Uniknij wypełniania ankiet wyświetlanych poprzez happy.luckyparkclub.com

Znany również jako: Pop-up happy.luckyparkclub.com
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Zatrzymaj przekierowania do happy.luckyparkclub[.]com

Czym jest happy.luckyparkclub[.]com?

Happy.luckyparkclub[.]com to zwodnicza strona internetowa, która, jeśli zostanie odwiedzona, oferuje odwiedzającym udział w różnych loteriach i wygrywanie różnych nagród. Aby mieć szansę na wygraną, należy najpierw wypełnić ankietę. Zazwyczaj ludzie nie odwiedzają takich witryn, jak happy.luckyparkclub[.]com celowo. Są na nie przekierowywani przez pewne kliknięte niewiarygodne reklamy lub potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które są zainstalowane w ich przeglądarkach i/lub komputerach. Z reguły ludzie mimowolnie pobierają i instalują takie aplikacje. Po zainstalowaniu PUA karmią swoich użytkowników reklamami, powodują przekierowania na podejrzane strony, takie jak happy.luckyparkclub[.]com i zbierają różne informacje. Zdecydowanie zalecamy, aby nie wypełniać ankiet promowanych przez happy.luckyparkclub[.]com lub inną podobną stronę internetową. Mogą one zostać wykorzystane do wyodrębnienia różnych szczegółów, które mogłyby zostać niewłaściwie wykorzystane do generowania przychodów.

happy.luckyparkclub[.]com scam

Happy.luckyparkclub[.]com oferuje odwiedzającym udział w różnych loteriach. Wszyscy są proszeni o wypełnienie ankiety/udzielenie odpowiedzi na różne pytania. Po wypełnieniu ankiety rzekomo powinni mieć szansę na wygranie nagród, takich jak Visa 1000 USD lub karta podarunkowa Walmart, członkostwo w Netflix, Apple iPhone XS i Samsung Galaxy S10. Warto wspomnieć, że ani firmy Walmart, Visa, ani Netflix nie mają nic wspólnego z loteriami (ani ankietami) zapewnianymi przez happy.luckyparkclub[.]com. Happy.luckyparkclub[.]com to po prostu strona internetowa, która służy do zbierania różnych informacji na temat odwiedzających, nakłaniając ich do odpowiedzi na różne pytania. Jest bardzo prawdopodobne, że odwiedzający mogą zostać poproszeni o podanie informacji, takich jak adres e-mail, imię, nazwisko, numer telefonu itp. Ankiety otwierane przez happy.luckyparkclub[.]com mogą być wykorzystane do oszukiwania ludzi do podania im poufnych informacji. W tym artykule przedstawiamy trzy przykłady loterii/ankiet. Wiadomo jednak, że happy.luckyparkclub[.]com prowadzi do więcej niż tylko trzech z nich. Tak czy inaczej, nie można ufać żadnej z nich.

