Jak usunąć LaunchSystem z systemu operacyjnego i przeglądarki?

Znany również jako: Reklamy LaunchSystem
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć LaunchSystem z Mac?

Czym jest LaunchSystem ?

LaunchSystem działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki i narzędzie zbierania danych. Obsługuje reklamy, promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres) poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbiera poufne informacje. Zwykle użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują takie aplikacje, jak LaunchSystem. Z tego powodu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje. Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem zwodniczego (fałszywego) instalatora, który jest zamaskowany jako instalator Adobe Flash Player.

LaunchSystem  adware

Zwykle takie aplikacje, jak LaunchSystem wyświetlają reklamy kuponowe, banerowe, ankiety, pop-up i/lub inne reklamy innego typu. Dość często użytkownicy, którzy klikają te reklamy, trafiają na różne podejrzane strony internetowe. Czasami w ten sposób pozwalają tym reklamom uruchamiać skrypty przeznaczone do pobierania i/lub instalowania niechcianego, potencjalnie złośliwego oprogramowania. Jak wspomniano na początku, LaunchSystem ma na celu promowanie fałszywej wyszukiwarki. Po instalacji zmienia adres domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i nowej zakładki na d2sri.com. W przypadku wyszukiwania w sieci, d2sri.com przekierowuje użytkowników na stronę search.yahoo.com - udostępnia wyniki generowane przez Yahoo. Często zdarza się, że użytkownicy nie mogą usunąć adresu fałszywej wyszukiwarki z ustawień przeglądarki, chyba że porywacz przeglądarki zaprojektowany do jej promowania nie jest już zainstalowany w przeglądarce. Ponadto LaunchSystem może odczytywać poufne informacje z przeglądarek, takie jak hasła, numery telefonów, dane karty kredytowej. Jego programiści mogą nadużywać zebranych danych do kradzieży kont osobistych, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji, kradzieży tożsamości, wysyłania kampanii spamerskich i/lub do innych złośliwych celów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy LaunchSystem
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy LaunchSystem, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Podsumowując, LaunchSystem może być przyczyną problemów, takich jak kradzież tożsamości, straty finansowe, utrata dostępu do różnych kont, problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, niechcianymi pobraniami, instalacjami i/lub innych problemów. Jeśli LaunchSystem lub inna podobna aplikacja jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze, należy ją jak najszybciej usunąć. Przykładami innych aplikacji, które są podobne do LaunchSystem, są UpdateAdmin, ExecutiveOperation i AccessibleSkill.

Jak zainstalowano LaunchSystem na moim komputerze?

LaunchSystem jest rozpowszechniane za pośrednictwem fałszywego instalatora, który ma wyglądać jak instalator programu Adobe Flash Player. Powszechne jest, że takie instalatory są używane do dystrybucji nie tylko aplikacji typu adware (lub innych PUA), ale także złośliwych programów (takich jak ransomware, trojany). Ponadto dość często PUA są dystrybuowane przy użyciu zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Mówiąc dokładniej, PUA są dołączane do ustawień pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania tych aplikacji można odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratora lub przez odznaczenie niektórych pól wyboru. Gdy użytkownicy kończą pobieranie i/lub instalacje bez wykonania tego, pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie dołączonych PUA. Ponadto niechciane pobrania i instalacje mogą być spowodowane klikaniem zwodniczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie kończyć pobierania i/lub instalacji bez sprawdzenia, czy konfigurator ma „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia oraz czy można ich użyć do odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Oprogramowanie (i pliki) należy pobierać z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Zaleca się, aby nie używać zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci peer-to-peer, takich jak eMule, klienty torrent itp. Ponadto, nie jest bezpieczne klikanie reklam, które pojawiają się na podejrzanych stronach internetowych - najczęściej mają na celu otwarcie innych niewiarygodnych, podejrzanych witryn, a nawet spowodowanie pobrania i/lub instalacji niechcianego oprogramowania. Ostatecznie, w przeglądarce internetowej nie powinno być zainstalowanych żadnych niechcianych, podejrzanych aplikacji (rozszerzeń, dodatków lub wtyczek) i/lub programów tego rodzaju zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany LaunchSystem, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji LaunchSystem:

launchsystem adware pop-up displayed once installation is done

D2sri.com przekierowuje do search.yahoo.com (GIF):

d2sri.com redirects to search.yahoo.com

Fałszywy instalator Adobe Flash Player używany do dystrybucji LaunchSystem:

fake installer used to distribute launchsystem

LaunchSystem zainstalowane na Safari:

launchsystem adware safari extension

Folder instalacyjny LaunchSystem:

launchsystem adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy LaunchSystem: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy LaunchSystem. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware LaunchSystem:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z LaunchSystem z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy launchsystem:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy launchsystem z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy launchsystem z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy launchsystem z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy launchsystem z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy LaunchSystem kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy LaunchSystem na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy LaunchSystem dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.