Jak odinstalować adware MessengerSpot z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy MessengerSpot
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania adware MessengerSpot

Czym jest MessengerSpot?

Praktycznie identyczna z MessengerHub, MessengerDeck, MessengerNow i wieloma innymi, MessengerSpot to aplikacja typu adware. Podobno jest w stanie zapewnić dostęp do Facebook Messengera na pulpicie. Zamiast tego ta aplikacja poważnie obniża jakość przeglądania, prowadząc natrętne kampanie reklamowe. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje MessengerSpot, jest ona również uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

MessengerSpot adware

Zwykle oprogramowanie sklasyfikowane jako adware umożliwia umieszczanie reklam pop-up, kuponowych, banerowych, ankietowych i innych natrętnych reklam na odwiedzanej witrynie. Reklamy nakładają się na treść strony i zmniejszają szybkość przeglądania. Ponadto po kliknięciu powodują przekierowania do zorientowanych na sprzedaż, niewiarygodnych/nieuczciwych, zainfekowanych, oszukańczych i złośliwych stron. Reklamy te można nawet uruchamiać (poprzez kliknięcie) w celu wykonywania skryptów zaprojektowanych do pobierania/instalowania oprogramowania bez zgody użytkownika. W ten sposób PUA są często wprowadzane do systemów. Niechciane aplikacje mają różne możliwości, nie ograniczając się do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Mogą wymusić otwieranie różnych podejrzanych i szkodliwych stron internetowych. Inne typy PUA mogą zmieniać ustawienia przeglądarki, ograniczać/odmawiać dostępu do nich - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Nie przynoszą one żadnej wartości dla użytkowników, ponieważ zwykle nie są w stanie wygenerować wyników wyszukiwania. Tak więc te fałszywe narzędzia do wyszukiwania w sieci zwykle przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończące się na) Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Wspólna dla wszystkich typów PUA (w tym adware) jest możliwość śledzenia danych. Mogą zapisywać aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła itp.) i zbierać dane osobowe użytkowników (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Często zarabia się na tych wrażliwych informacjach poprzez udostępnianie ich stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), mającym na celu podobne niewłaściwe wykorzystanie ich dla zysku. Podsumowując, obecność PUA na urządzeniach może prowadzić do infiltracji/infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego zdecydowanie zaleca się natychmiastowe usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy MessengerSpot
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rzekoma funkcjonalność Szybki dostęp do Facebook Messengera
Nazwy wykrycia eGambit (Unsafe.AI_Score_97%), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy MessengerSpot, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Easy File Converter Plus Promos, Free Maps World Promos i MusiCalm to kilka przykładów innych adware. Rzadko wydają się podejrzane i zwykle wyglądają zwyczajnie. Użytkownicy są kuszeni do ich pobrania/instalacji za pomocą oferty szerokiej gamy „przydatnych" i „korzystnych" funkcji. Jednak funkcje te rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Dotyczy to wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów na koszt użytkownika. Dlatego zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA prowadzą natrętne kampanie reklamowe, powodują przekierowania na niewiarygodne i złośliwe strony internetowe, porywają przeglądarki i zbierają prywatne informacje.

Jak zainstalowano MessengerSpot na moim komputerze?

Niektóre PUA (np. MessengerSpot) mają swoje „oficjalne" strony promocyjne, z których można je pobrać. Te aplikacje można jednak również pobrać/zainstalować bez wyraźnej zgody użytkownika. PUA są dystrybuowane przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej". Ta zwodnicza technika marketingowa polega na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania. Pospieszanie procesów pobierania i instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków, używanie wstępnych ustawień itp.) - zwiększa ryzyko przypadkowej instalacji dołączonych programów, pomimo obecności opcji rezygnacji. Po kliknięciu natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu potajemnego pobrania/zainstalowania PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie należy sprawdzić przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Niewiarygodne źródła, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny z bezpłatnym hostingiem plików (freeware), sieci udostępniania peer-to-peer (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.) oraz inne zewnętrzne programy pobierania mogą oferować zwodnicze i/lub dołączone programy. Należy być ostrożnym podczas procesów pobierania i instalacji. Dlatego ważne jest, aby przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i odrzucić oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione, jednak przekierowują na różne niewiarygodne i podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, zaleca się sprawdzenie systemu i natychmiastowe usunięcie z niego wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany programem MessengerSpot, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu konfiguratora instalacji adware MessengerSpot:

MessengerSpot adware installer

Zrzuty ekranów witryny promocyjnej adware MessengerSpot:

Websited used to promote MessengerSpot adware

Website used to promote MessengerSpot adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy MessengerSpot: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy MessengerSpot. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware MessengerSpot:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

MessengerSpot adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "MessengerSpot", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy MessengerSpot, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware MessengerSpot z przeglądarek internetowych:

W czasie badań MessengerSpot nie instalował wtyczek do przeglądarki w Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak był dołączany do innego adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing MessengerSpot ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing MessengerSpot ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy messengerspot, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing MessengerSpot  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing MessengerSpot ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy messengerspot, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing MessengerSpot ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing MessengerSpot ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy messengerspot, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy messengerspot ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy messengerspot lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17631-messengerspot-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy MessengerSpot kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy MessengerSpot na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy MessengerSpot dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.