprojektowanych do promowania captchareverse.com

Znany również jako: Reklamy captchareverse.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam pop-up captchareverse[.]com

Czym jest captchareverse[.]com?

Сaptchareverse[.]com to zwodnicza witryna zaprojektowana w celu ładowania podejrzanych treści i promowania innych tego rodzaju stron. Jest bardzo podobna do wielu innych witryn. Kilka przykładów to video-notification[.]digital, ngthatwe[.]fun i ndmeeting[.]fun. Inną wspólną cechą witryn takich jak captchareverse[.]com jest to, że użytkownicy nie odwiedzają ich celowo. Zwykle użytkownicy trafiają na nie po kliknięciu zwodniczych reklam, odwiedzeniu innych podejrzanych witryn lub gdy przeglądarki mają zainstalowaną potencjalnie niechcianą aplikację (PUA), która regularnie otwiera takie strony.

Przekierowania pop-up captchareverse[.]com

Podczas odwiedzania, captchareverse[.]com sprawdza geolokalizację/adres IP odwiedzającego, a następnie ładuje jej zawartość lub otwiera około dwóch, trzech podejrzanych witryn internetowych. W czasie badania captchareverse[.]com otworzyła oszukańczą stronę praktycznie identyczną jak "Browser Opinion Survey". Nierzadko zdarza się, że strony takie jak captchareverse[.]com otwierają oszukańcze strony internetowe lub inne podejrzane strony, na przykład zwodnicze witryny pobierania porywaczy przeglądarki, adware i innego niechcianego oprogramowania. Warto wspomnieć, że captchareverse[.]com i wiele innych witryn tego typu wyświetla zwodnicze komunikaty zachęcające odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". Innymi słowy, większość tych stron wykorzystuje pewną technikę przynęty na kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień. Captchareverse[.]com wyświetla fałszywe CAPTCHA z prośbą o kliknięcie przycisku „Zezwól" w celu udowodnienia, że nie są robotami. Użytkownicy, którzy zgadzają się na otrzymywanie powiadomień ze stron takich jak captchareverse[.]com, stale widzą powiadomienia z linkami do potencjalnie złośliwych stron, podejrzanymi reklamami itp. Dlatego zaleca się, aby strony takie jak captchareverse[.]com nigdy nie mogły się wyświetlać powiadomień.

Dość często zdarza się, że przeglądarki otwierające strony internetowe, takie jak captchareverse[.]com, mają zainstalowaną jakąś potencjalnie niechcianą aplikację (lub jest ona zainstalowana w systemie operacyjnym). Warto zauważyć, że PUA mogą być zaprojektowane do generowania reklam (na przykład kuponowych, banerowych, ankietowych itp.). Ponadto, ich reklamy mogą być wykorzystywane do reklamowania podejrzanych witryn, a nawet rozpowszechniania niechcianych aplikacji, projektując rozpoczęcie procesu pobierania lub instalacji poprzez wykonanie określonych skryptów. Innym ważnym szczegółem dotyczącym PUA jest to, że mogą one służyć do zbierania informacji o użytkownikach. Na przykład adresów protokołu internetowego, adresów odwiedzanych witryn, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji. Chociaż wiadomo, że istnieją PUA, które mogą uzyskać dostęp nie tylko do danych przeglądania, ale także do osobistych, wrażliwych danych. Informacje zebrane przez PUA mogą zostać wykorzystane do celów marketingowych, sprzedane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystane do generowania przychodów w inny sposób.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy captchareverse.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Fortinet (Malware), G-Data (Malware), alphaMountain.ai (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.8.34.12
Obserwowane domeny a.captchareverse[.]com, b.captchareverse[.]com, c.captchareverse[.]com, d.captchareverse[.]com, e.captchareverse[.]com, f.captchareverse[.]com, g.captchareverse[.]com, undefined.captchareverse[.]com
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy captchareverse.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Podsumowując, ani PUA, captchareverse[.]com, ani strony otwierane w witrynach takich jak ta nie są godne zaufania. Jeśli taka aplikacja jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym, należy ją jak najszybciej odinstalować. Po zainstalowaniu aplikacji tego rodzaju użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania lub inne problemy. Warto wspomnieć, że większość PUA jest reklamowana jako użyteczne, ale w rzeczywistości mają one na celu generowanie przychodów dla ich programistów.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Większość użytkowników przypadkowo pobiera i instaluje potencjalnie niechciane aplikacje: poprzez zwodnicze reklamy lub gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej" do dystrybucji tych aplikacji. Reklamy mogą powodować niechciane pobrania, a nawet instalacje, jeśli są zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Po kliknięciu zaczynają pobierać lub nawet instalować niechciane oprogramowanie. W drugim przypadku użytkownicy pobierają lub instalują potencjalnie niechciane aplikacje razem z innymi programami, gdy PUA są zawarte w programach pobierania lub instalatorach jako dodatkowe oferty. Użytkownicy mogą znaleźć i odrzucić te oferty w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" (lub innych) ustawieniach lub odznaczając pola wyboru, które mają konfiguratory pobierania lub instalacji tych programów. Gdy użytkownicy pozostawiają te ustawienia bez zmian, zgadzają się również na pobranie lub zainstalowanie dołączonych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie programów z oficjalnych witryn i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Nie jest bezpieczne używanie w tym celu innych kanałów, na przykład zewnętrznych programów do pobierania, klientów torrent, eMule (i innych sieci peer-to-peer), nieoficjalnych witryn itp. Nie należy również używać zewnętrznych instalatorów. Zaleca się również, aby pobrania i instalacje nie kończyły się bez sprawdzenia konfiguratorów do pobierania i instalatorów pod kątem „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawień. Głównym powodem, dla którego te ustawienia powinny być sprawdzane, jest to, że często wspominają o dodatkowych pobraniach i instalacjach, z których można zrezygnować. Ponadto, odradza się klikanie reklam, gdy pojawiają się one na podejrzanych stronach. Dość często użytkownicy, którzy klikają te reklamy, pozwalają im otwierać niewiarygodne strony internetowe lub powodować niechciane pobrania, czasem nawet instalacje. Należy odinstalować nieznane, niechciane i podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki zainstalowane w przeglądarce (lub programy tego rodzaju zainstalowane na system operacyjny). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchareverse[.]com (GIF):

Wygląd witryny captchareverse[.]com (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Android Google Chrome

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Internet Explorer

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy captchareverse.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy captchareverse.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware captchareverse[.]com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania captchareverse[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy captchareverse.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy captchareverse.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam captchareverse[.]com z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy captchareverse.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy captchareverse.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy captchareverse.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20681-captchareverse-com-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy captchareverse.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy captchareverse.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy captchareverse.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.