FacebookTwitterLinkedIn

Jak pozbyć się adware InteractiveSpeed?

Znany również jako: Reklamy InteractiveSpeed
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć InteractiveSpeed z Mac?

Czym jest InteractiveSpeed?

InteractiveSpeed służy do wyświetlania reklam, zbierania różnych informacji (w tym danych wrażliwych) i promowania Safe Finder poprzez akamaihd.net. Ta aplikacja jest potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), która jest sklasyfikowana jako adware. Zwykle użytkownicy nieświadomie (przypadkowo) pobierają i instalują aplikacje tego typu.

InteractiveSpeed adware

Aplikacje typu adware, takie jak InteractiveSpeed, generują użytkownikom reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i innego rodzaju reklamy. Bardzo często po kliknięciu reklamy otwierają podejrzane witryny. Czasami mogą również uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania i/lub instalowania niechcianego, potencjalnie złośliwego oprogramowania. Co więcej, takie PUA mogą i często są zaprojektowane do działania jako narzędzia do śledzenia informacji. Zwykle obierają za cel dane przeglądania (np. adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy IP, geolokalizacje), jednak mogą być zaprojektowane do zbierania poufnych informacji. Badania pokazują, że InteractiveSpeed ​​może uzyskiwać dostęp do haseł, danych karty kredytowej, numerów telefonów i innych informacji. Takie dane mogą być sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), niewłaściwie wykorzystywane do kradzieży różnych kont, dokonywania nieuczciwych zakupów, transakcji, kradzieży tożsamości itp. Oznacza to, że użytkownicy InteractiveSpeed ​​mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, strat finansowych, problemów związanych z prywatnością w Internecie, bezpieczeństwem przeglądania i innych problemów. Dlatego użytkownicy, którzy mają tę (lub inną podobną) aplikację zainstalowaną w przeglądarce i systemie operacyjnym, powinni ją natychmiast odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy InteractiveSpeed
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AB [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AB [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.g), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy InteractiveSpeed, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

InteractiveSpeed jest praktycznie identyczna z MultiUpgrade, DisplayProgram, DeluxeFocus i wieloma innymi aplikacjami typu adware. Aplikacje te mają poprawić jakość przeglądania i/lub zapewnić pewne funkcje lub być przydatne w inny sposób. Niemniej jednak większość z nich nie przynosi żadnej wartości i może powodować różne problemy. Dlatego takie oprogramowanie nigdy nie powinno być pobierane ani instalowane.

Jak zainstalowano InteractiveSpeed na moim komputerze?

W większości przypadków aplikacje, takie jak InteractiveSpeed, są pobierane i/lub instalowane za pomocą ustawień konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innych, głównie bezpłatnych programów. Mówiąc ściślej, kiedy są dołączone w ich ustawieniach jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji służy do nakłaniania użytkowników do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji wraz z pożądanym oprogramowaniem oraz nazywa się „sprzedażą wiązaną". Zwykle informacje o dodatkowych pobraniach i/lub instalacjach można znaleźć w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" i innych podobnych sekcjach. Jednak nie wszyscy użytkownicy je sprawdzają i zmieniają, i właśnie w ten sposób udzielają dołączonym PUA zgody na pobranie i/lub instalację wraz z programami, które celowo pobierają i/lub instalują. W niektórych przypadkach PUA można pobrać i/lub zainstalować, klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do wykonywania niektórych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Narzędzia i źródła, takie jak zewnętrzne instalatory i programy pobierania, klienci torrent, eMule (i inne sieci peer-to-peer), nieoficjalne strony, bezpłatne witryny z hostingiem plików itp. nie powinny być używane ani do pobierania, ani instalowania oprogramowania. Zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych stron i bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto należy sprawdzić konfiguratory pobierania i/lub instalacji zawierające dowolne ustawienia pod kątem ofert pobrania lub zainstalowania PUA. Zwykle takie oferty są wymienione w takich ustawieniach, jak „Zaawansowane" lub „Niestandardowe". Ponadto klikanie natrętnych i podejrzanych reklam nie jest bezpieczne. Zwłaszcza jeśli są wyświetlane na nieoficjalnych i podejrzanych witrynach. Reklamy te mogą otwierać różne niewiarygodne i potencjalnie złośliwe strony internetowe. Niektóre z nich mogą być zaprojektowane tak, aby powodować niechciane pobierania i instalacje. Wszystkie podejrzane, niechciane i nieznane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać jak najszybciej z niej usunięte. To samo dotyczy oprogramowania tego rodzaju zainstalowanego w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany InteractiveSpeed, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zwodniczy instalator (nieoficjalne narzędzie aktywacji/„łamania" oprogramowania) używany do dystrybucji InteractiveSpeed:

interactivespeed adware rogue installer

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji InteractiveSpeed:

pop-up displayed once InteractiveSpeed installation is done

InteractiveSpeed przekierowująca do witryny Safe Finder poprzez akamaihd.net:

InteractiveSpeed redirecting users to Safe Finder website via akamaihd.net

Folder instalacyjny InteractiveSpeed:

interactivespeed adware contents folder

InteractiveSpeed zainstalowana na Safari:

interactivespeed adware safari extension 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy InteractiveSpeed: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy InteractiveSpeed. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware InteractiveSpeed przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware InteractiveSpeed:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z InteractiveSpeed z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy interactivespeed:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy interactivespeed z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy interactivespeed z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy interactivespeed z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy interactivespeed z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy InteractiveSpeed kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy InteractiveSpeed na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy InteractiveSpeed dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.