FacebookTwitterLinkedIn

Wirus ytmp3.cc

Znany również jako: Reklamy ytmp3.cc
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania ytmp3[.]cc

Czym jest ytmp3[.]cc?

Strona ytmp3[.]cc (zwana "YouTube to Mp3 Converter") działa jako konwerter multimediów, który pozwala użytkownikom konwertować filmy z YouTube na format audio lub wideo/mp3 lub mp4, a następnie pobrać je. Witryna korzysta z różnych sieci reklamowych, które wyświetlają reklamy prowadzące do innych podejrzanych witryn. Nie działa on specjalnie jako złośliwa witryna, jednak pobieranie filmów z YouTube jest nielegalne. Dlatego radzimy nie korzystać z tej strony.

ytmp3[.]cc pop-up redirects

Aby pobierać i konwertować filmy wideo za pomocą ytmp3[.]cc, użytkownicy muszą wkleić URL filmu do tej witryny i wybrać wymagany format. Następnie rozpoczyna proces konwersji. W rzeczywistości ta strona powoduje również przekierowania do innych podejrzanych i oszukańczych witryn, które mogą zawierać złośliwe materiały. Niektóre z tych stron mogą być zaprojektowane tak, aby nakłonić ludzi do pobierania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), przykładowo, wyświetlając fałszywe alarmy o wirusach/błędach i zachęcając ludzi do uwierzenia, że ​​coś jest nie tak z ich komputerami (są zainfekowane, mają błędy systemowe itp.). W innych przypadkach otwarte strony mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby wyłudzać pieniądze od użytkowników, zmuszając ich do zakupu niepotrzebnego oprogramowania lub usług online/zdalnych. Ponadto ytmp3[.]cc używa sieci reklamowych, które wyświetlają podejrzane/niewiarygodne reklamy. Po kliknięciu otwierają podejrzane strony lub uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania niechcianych aplikacji. Zauważ, że ytmp3[.]cc również otwiera strony, które wymagają zezwolenia na włączenie powiadomień. Wiele osób przypadkowo zezwala stronom na pokazywanie tych powiadomień, co może być rozpraszające i denerwujące. Kliknięcie ich może również prowadzić do podejrzanych witryn lub niechcianych instalacji. Podsumowując, korzystanie z witryn tego typu (które oferują pobieranie z YouTube lub innych podobnych stron) jest nielegalne i może prowadzić do instalacji niechcianych programów. Niektóre z tych PUA mogą być szkodliwe i powodować infekcje komputerowe. Dlatego unikaj używania ytmp3[.]cc i innych podobnych stron.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus ytmp3.cc.
Typ zagrożenia Reklamowe powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up.
Obsługiwany adres IP 88.212.246.252
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie ze strony, którą odwiedzasz. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania.
Metody dystrybucji Zwodnicze rekamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware).
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Witryna ytmp3[.]cc jest bardzo podobna do clipconverter[.]cc. Obie oferują podobne usługi, powodują niechciane przekierowania i wyświetlają podejrzane reklamy. W internecie dostępnych jest wiele innych witryn tego typu i żadnej z nich nie należy ufać. Nie udzielaj im pozwolenia na pokazywanie powiadomień. Nie promują one bezpośrednio szkodliwych programów, ale prowadzą do stron, które to robią.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Większość użytkowników nieumyślnie instaluje niechciane aplikacje. Zwykle dzieje się to za pośrednictwem klikniętych natrętnych, podejrzanych reklam lub gdy programiści używają zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" - oszukują ludzi do pobierania i zainstalowania niechcianych programów z innym, celowo pobranym lub zainstalowanym oprogramowaniem. Nieuczciwi programiści nie ujawniają informacji o dołączeniu niechcianych aplikacji do ustawień. Ukrywają ich szczegóły w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratorów pobierania lub instalacji oprogramowania. Zauważ, że wielu użytkowników powoduje niechciane pobieranie lub instalacje, pomijając kroki lub klikając podejrzane reklamy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania, instalowania oprogramowania i przeglądania Internetu. Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych witryn i korzystaj z bezpośrednich linków. Unikaj programów pobierania, instalatorów, torrentów, eMule, sieci peer-to-peer, nieoficjalnych stron i innych programów. Sprawdź wszystkie dostępne „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne sekcje każdego procesu pobierania lub instalacji. Odrzuć oferty instalacji niechcianych aplikacji i upewnij się, że żadne pola wyboru nie są domyślnie zaznaczone. Pamiętaj, że jeśli zostaną kliknięte, reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach przekierowują na niewiarygodne witryny (związane z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli napotkasz te reklamy lub przekierowania, sprawdź podejrzane wpisy (wtyczki, dodatki, rozszerzenia itp.) zainstalowane w swojej przeglądarce i natychmiast je usuń. Odinstaluj również niechciane programy z systemu operacyjnego. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Oszukańcza witryna oszustwa (apple.com-scan[.]live) opened by ytmp3[.]cc otwarta przez ytmp3[.]cc i wyświetlająca fałszywe powiadomienie o alarmie wirusowym:

website opened by ytmp3.cc displaying fake virus alert

Witryna otworzona przez ytmp3[.]cc i promująca podejrzaną aplikację:

ytmp3.cc redirects to website promoting questionable application

Witryna otworzona przez ytmp3[.]cc i promująca kolejną podejrzaną aplikację:

ytmp3.cc opens a website promoting questionable application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ytmp3[.]cc adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowaania ytmp3[.]cc, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing ytmp3[.]cc ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing ytmp3[.]cc ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy ytmp3.cc, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing ytmp3[.]cc  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing ytmp3[.]cc ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy ytmp3.cc, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing ytmp3[.]cc ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing ytmp3[.]cc ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy ytmp3.cc, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy ytmp3.cc ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy ytmp3.cc lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14838-ytmp3-cc-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy ytmp3.cc kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ytmp3.cc na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.