FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Browser Opinion Survey

Znany również jako: Pop-up 2018 Annual Visitor Survey
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Browser Opinion Survey

Czym jest Browser Opinion Survey?

"Browser Opinion Survey" to oszustwo, które zachęca użytkowników do skorzystania z okazji i wygrania nagrody. Jest wyświetlane przez różne nieuczciwe strony, które użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne fałszywe witryny. Badania pokazują, że PUP regularnie infiltrują systemy bez pozwolenia, powodują przekierowania, generują natrętne reklamy i zbierają wrażliwe informacje.

Browser Opinion Survey scam

W "Browser Opinion Survey" twierdzi się, że użytkownik ma szansę wygrać bezpłatny dostęp do oglądania filmów HD w Internecie, wypełniając ankietę składającą się z czterech pytań. To oszustwo. Po wypełnieniu ankiety użytkownicy nie otrzymują nic w zamian. Ma to na celu jedynie zbieranie odpowiedzi/informacji od tysięcy użytkowników. Ponadto odwiedzane witryny zbierają inne wrażliwe dane, takie jak adresy IP (Protokołu Internetowego), lokalizacje geograficzne i inne. Dlatego powinieneś natychmiast opuścić te witryny. Zwróć uwagę, że fałszywe witryny często wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach przeglądarka powinna zostać zamknięta za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownego uruchomienia systemu. Nie odtwarzaj poprzedniej sesji przy następnym uruchomieniu przeglądarki, ponieważ spowoduje to ponowne otwarcie fałszywych witryn.

Jak wspomniano, potencjalnie niechciane programy generują reklamy. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia (np. „wirtualną warstwę"), które umożliwiają umieszczanie graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Dlatego okna pop-up, kupony, banery i inne natrętne reklamy często zakrywają główne treści, a tym samym znacznie zmniejszają komfort przeglądania. Ponadto, reklamy te mogą przekierowywać do złośliwych witryn i uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują inne PUP, a nawet malware. Kliknięcie na nich grozi kolejnymi infekcjami komputerowymi. PUP są również znane ze śledzenia danych. Badania pokazują, że potencjalnie niechciane programy często zapisują poufne informacje, takie jak odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, naciśnięcia klawiszy itp. Informacje te są następnie udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie je wykorzystują w celu generowania przychodów. Dlatego śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPop-up 2018 Annual Visitor Survey
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up 2018 Annual Visitor Survey, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele nieuczciwych wiadomości generowanych przez złośliwe strony internetowe, jednak w przeciwieństwie do "Browser Opinion Survey" większość nie oferuje nagród. Deweloperzy prezentują fałszywe komunikaty o błędach twierdzące, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików itp.). Twierdzi się również, że wszystkie problemy muszą zostać natychmiast rozwiązane, a użytkownicy są zachęcani do zadzwonienia pod numer fałszywego „wsparcia technicznego" (i zapłacenia za niepotrzebne usługi) lub pobrania fałszywego narzędzia antywirusowego (i zakupu jego „pełnej" wersji). Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Oferując „użyteczne funkcje", próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, jednak programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania, jednak większość infiltruje systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" (podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami). Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ujawnić instalacje PUP. Dlatego ukrywają je w różnych sekcjach (zwykle „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników prawdopodobnie pominie kroki związane z pobieraniem/instalacją i kliknie reklamy - zachowania często prowadzące do nieumyślnej instalacji PUP. W ten sposób wielu użytkowników naraża swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i narusza własną prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji, używając „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Zrezygnuj ze wszystkich dołączonych programów i odrzuć oferty, aby je pobrać/zainstalować. Zaleca się pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często zawierają nieuczciwe aplikacje, dlatego nigdy nie należy ich używać. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ale po kliknięciu przekierowują na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Jeśli wystąpią te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Strona wyświetlana po zakończeniu ankiety:

Browser Opinion Survey finished survey

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Browser Opinion Survey":

Coroczna ankieta odwiedzającego 2018

opinii przeglądarki

Gratulacje!

Zostałeś osobiście wybrany do wzięcia udziału w naszej corocznej ankiecie dla gości w 2018 roku! Powiedz nam, co myślisz o tej przeglądarce i aby ci podziękować, otrzymasz szansę na wygranie streamingu filmów HD!

Wygląd okna pop-up "Browser Opinion Survey" (GIF):

Browser Opinion Survey scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up 2018 Annual Visitor Survey: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up 2018 Annual Visitor Survey. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Browser Opinion Survey adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane/podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up 2018 annual visitor survey, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up 2018 annual visitor survey, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up 2018 annual visitor survey, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up 2018 annual visitor survey ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up 2018 annual visitor survey lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13322-browser-opinion-survey-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up 2018 Annual Visitor Survey kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up 2018 Annual Visitor Survey na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up 2018 Annual Visitor Survey dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.