Aplikacje, które otwierają strony, takie jak happy.luckyparkclub[.]com, są zwykle zaprojektowane tak, aby wyświetlać użytkownikom niechciane treści, takie jak reklamy pop-up, banerowe, kuponpwe itp. Zazwyczaj osoby, które klikną te reklamy, zostaną przekierowane na inne niewiarygodne witryny. Czasem te reklamy uruchamiają skrypty, które pobierają lub nawet instalują niechciane oprogramowanie. Ponadto zainstalowane PUA są często używane do zapisywania różnych danych, na przykład adresów IP użytkownika, geolokalizacji, adresów odwiedzanych witryn, geolokalizacji itd. Ich programiści zwykle udostępniają te dane stronom trzecim, które mogą być cyberprzestępcami, i wykorzystują je niewłaściwie do generowania przychodów. Poza tym niektóre PUA mają na celu zbieranie nie tylko informacji związanych z przeglądaniem, ale również osobistych i wrażliwych danych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up happy.luckyparkclub.com
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Happy.luckyparkclub[.]com otwiera loterie twierdzące, że odwiedzający mogą wybrać pewną nagrodę.
Obsługiwany adres IP 35.237.37.230
Objawy Fałszywe wiadomości z błędem, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata finansowa, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up happy.luckyparkclub.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Happy.luckyparkclub[.]com jest praktycznie identyczna z happy.goodluckspace[.]com. Jednak te strony nie są jedynymi zwodniczymi witrynami, które służą do nakłaniania ludzi do wypełniania ankiet i podania różnych informacji. Tak czy inaczej, osoby stojące za nimi wykorzystują podane dane do generowania przychodów, a goście nigdy nie wygrywają żadnych nagród. Odradzamy podawanie jakichkolwiek informacji na stronach takich jak happy.luckyparkclub[.]com, a także zalecamy odinstalowanie wszelkich PUA, które są zainstalowane w przeglądarce lub komputerze tak szybko, jak to możliwe.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Czasami niechciane aplikacje tego typu można pobrać z ich stron internetowych. Niemniej jednak większość z nich jest instalowana za pomocą natrętnych reklam (zdolnych do uruchamiania skryptów) i/lub gdy programiści dołączają je w konfiguratorach innych programów za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Używają tej metody, aby nakłonić ludzi do pobrania i/lub zainstalowania PUA wraz z innym oprogramowaniem. Osiągają to, ukrywając informacje o dołączonych PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych sekcjach konfiguracji pobierania lub instalacji. Jednak niechciane pobieranie lub instalacje mają miejsce tylko wtedy, gdy ludzie pozostawiają wszystkie te ustawienia bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie każdego oprogramowania z oficjalnych i godnych zaufania stron internetowych, nie korzystających z zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, nieoficjalnych witryn, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i innych kanałów tego typu w celu pobrania lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Radzimy również, aby nie pobierać ani instalować niczego bez sprawdzenia ustawień (takich jak „Niestandardowe", „Zaawansowane") dostępnych w konfiguratorze oprogramowania. Jeśli konfigurator zawiera oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowego niechcianego oprogramowania, należy je odrzucić przed zakończeniem procesu instalacji lub pobierania. Reklamy wyświetlane na stronach związanych z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią i innymi tego rodzaju stronami nie powinny być klikane. Zazwyczaj powodują przekierowania na niewiarygodne witryny lub powodują pobieranie lub instalacje niechcianych programów. Aby zatrzymać wyświetlanie reklam i/lub przekierowywanie na podejrzane strony, konieczne jest usunięcie niechcianych, podejrzanych lub nieznanych rozszerzeń, wtyczek, dodatków, które są już zainstalowane. Programy tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym również powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w początkowym oknie pop-up happy.luckyparkclub[.]com:

Gratulacje!

Dzisiaj (środa, 30. października) masz wyłączną szansę otrzymania karty podarunkowej Visa o wartości 1 000 $.

Masz 3 próby wybrania właściwego pudełka prezentowego.

Powodzenia!

OK

Zrzut ekranu tła witryny happy.luckyparkclub[.]com:

happy.luckyparkclub.com second lottery

Tekst prezentowany na tej stronie:

Konkurs promocyjny do 30. października

Zobacz zdjęcie. Sprawdź więcej

Drogi Gościu,

Gratulacje! Zostałeś losowo wybrany na szansę otrzymania karty podarunkowej Visa o wartości 1000 $.

Znajdź kartę podarunkową Visa o wartości 1000 $

Na początek wystarczy wybrać odpowiednie pudełko upominkowe.

Pop-up wyświetlany po wypełnieniu ankiety happy.luckyparkclub[.]com:

happy.luckyparkclub.com third lottery

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

Twoja karta podarunkowa Visa o wartości 1000 $ została zarezerwowana na kolejne 5 minut !!

***GRATULACJE!!***

 

Zgłoś roszczenie natychmiast, albo będziemy musieli złożyć ofertę naszemu następnemu odwiedzającemu.

Podaj poprawne informacje, aby zapewnić dokładną dostawę karty podarunkowej Visa o wartości 1000 $!

Inny wariant oszustwa pop-up happy.luckyparkclub[.]com:

happy.luckyparkclub.com second lottery variant 1 happy.luckyparkclub.com second lottery variant 2 happy.luckyparkclub.com second lottery variant 3

Trzeci wariant oszustwa pop-up variant of happy.luckyparkclub[.]com:

happy.luckyparkclub.com thrid lottery variant 1 happy.luckyparkclub.com thrid lottery variant 2 happy.luckyparkclub.com thrid lottery variant 3 happy.luckyparkclub.com thrid lottery variant 4

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up happy.luckyparkclub.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up happy.luckyparkclub.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up happy.luckyparkclub.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up happy.luckyparkclub.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up happy.luckyparkclub.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up happy.luckyparkclub.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up happy.luckyparkclub.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16231-happy-luckyparkclub-com-pop-up-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up happy.luckyparkclub.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up happy.luckyparkclub.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up happy.luckyparkclub.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.