FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć niechciane rozszerzenie d8yI+Hf7rX?

Znany również jako: Reklamy d8yI+Hf7rX
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania d8yI+Hf7rX

Czym jest d8yI+Hf7rX?

d8yI+Hf7rX to nazwa potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), rozszerzenia przeglądarki, które jest dostarczane w pakiecie z innymi aplikacjami tego typu (np. Gdiview). Dołączone aplikacje są nazywane PUA, ponieważ użytkownicy często nieświadomie je pobierają i instalują. Należy wspomnieć, że d8yI+Hf7rX dodaje do przeglądarek Chrome opcję "Managed by your organization" Cel d8yI+Hf7rX jest nieznany. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ta aplikacja generuje reklamy, zmienia ustawienia przeglądarki i/lub zbiera różne informacje. Innymi słowy, jest prawdopodobne, że d8yI+Hf7rX działa jako adware i porywacz przeglądarki.

Przekierowania pop-up d8yiHf7rX

Adware to rodzaj oprogramowania wyświetlającego niechciane reklamy. Reklamy te często są wykorzystywane do promowania podejrzanych witryn lub rozpowszechniania niechcianych aplikacji. Innymi słowy, po kliknięciu reklamy te mogą otwierać podejrzane strony lub powodować niechciane pobrania lub instalacje, uruchamiając określone skrypty. Przykłady reklam generowanych przez aplikacje typu adware to banerowe, pop-up, ankietowe, kuponowe. Jak wspomniano w poprzednim akapicie, jest prawdopodobne, że d8yI+Hf7rX została zaprojektowana nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki. Możliwe, że zmienia ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty, na adres jakiejś fałszywej wyszukiwarki. W takim przypadku otworzyłaby określony adres po wpisaniu zapytań wyszukiwania w pasku adresu, otwarciu przeglądarki lub nowej karty.

Ponadto, d8yI+Hf7rX może być zaprojektowana do zbierania danych dotyczących przeglądania, takich jak adresy IP użytkowników, adresy odwiedzanych stron, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, a nawet poufne informacje, takie jak dane logowania (nazwy użytkownika, hasła), dane karty kredytowej. W takim przypadku programiści mogliby niewłaściwie wykorzystać zebrane informacje do generowania przychodów, na przykład mogliby sprzedać je stronom trzecim (być może niektórym cyberprzestępcom). Ważne jest, aby wiedzieć, że użytkownicy, którzy mają takie niechciane aplikacje zainstalowane w przeglądarkach lub komputerach, są narażeni na ryzyko kradzieży tożsamości, utratę dostępu do kont osobistych oraz inne problemy związane z prywatnością w internecie i bezpieczeństwem przeglądania.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy d8yI+Hf7rX
Typ zagrożenia Adware
Nazwa wykrycia (instalator) Avast (Win32:Trojan-gen), AVG (Win32:Trojan-gen), ESET-NOD32 (wariant Win32/Packed.NSIS.BT), Kaspersky (HEUR:Rootkit.Win64.Frank.vho), Microsoft (Trojan:Win32/Wacatac.D8!ml), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy d8yI+Hf7rX, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wiadomo, że d8yI+Hf7rX jest rozsyłana razem z Gdiview i innymi PUA, które prawdopodobnie mają działać jako adware, porywacze przeglądarki lub narzędzia zbierania danych. Jeśli przynajmniej jedna z tych aplikacji jest już zainstalowana w systemie operacyjnym (lub przeglądarce), należy ją jak najszybciej usunąć. Więcej przykładów aplikacji sklasyfikowanych jako PUA to Soso browse, Werise Tweaker i AD&POP Block.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Większość użytkowników pobiera i instaluje niechciane aplikacje, gdy są one dołączone do innych, głównie bezpłatnych programów. Dokładniej, gdy użytkownicy nie odrzucają niechcianych ofert przed zakończeniem pobierania i instalacji. Zwykle oferty pobrania lub zainstalowania dołączonych aplikacji można odrzucić, usuwając zaznaczenie niektórych pól wyboru lub używając „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawień. W niektórych przypadkach użytkownicy powodują niechciane pobrania i instalacje, klikając zwodnicze reklamy. Jednak tylko wtedy, gdy klikną reklamy, których celem jest rozpowszechnianie PUA, uruchamiając określone skrypty.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Użytkownikom zaleca się pobieranie programów (i plików) z oficjalnych witryn oraz bezpośrednich linków do pobierania oraz nie kończenie pobierania i instalacji bez odrzucenia niechcianych ofert (zwykle można to zrobić za pomocą ustawień lub pól wyboru, o których mowa w poprzednim akapicie). Warto wspomnieć, że zewnętrzne programy do pobierania (i instalatory), nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (np. eMule, klienci torrent) mogą być wykorzystywane do dystrybucji niechcianego oprogramowania. Dlatego nie są one wiarygodnymi źródłami pobierania oprogramowania. Kolejnym sposobem zapobiegania niechcianym pobraniom i instalacjom jest unikanie klikania reklam na podejrzanych witrynach. Jeśli jakieś niechciane, podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki są już zainstalowane w przeglądarce, a programy tego typu są zainstalowane na komputerze, należy je usunąć. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicza witryna użyta do promowania d8yI+Hf7rX:

witryna adware d8yi+hf7rx promująca instalatora adware

Instalator d8yI+Hf7rX:

Instalator adware d8yi+hf7rx

"Managed by your organization" dodane do Chrome przez aplikację d8yI+Hf7rX:

Adware d8yi + hf7rx dodało funkcję managed by your organization do przeglądarki Chrome

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy d8yI+Hf7rX: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy d8yI+Hf7rX. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware d8yiHf7rX za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania d8yI+Hf7rX , przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zlecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki ("d8yI+Hf7rX") i usuń je.

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy d8yi+hf7rx, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy d8yi+hf7rx, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam d8yiHf7rX z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy d8yi+hf7rx, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy d8yi+hf7rx ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy d8yi+hf7rx lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20047-d8yihf7rx-adware

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy d8yI+Hf7rX kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy d8yI+Hf7rX na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy d8yI+Hf7rX dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.