Jak uniknąć zaszyfrowania plików przez ransomware Maze

Znany również jako: Wirus Maze 2019
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware Maze

Czym jest Maze?

Istnieje więcej niż jedna wersja ransomware Maze (poprzednia wersja nazywa się również Maze). Nowa wersja została odkryta przez nao_sec. Programy ransomware szyfrują dane i tworzą wiadomości z żądaniem okupu, które zawierają informacje o tym, jak odszyfrować pliki. Jednak ofiary zasadniczo nie mogą odzyskać dostępu do swoich plików bez narzędzi posiadanych wyłącznie przez twórców ransomware. Ten wariant Maze nie szyfruje plików, jeśli wykryje w systemie plik "C:\hutchins.txt". Jeśli tak nie jest, Maze szyfruje pliki, zmienia ich nazwy poprzez dodanie losowego rozszerzenia (na przykład "1.jpg" staje się "1.jpg.sA16PA"), tworzy plik "DECRYPT-FILES.txt" i zmienia tapetę pulpitu.

Zmodyfikowana tapeta zawiera wiadomość z żądaniem okupu, stwierdzającą, że pliki ofiary zostały zaszyfrowane przy użyciu algorytmów szyfrowania RSA-2048 i ChaCha. Jedynym sposobem ich odszyfrowania jest zakup deszyfratora, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w pliku tekstowym „DECRYPT-FILES.txt" (wiadomość z żądaniem okupu). Wiadomość mówi, że ofiary muszą zapłacić okup za pośrednictwem linku do strony internetowej, który można otworzyć za pomocą przeglądarki Tor. Innym sposobem dokonania płatności jest skorzystanie z innej strony internetowej (link znajduje się również w wiadomości z żądaniem okupu), którą można otworzyć za pomocą dowolnej przeglądarki. W każdym razie wyjaśnia się, że ofiary nie mogą odszyfrować swoich plików bez odpowiedniego narzędzia/klucza. Strona internetowa Tor stwierdza, że ​​ofiary muszą zapłacić 500 $ w Bitcoinach, korzystając z podanego adresu portfela BTC. Wspomniano, że jeśli ofiary nie zapłacą okupu w określonym przedziale czasowym (licznik czasu jest wyświetlany na górze strony internetowej Tor), wysokość okupu zostanie podwojona. Możliwe jest bezpłatne odszyfrowanie trzech plików za pośrednictwem tej samej strony internetowej. Zasadniczo cyberprzestępcy oferują bezpłatne odszyfrowanie w celu „udowodnienia", że posiadają narzędzia/klucze zdolne do odszyfrowania plików. Mimo to ludziom, którzy projektują ransomware, nigdy nie można ufać. Tylko oni mają narzędzia/klucze deszyfrujące, jednak rzadko je zapewniają, nawet jeśli ofiary zapłacą okup. Ponieważ nie ma bezpłatnych narzędzi do odszyfrowania plików zaszyfrowanych przez Maze, zalecamy przywrócenie ich z kopii zapasowej.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

