FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware RemoteAlgorithm?

Znany również jako: Reklamy RemoteAlgorithm
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć RemoteAlgorithm z Mac?

Czym jest RemoteAlgorithm?

Adware to rodzaj oprogramowania, które wyświetla reklamy, jednak RemoteAlgorithm działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki. Zmienia niektóre ustawienia przeglądarki, tak aby użytkownicy byli zmuszeni odwiedzać adres fałszywej wyszukiwarki. Ponadto RemoteAlgorithm może odczytywać poufne informacje ze stron internetowych. Zwykle użytkownicy nie pobierają i nie instalują aplikacji takich jak RemoteAlgorithm, dlatego ta i inne aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

RemoteAlgorithm adware

W większości przypadków aplikacje typu adware, takie jak RemoteAlgorithm, są zaprojektowane do wyświetlania reklam banerowych, kuponowych, pop-up, ankietowych i/lub innych typów reklam. Często zdarza się, że kiedy użytkownicy klikając te reklamy, pozwalają im otwierać podejrzane witryny, a nawet uruchamiać skrypty zaprojektowane w celu wywołania niechcianych pobrań i/lub instalacji. Ponadto RemoteAlgorithm ma na celu zmianę ustawień przeglądarki, takich jak adres strony głównej, domyślnej wyszukiwarki i/lub nowej karty, na adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle wyszukiwarki, które są promowane przez aplikacje takie jak ta, nie generują żadnych unikalnych wyników - prezentują wyniki generowane przez inną wyszukiwarkę. W niektórych przypadkach generują wyniki zawierające linki do niewiarygodnych witryn. W większości przypadków użytkownicy nie mogą usunąć adresu fałszywej wyszukiwarki z ustawień przeglądarki, chyba że aplikacja, która ma ją promować, nie jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze. Jak wspomniano na początku, RemoteAlgorithm może czytać określone informacje. Wiadomo, że jest przeznaczona do zbierania takich danych, jak dane kart kredytowych, hasła, numery telefonów i inne poufne dane. Takie informacje mogą być wykorzystywane do złośliwych celów, na przykład do kradzieży tożsamości, kont osobistych, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji. To są główne powody, dla których RemoteAlgorithm nigdy nie powinna być pobierana ani instalowana.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy RemoteAlgorithm
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.j), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy RemoteAlgorithm, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

RemoteAlgorithm jest praktycznie identyczna z IndexerInput, OperativeSync, LaunchSystem i wieloma innymi aplikacjami. Większość z nich jest przeznaczona wyłącznie do generowania przychodów dla ich programistów. Innymi słowy, są bezużyteczne dla swoich użytkowników i mogą powodować różne problemy. Jeśli RemoteAlgorithm lub jakakolwiek inna aplikacja tego typu jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze, należy ją jak najszybciej usunąć.

Jak zainstalowano RemoteAlgorithm na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy pobierają i/lub instalują niechciane aplikacje wraz z programami, które mają te aplikacje uwzględnione w swoich konfiguratorach jako dodatkowe oferty. Zwykle te oferty można znaleźć i odrzucić, odznaczając niektóre pola wyboru lub wybierając „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne" lub inne ustawienia konfiguratora. Kiedy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania i zmieniania wyżej wymienionych ustawień (i/lub odznaczania niektórych pól wyboru), pobierają i/instalują również oferowane PUA. Ta metoda dystrybucji oprogramowania jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Ponadto PUA można pobrać i/lub zainstalować za pomocą zwodniczych reklam. Chociaż może to być spowodowane tylko klikaniem reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych, wiarygodnych źródeł (witryn), a nie za pośrednictwem zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule), nieoficjalnych stron itp. Do instalacji nie należy używać instalatorów ani oprogramowania stron trzecich. Procesy pobierania i instalacji nie powinny być kończone bez sprawdzenia, czy konfigurator ma „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia, które mogą być użyte do odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Nie powinno się również ufać/klikać reklam na podejrzanych stronach. Dość często mają one na celu promowanie podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach mogą powodować niechciane pobrania i/lub instalacje. Na koniec, w przeglądarce nie powinno być zainstalowanych żadnych niechcianych aplikacji (rozszerzeń, dodatków lub wtyczek), ani oprogramowania tego typu w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany RemoteAlgorithm, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji RemoteAlgorithm:

remotealgorithm adware pop-up displayed once installation is done

RemoteAlgorithm zainstalowane na Safari:

remotealgorithm adware safari extension

Folder zawartości RemoteAlgorithm:

remotealgorithm adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy RemoteAlgorithm: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy RemoteAlgorithm. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware RemoteAlgorithm:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z RemoteAlgorithm z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy remotealgorithm:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy remotealgorithm z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy remotealgorithm z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy remotealgorithm z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy remotealgorithm z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy RemoteAlgorithm kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy RemoteAlgorithm na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy RemoteAlgorithm dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.