Jak odinstalować adware ExtraDevice?

Znany również jako: Reklamy ExtraDevice
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ExtraDevice z Mac?

Czym jest ExtraDevice?

ExtraDevice to nazwa aplikacji, która ma poprawić komfort przeglądania. Mimo to wyświetla różne natrętne reklamy i promuje stronę Safe Finder za pośrednictwem akamaihd.net. Dość często oprogramowanie tego typu (adware) służy również do zbierania różnych informacji. Najczęściej użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują adware. Dlatego ExtraDevice i inne aplikacje tego typu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

ExtraDevice adware

Zwykle aplikacje typu adware są zaprojektowane do wyświetlania reklam, takich jak banerowe, kuponowe, ankietowe, po-up i/lub innego rodzaju reklam. Reklamy te nie tylko zakrywają zawartość odwiedzanych stron, ale także otwierają niewiarygodne strony i/lub powodują pobrania i instalacje niechcianych aplikacji poprzez wykonywanie określonych skryptów. Dlatego klikanie ich nie jest bezpieczne. Ponadto dość często aplikacje tego typu służą do zbierania różnych informacji związanych z przeglądaniem przez użytkownika. Na przykład adresów odwiedzanych stron, wprowadzonych zapytań, adresów IP, geolokalizacji i innych informacji związanych z przeglądaniem. Badania pokazują, że ExtraDevice może odczytać poufne informacje ze stron internetowych, takie jak hasła, numery telefonów, dane karty kredytowej i niektóre inne dane osobowe. Możliwe jest, że programiści ExtraDevice mogą sprzedać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystałyby je niewłaściwie do generowania przychodów w inny sposób. Oznacza to, że jego użytkownicy mogą ponieść straty finansowe, stać się ofiarami kradzieży tożsamości, utracić dostęp do różnych kont, napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie i/lub inne poważne problemy. Z tych powodów nigdy nie należy pobierać ani instalować tej aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ExtraDevice
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), ZoneAlarm by Check Point (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ExtraDevice, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

ExtraDevice jest podobna do kilku aplikacji. Kilka przykładów to ConsoleLog, SystemHelper i TaskProduct. Wspólną cechą tych aplikacji jest to, że powinny być przydatne, zapewniać pewne funkcje itp. Są one jednak zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów poprzez wyświetlanie reklam i zbieranie informacji. Jeśli w twojej przeglądarce i/lub na komputerze jest zainstalowana aplikacja tego typu, należy ją natychmiast odinstalować.

Jak zainstalowano ExtraDevice na moim komputerze?

Bardzo często użytkownicy pobierają i/lub instalują adware lub inne PUA poprzez konfiguratory innego oprogramowania. Wynika to z faktu, że takie aplikacje są często dystrybuowane poprzez dołączenie ich do różnych konfiguratorów pobierania i/lub instalacji jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji jest znana jako „sprzedaż wiązana". Z reguły oferty pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji można odrzucić w ustawieniach instalatora, takich jak „Niestandardowe" czy „Zaawansowane". Jednak użytkownicy często nawet nie sprawdzają tych ustawień. Pozostawienie ich bez zmian pozwala na pobrania i/lub zainstalowanie dołączonych PUA wraz z innym, celowo pobranym i/lub zainstalowanym oprogramowaniem. Ponadto niechciane pobrania i instalacje mogą być spowodowane klikaniem oszukańczych reklam. Może się to jednak zdarzyć tylko wtedy, gdy reklamy te są zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Wszystkie programy i pliki należy pobierać z oficjalnych stron i poprzez bezpośrednie linki. Inne kanały (takie jak zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny, strony pobierania freeware itp.) mogą być wykorzystywane do dystrybucji niechcianych, w niektórych przypadkach złośliwych aplikacji. Dlatego nie należy im ufać. Ponadto konfiguratory pobierania i instalacji, które zawierają takie ustawienia, jak „Zaawansowane" czy „Niestandardowe" często zawierają oferty pobrania i/lub zainstalowania dodatkowych, niechcianych aplikacji. Oferty te należy odrzucić przed ukończeniem pobierania i instalacji. Ponadto reklamy wyświetlane na podejrzanych witrynach internetowych mogą otwierać niewiarygodne strony lub powodować pobranie i/lub instalacje niechcianych aplikacji. Z tych powodów nie należy ich klikać. Ponadto w przeglądarce lub oprogramowaniu tego rodzaju zainstalowanym w systemie operacyjnym nie powinny być zainstalowane podejrzane, niechciane wtyczki, dodatki lub rozszerzenia. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ExtraDevice, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ExtraDevice:

pop-up displayed once ExtraDevice installation is done

ExtraDevice przekierowujące użytkowników do witryny Safe Finder poprzez akamaihd.net:

ExtraDevice redirecting users to Safe Finder website via akamaihd.net

Zwodniczy instalator aplikacji promujący adware ExtraDevice:

rogue extradevice adware installer

ExtraDevice zainstalowane na Safari:

extradevice adware safari extension

Folder instalacyjny ExtraDevice:

extradevice adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ExtraDevice: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ExtraDevice. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ExtraDevice przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ExtraDevice:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ExtraDevice z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy extradevice:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy extradevice z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy extradevice z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy extradevice z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy extradevice z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ExtraDevice kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ExtraDevice na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ExtraDevice dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.