Maze decrypt instructions

To ransomware jest podobne do innych programów tego typu, na przykład Uta, MedusaLocker i Leto. Szyfrują dane i tworzą/wyświetlają wiadomości z żądaniem okupu. Główne różnice to zazwyczaj koszt narzędzia/klucza deszyfrującego i algorytmu kryptograficznego używanego do szyfrowania danych. Niestety, większości szyfrowań nie można złamać bez użycia narzędzi przechowywanych tylko przez cyberprzestępców, którzy zaprojektowali ransomware, chyba że ransomware nie jest w pełni opracowane, zawiera błędy, wady itp. Aby uniknąć utraty danych spowodowanych przez ransomware, należy regularnie wykonywać kopie zapasowe danych i przechowywać je na zdalnych serwerach lub odłączonych urządzeniach pamięci.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Badania pokazują, że cyberprzestępcy dystrybuują Maze za pomocą SpelevoEK (zestawu eksploitów). Zestawy eksploitów to narzędzia służące do inicjowania „eksploitów" wobec podatnego (zwykle nieaktualnego) oprogramowania lub do wstrzykiwania złośliwego kodu na podane witryny. Inne sposoby rozsyłania ransomware (i innego malware) to wiadomości e-mail, trojany, niewiarygodne kanały pobierania oprogramowania, narzędzia do łamania oprogramowania i fałszywe aktualizatory. Kampanie e-mail/spamowe mogą służyć do infekowania komputerów za pomocą plików dołączonych do wiadomości e-mail. Zazwyczaj cyberprzestępcy dołączają dokumenty Microsoft Office, pliki archiwów (ZIP, RAR), pliki wykonywalne (.exe i inne tego rodzaju pliki), dokumenty PDF, pliki JavaScript itp. Ich głównym celem jest nakłonienie odbiorców do otworzenia załączników. Po otwarciu infekują systemy malware. Innym sposobem rozsyłania infekcji są trojany, które są złośliwymi programami. Jeśli są już zainstalowane, otwierają tylne drzwi dla innego malware. W ten sposób powodują infekcje łańcuchowe. Przykładami niewiarygodnych źródeł pobierania są: witryny z bezpłatnym hostingiem plików, strony z freeware do pobierania, sieci peer-to-peer (P2P), takie jak klienci torrent, eMule i inne podobne kanały/narzędzia. Cyberprzestępcy wykorzystują je do przesyłania złośliwych plików, które są prezentowane jako nieszkodliwe. Pobierając je i otwierając/instalując, wiele osób nieumyślnie instaluje złośliwe programy. Narzędzia do łamania oprogramowania są używane przez ludzi (nielegalnie), aby uniknąć konieczności płacenia za aktywację licencjonowanego oprogramowania. W rzeczywistości narzędzia te często instalują malware zamiast bezpłatnie aktywować zainstalowane oprogramowanie. Fałszywe (nieoficjalne) narzędzia do aktualizacji oprogramowania powodują szkody, wykorzystując błędy/wady nieaktualnego oprogramowania, które jest już zainstalowane w systemie, lub po prostu instalując złośliwe programy zamiast aktualizacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Maze 2019
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików.
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików To ransomware dodaje losowe rozszerzenie.
Wiadomość z żądaniem okupu DECRYPT-FILES.txt, tapeta i witryna Tor.
Wysokość okupu 500 $/1 000 $
Kontakt z cyberprzestępcami Ofiary mogą się skontaktować z twórcami Maze poprzez okno czatu na witrynie Tor.
Nazwy wykrycia Avast (FileRepMalware), AVG (FileRepMalware), ESET-NOD32 (Win32/Filecoder.NVY), Kaspersky (Trojan-Ransom.Win32.Gen.tno), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają płatności okupu (zwykle w Bitcoinach) zaodblokowanie twoich plików.
Dodatkowe informacje To ransomware nie szyfruje plików jeśli wykryje plik C:\hutchins.txt w systemie.
Metody dystrybucji SpelevoEK (exploit kit), zainfekowane załączniki do e-maila (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Maze 2019, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak chronić się przed infekcjami ransomware?

Nie otwieraj załączników w wiadomościach e-mail otrzymanych z nieznanych i podejrzanych adresów. Zazwyczaj nie mają one znaczenia dla odbiorców. Aby nakłonić ludzi do otworzenia załączników lub kliknięcia linków internetowych, cyberprzestępcy często prezentują swoje e-maile jako oficjalne, ważne. Pobieraj każde oprogramowanie z oficjalnych, wiarygodnych witryn i poprzez bezpośrednie linki. Nie należy ufać ani korzystać z wszelkich kanałów/źródeł wymienionych powyżej. Często wykorzystują one nieoficjalne narzędzia, które rzekomo aktualizują zainstalowane oprogramowanie do rozsyłania malware. Najbezpieczniejszym sposobem aktualizacji oprogramowania jest użycie narzędzi i funkcji dostarczonych przez oficjalnych twórców oprogramowania. Jeśli zainstalowane oprogramowanie wymaga aktywacji, NIE należy tego robić przy użyciu narzędzi do łamania zabezpieczeń. Są one nielegalne, a ludzie, którzy ich używają, często instalują złośliwe programy. Regularnie skanuj swój system operacyjny za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyspyware i aktualizuj je. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Maze, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany na tapecie ransomware Maze na pulpicie:

