FacebookTwitterLinkedIn

HitmanPro

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 1
SłabyŚwietny 

hitman pro software boxDziała z: Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
HitmanPro

HitmanPro oferuje w pełni funkcjonalny 30-dniowy okres próbny.

HitmanPro to pakiet oprogramowania antywirusowego opracowany początkowo przez Surfright. Firma została później w 2015 roku zakupiona przez Sophos i od tego czasu oferta HitmanPro jest nieustannie przez nich oferowana. HitmanPro nie jest tym, co uważa się za tradycyjne oprogramowanie antywirusowe. Jest to raczej tzw. skaner drugiej opinii. Takie programy zostały zaprojektowane w celu zapewnienia dodatkowej warstwy bezpieczeństwa podczas pracy z programem antywirusowym, który jest już zainstalowany na komputerze. Ta dodatkowa warstwa zabezpieczeń wykrywa malware, którego tradycyjne pakiety antywirusowe nie potrafią wykryć. HitmanPro nie jest jedynym skanerem opinii na rynku, jednak jest uważany za jeden z najlepszych. Wiele innych opcji dostępnych obecnie na rynku jest bezpłatnych. Oznacza to, że logiczne jest, aby konsument zapytał, czy podana na ich stronie cena 24,95 USD jest rzeczywiście warta kosztów w porównaniu z ich konkurentami. Być może warto najpierw przyjrzeć się, dlaczego ważne jest dodanie do komputera dodatkowej warstwy zabezpieczeń.

Przegląd:

Tempo, w którym rozwija się malware, jest bezprecedensowe, a nowsze wersje mogą czasem pojawiać się codziennie. Częstotliwość, z jaką definicje wirusów muszą być aktualizowane lub zmieniane w celu uwzględnienia nowszych wariantów, jest zadziwiająca. Faktem jest, że producenci tradycyjnego oprogramowania antywirusowego nie mogą nadążyć. W dalszym ciągu należy mieć na swoim komputerze zainstalowany jeden z takich pakietów, jako że renomowana firma doskonale sobie radzi z wieloma różnymi zagrożeniami.

hitman pro screenshot 1

Tym, co robi skaner drugiej opinii, jest wykrywanie malware, które może być trojanem lub rootkitem, zaprojektowanym w celu uniknięcia wykrycia metodami stosowanymi przez tradycyjny program antywirusowy. Kolejną ogromną zaletą takich skanerów jest ich zdolność do szybkiego wykrywania malware dnia zerowego. Takie malware nie będzie miało żadnej definicji, ponieważ zostało po raz pierwszy pojawi się w środowisku naturalnym.

Ważne funkcje bezpieczeństwa

Sam program jest niezwykle łatwy do uruchomienia i nie wymaga dużej instalacji. Wynika to po części z tego, że zajmuje całe 12 MB, co oznacza, że musi zostać pobrany. Po uruchomieniu skanowanie może potrwać zaledwie 4 minuty. Czas potrzebny na skanowanie zależy jednak w dużej mierze od liczby znalezionych podejrzanych nieznanych plików. Jest tak głównie dlatego, że HitmanPro przesyła takie pliki do analizy w chmurze. Po zakończeniu skanowania HitmanPro wyświetla listę wszystkich złośliwych programów, podejrzanych plików i śledzących plików cookies. Jego skanowanie opiera się na technologii pięciu firm antywirusowych: Dr. Web, IKARUS, G Data, Emsisoft, Kaspersky i Bitdefender. Jedną z głównych zalet tej konfiguracji jest to, że komputer nie jest w ten sposób zauważalnie spowolniony.

hitman pro screenshot 2

Jedną z najlepszych funkcji zabezpieczeń produktu jest funkcja uruchomienia dla programów. Ta funkcja nie tylko wykrywa nieznane malware, ale może również uratować komputer w przypadku niektórych rodzajów malware, takich jak ransomware. Coraz częściej typy malware, takie jak ransomware, nie pozwalają nawet na uruchomienie komputera. Ta funkcja pozwala użytkownikowi stworzyć uruchamialną pamięć flash USB HitmanPro.Kickstart. Umożliwi to ofierze uruchomienie komputera przy użyciu dysku flash USB utworzonego za pomocą HitmanPro.

hitman pro screenshot 3

Inną cechą produktu jest jego zdolność do pracy na poważnie zainfekowanych systemach. Jeśli komputer jest zainfekowany kilkoma różnymi rodzajami malware, często uniemożliwia to zainstalowanie zwykłego programu antywirusowego. Często zdarza się, że może to spowodować bardzo długie połączenie z pomocą techniczną w celu rozwiązania problemu. Nie jest to problem z HitmanPro, ponieważ testy wykazały, że był w stanie z łatwością zeskanować poważnie zainfekowany system. Jako dodatkowy bonus po zakończeniu skanowania program może dostarczyć niewiarygodnie szczegółowe informacje na temat infekcji komputera. Program jest również zawsze obecny jako dodatkowa ściana bezpieczeństwa, nawet jeśli szczególny szczep malware został zaprojektowany specjalnie w celu uniknięcia wykrycia.

hitman pro screenshot 4

Chociaż wykrywanie malware jest częścią walki, równie ważne jest bezpieczne usuwanie. Po zakończeniu skanowania użytkownik jest informowany o wszystkich wykrytych wystąpieniach malware i zalecanej metodzie usuwania. Po zatwierdzeniu metody usuwania przez użytkownika program usunie złośliwe pliki. Doskonale sobie radzi z konkurującymi z najlepszymi dostępnymi produktami.

Wniosek

Czy mając to wszystko na uwadze, HitmanPro uzasadnia swoją cenę w porównaniu do swoich bezpłatnych konkurentów? Biorąc pod uwagę rozpowszechnienie ransomware i to, że twórcy malware opracowują nowe techniki pomagające w zapewnieniu infekcji, technologia HitmanPro wykorzystująca funkcję Kickstart może kompleksowo poradzić sobie z taką infekcją i jednocześnie uzasadnia swoją cenę. Kiedy weźmiesz pod uwagę, że średni koszt zapłacenia okupu wynosi 500 $, 24,95 $ nie wydaje się wcale tak dużą sumą. Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć. Gdy rozważy się to z doskonałymi możliwościami usuwania, cena jest oczywiście uzasadniona i warta tego.

Ważne jest, aby pamiętać, że HitmanPro będzie działał najlepiej, jeśli komputer ma połączenie z Internetem. Ponieważ oprogramowanie korzysta z bibliotek chmurowych do wykrywania, istotne może być posiadanie stabilnego połączenia internetowego. Jeśli go nie ma, aby przeskanować komputer należy użyć innego trybu skanowania o nazwie „Wczesne ostrzeganie". Ta opcja może być włączona w Ustawienia > Zaawansowane > zaznacz „Jestem ekspertem, pokaż punkt wczesnego ostrzegania (EWS)", a w rozwijanym menu przyciśnięcia „Dalej". Aby rozpocząć skanowanie, wróć do głównego ekranu programu, kliknij przycisk rozwijania obok przycisku Dalej i wybierz „Wczesne ostrzeganie punktowe (EWS)".

Istnieje tylko jeden negatywny wpływ na produkt. HitmanPro nie oferuje żadnej ochrony w czasie rzeczywistym. Jeśli użytkownik jest pod wrażeniem HitmanPro, może wybrać HitmanPro.Alert za 34,95 $, który zapewnia zaawansowaną ochronę w czasie rzeczywistym, a także wiele innych funkcji bezpieczeństwa.

Kliknij, aby opublikować komentarz

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware