Adware RunBooster

Znany również jako: Reklamy RunBooster
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania RunBooster

Czym jest RunBooster?

RunBooster jest sklasyfikowane jako potencjalnie niechciany program (PUP) i adware (złośliwe oprogramowanie wykorzystujące reklamy), które infiltruje systemy bez zgody użytkownika i powoduje przekierowania pop-up (reklamowe). Może również zapisywać informacje o systemie użytkownika związane z przeglądaniem Internetu.

RunBooster adware

Po infiltracji RunBooster losowo otwiera nowe karty/okna przeglądarki i przekierowuje na podejrzane strony. Użytkownicy często napotykają kilka kolejnych przekierowań na różne witryny internetowe, które mogą zawierać złośliwe treści. Przekierowania tego rodzaju mogą powodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Jak wspomniano powyżej, RunBooster powoduje losowe przekierowania. To z kolei znacznie zmniejsza wygodę przeglądania i jest bardzo powszechne w aplikacjach typu adware. Programy te śledzą również aktywność przeglądania, zapisując różne informacje o systemie użytkownika (takie jak lokalizację geograficzną użytkowników, dostawcę usług internetowych [ISP], adresy protokołu internetowego [IP], adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, zapytania wprowadzane do wyszukiwarek, aktywność myszy/klawiatury itp.), które mogą być danymi osobowymi. Programiści PUP sprzedają te informacje stronom trzecim (głównie w celach marketingowych i w celu generowania przychodów). PUP, takie jak RunBooster, są bezużyteczne dla zwykłych użytkowników i stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania. Zdecydowanie zalecamy ich natychmiastowe odinstalowanie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy RunBooster
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (promujący konfigurator instalacji) Avira (HEUR/AGEN.1043913), ESET-NOD32 (wariant Win32/Kryptik.GVLI), Malwarebytes (Trojan.IStartSurf), McAfee (GenericRXIT-CV!0365D64B6CCD), Pełna lista wkrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy RunBooster, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieją setki programów typu adware podobnych do RunBooster. Lista przykładów obejmuje (między innymi) VPNTop, Save Tabs, NoterSave, Unstopaccess i Quiclean. Większość z nich oferuje pewne „przydatne funkcje" (na przykład dostęp do zabronionych stron internetowych itp.), jednak takie obietnice są jedynie próbami sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Potencjalnie niechciane programy, takie jak RunBooster, zostały zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów i są bezużyteczne dla zwykłych użytkowników - tylko kilka z nich zapewnia obiecane funkcje. Aplikacje typu adware wyświetlają natrętne reklamy (za pomocą modelu reklamowego „Pay Per Click") i stale zapisują różne informacje o systemie użytkownika. Reklamy te zmniejszają komfort przeglądania, przekierowują do złośliwych witryn internetowych, a także mogą uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Ponadto niektóre aplikacje typu adware są znane z uruchamiania różnych procesów w tle bez zgody użytkowników. Wykonując te niechciane zadania (takie jak wydobywanie kryptowaluty), PUP znacznie obniżają wydajność systemu.

Jak zainstalowałem RunBooster na moim komputerze?

Badania pokazują, że niektóre PUP mają oficjalne witryny pobierania/instalacji, jednak programy te są zwykle dystrybuowane za pomocą reklam reklamowych i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" - podstępnej instalacji programów stron trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści wiedzą, że użytkownicy często przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają ich kroki. Dlatego ukrywają dołączone programy (zwykle w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach okien dialogowych pobierania/instalacji). Pomijanie tej sekcji i klikanie reklam często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów, takich jak RunBooster, naraża systemy na ryzyko różnych infekcji i zagraża prywatności użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych jest niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego należy zachować ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnie przeglądania Internetu. Programiści zarabiają na narzędziach pobierania/instalacji stron trzecich za pomocą metody sprzedaży wiązanej (promując potencjalnie niechciane programy). Dlatego zdecydowanie zalecamy unikanie korzystania z tych narzędzi - aplikacje należy pobierać z oficjalnych źródeł i wyłącznie przy użyciu bezpośredniego adresu URL pobierania. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy krok pobierania/instalacji (szczególnie „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia), odrzuć oferty pobrania/zainstalowania programów innych firm i rezygnuj z tych, które już zostały dołączone. Cyberprzestępcy poświęcają wiele czasu i wysiłku na projektowanie złośliwych reklam, dlatego często wydają się one uzasadnione. Jednak po kliknięciu natrętne reklamy często prowadzą do podejrzanych witryn (takich jak z ankietami, randkami dla dorosłych, hazardem itp.). Jeśli kliknąłeś reklamy prowadzące do takich stron, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki.

Zwodniczy instalator oprogramowania promujący adware RunBooster:

RunBooster adware promoting installer setup

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy RunBooster: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy RunBooster. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware RunBooster:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

RunBooster adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "RunBooster" oraz wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych programów, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy RunBooster, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware RunBooster z przeglądarek internetowych:

W czasie badań RunBooster nie zainstalował wtyczek do przeglądarki w przeglądarce Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak był dołączony do innego adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing RunBooster ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing RunBooster ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy runbooster, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing RunBooster  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing RunBooster ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy runbooster, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing RunBooster ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing RunBooster ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy runbooster, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy runbooster ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy runbooster lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11759-runbooster-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy RunBooster kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy RunBooster na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy RunBooster dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.