Ransomware Maze

Drogi *****, twoje pliki zostały zaszyfrowane przez algorytmy RSA-2048 i ChaCha

Jedynym sposobem na ich odzyskanie jest zakup deszyfratora

Algorytmy te są jednymi z najsilniejszych

Możesz przeczytać o nich na Wikipedii

Jeśli rozumiesz znaczenie sytuacji, możesz odzyskać wszystkie pliki, postępując zgodnie z instrukcjami w pliku DECRYPT-FILES.txt

Możesz odszyfrować pliki za darmo jako dowód pracy

Wiemy, że ten twój komputer jest dla ciebie bardzo cenny

Dlatego podamy odpowiednią cenę za odzyskanie plików

Zrzut ekranu pliku tekstowego Maze ("DECRYPT-FILES.txt"):

Maze text file

Tekst w tym pliku:

Uwaga!

----------------------------
| Co się stało?
----------------------------

Wszystkie twoje pliki, dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne dane są bezpiecznie zaszyfrowane za pomocą niezawodnych algorytmów.

Nie możesz teraz uzyskać dostępu do plików. Ale nie martw się. Masz szansę! Możesz je łatwo odzyskać w kilku krokach.

----------------------------
| Jak odzyskać moje pliki?
----------------------------

Jedyną metodą odzyskania plików jest zakup unikalnego dla ciebie klucza prywatnego, który jest bezpiecznie przechowywany na naszych serwerach.

Aby skontaktować się z nami i kupić klucz, musisz odwiedzić naszą stronę internetową w ukrytej sieci TOR.

Istnieją 2 ogólne sposoby na skontaktowanie się z nami:

1) [Zalecany] Korzystanie z ukrytej sieci TOR.

a) Pobierz specjalną przeglądarkę TOR: hxxps://www.torproject.org/

b) Zainstaluj przeglądarkę TOR.

c) Otwórz przeglądarkę TOR.

d) Otwórz naszą stronę internetową w przeglądarce TOR:

hxxp://aoacugmutagkwctu.onion/1dcb0b851e857d00

e) Postępuj zgodnie z instrukcjami na tej stronie.

2) Jeśli masz problemy z połączeniem lub korzystaniem z sieci TOR

a) Otwórz naszą witrynę: hxxps://mazedecrypt.top/1dcb0b851e857d00

b) Postępuj zgodnie z instrukcjami na tej stronie.

Ostrzeżenie: druga (2) metoda może być zablokowana w niektórych krajach. Dlatego zaleca się stosowanie pierwszej (1) metody.

Na tej stronie zobaczysz instrukcje dotyczące wykonania bezpłatnego testu odszyfrowania i sposobu zapłaty.

Ma ona również czat na żywo z naszymi operatorami i zespołem wsparcia.

----------------------------
| Jakie są gwarancje?
----------------------------

Rozumiemy twój stres i zmartwienie.

Dlatego otrzymujesz BEZPŁATNĄ możliwość przetestowania usługi poprzez natychmiastowe odszyfrowanie za darmo trzech plików na swoim komputerze!

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, nasz przyjazny zespół wsparcia jest zawsze tutaj, aby pomóc ci poprzez czat na żywo!
----------------------------

TO JEST SPECJALNY BLOK Z INFORMACJAMI OSOBOWYMI I POUFNYMI! NIE DOTYKAJ GO. POTRZEBUJEMY GO, ABY ZIDENTYFIKOWAĆ I UPOWAŻNIĆ CIĘ.
---POCZĄTEK KLUCZA MAZE---
-
---KONIEC KLUCZA MAZE---

Zrzut ekranu witryny Maze Tor:

maze ransomware tor website

Tekst na tej stronie:

Ransomware Maze

Co się właśnie stało?

Jeśli widzisz tę stronę, oznacza to, że masz szczęście, ponieważ uprzejmie dajemy ci szansę na odzyskanie twoich danych. Prześlij notatkę z żądaniem okupu za pośrednictwem poniższego formularza i rozpocznij odzyskiwanie danych. Jeśli notatka z żądaniem okupu zostanie rozpoznana przez nasz analizator składni, zostaniesz pomyślnie autoryzowany i otrzymasz dalsze instrukcje.

Prześlij notatkę z żądaniem okupu DECRYPT-FILES.txt

Gwarancje?

Możemy odzyskać twoje pliki, ponieważ nasze ransomware zostało starannie zaprojektowane, aby zachować integralność zaszyfrowanych danych.

Nie bój się i zacznij je odzyskiwać?

Korporacje antywirusowe?

Jeśli czekasz na bezpłatne rozwiązanie, musimy cię rozczarować.

Nasze ransomware wykorzystuje silną kombinację algorytmów. Złamanie ich będzie wymagało dziesięcioleci.

Zacznij z nami współpracować.

Cena?
Rozumiemy, że klient nie zawsze może zapłacić okup. Mamy zniżki i czasami możesz odzyskać swoje pliki, współpracując z nami.

Ransomware Maze 2019? Ponieważ zawsze dajemy drugą szansę!

Aby odzyskać pliki, musisz zapłacić okup.

Twoja aktualna cena okupu to 500 $ (USD)

Musisz się pospieszyć, ponieważ cena okupu podwoi się, gdy licznik w prawym górnym rogu tej strony osiągnie zero. Jeśli nie zapłacisz do tego czasu, cena wzrośnie x2 (podwoi się), więc jeśli wynosiła 500 $, to wyniesie 1 000 $. Możesz wysyłać pieniądze w częściach. Cena zostanie przeliczona przy każdej udanej transakcji.

Transakcja zostanie zakończona po 3 potwierdzeniach z sieci.

Aby zapłacić okup, musisz kupić Bitcoiny i wysłać dokładnie tę kwotę 0,0619667 BTC na adres:

3JGqKRWSsXQsnHWDpHXXNg7TJcubszJher

Aby zobaczyć, jak kupić Bitcoiny, kliknij Kup bitcoiny w menu zakładki na górze strony.

Oferujemy 3 odszyfrowania testowe, aby udowodnić, że możemy odzyskać twoje pliki.

Kliknij Odszyfrowanie testowe w menu u góry tej strony, aby odszyfrować 3 pliki za darmo.

Uwaga! Odszyfrowujemy tylko pliki graficzne za darmo, ponieważ nie mają dla ciebie żadnej znaczącej wartości.

Wygląd strony Tor (GIF):

appearance of Maze Tor website

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez Maze (losowe rozszerzenie):

Files encrypted by Maze

Aktualizacja 18. grudnia 2019 roku - Twórcy ransomware Maze 2019 zaczęli niedawno stosować nową metodę grożenia ofiarom i zachęcać je do zapłacenia okupu. Oszuści kradną pewną ilość danych z zamiarem upublicznienia ich, jeśli ofiara odmówi zapłaty. Stworzyli publiczną stronę internetową do przechowywania skradzionych danych różnych ofiar. Chociaż programiści stosują tę taktykę głównie przeciwko różnym firmom i firmom (ponieważ o wiele bardziej prawdopodobnie zapłacą niż zwykli użytkownicy), nie ma gwarancji, że sytuacja ostatecznie się nie zmieni. W tej chwili wspomniana strona internetowa zawiera 8 różnych wpisów.

Usuwanie ransomware Maze:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Maze 2019: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Maze 2019. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem Maze. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware Maze).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki Maze.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty Maze są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez Maze możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak Maze.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware Maze:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16145-maze-2019-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Maze 2019 kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Maze 2019 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Maze 2019 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.