FacebookTwitterLinkedIn

Powstrzymaj przekierowania do/z noorotin.biz

Znany również jako: Pop-up noorotin.biz
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania noorotin[.]biz

Czym jest noorotin[.]biz?

Istnieją tysiące fałszywych witryn, a noorotin[.]biz jest jedną z nich. Strony te mają wiele wspólnych cech, na przykład: push4free.com, newsredir.com, dreamteammyfriend.com itp. są bardzo do siebie podobne. Są przeznaczone do przekierowywania na niewiarygodne i/lub złośliwe strony, a także do prezentowania użytkownikom podejrzanych materiałów (w tym przynęty do kliknięcia). Odwiedzający noorotin[.]biz rzadko dobrowolnie uzyskują do niej dostęp. Najczęściej są na nią przekierowywani. Takie przekierowania są powodowane przez klikanie natrętnych reklam (zwykle hostowanych przez zainfekowane witryny) lub przez PUA (potencjalnie niechciane aplikacje) już obecne na urządzeniu. Należy zauważyć, że te niechciane aplikacje nie wymagają wyraźnej zgody użytkownika na instalację w swoich systemach. Po pomyślnym zainstalowaniu generują nieautoryzowane przekierowania na podejrzane/niebezpieczne strony, przeprowadzają inwazyjne kampanie reklamowe (np. pop-up, banerowe, kuponowe itp.), a niektóre mogą nawet śledzić dane.

noorotin[.]biz pop-up redirects

Strony internetowe takie jak noorotin[.]biz są najczęściej rozpowszechniane przez natrętne reklamy i PUA. Gdy wspomniane reklamy zostaną kliknięte, przekierowują na takie strony. PUA wymuszają otwieranie nowych kart/okien przeglądarki i przekierowywują do nich użytkowników. Pierwszą czynnością, jaką podejmuje noorotin[.]biz, jest sprawdzenie adresu IP odwiedzających (protokołu internetowego), aby poznać ich geolokalizację. Informacje te mają kluczowe znaczenie dla określenia dalszego kierunku działania witryny. W zależności od geolokalizacji przekierowuje ona gdzie indziej i/lub prezentuje użytkownikom bardzo podejrzane treści. Niezależnie od dokładnych działań, odwiedzający noorotin[.]biz napotkają zarówno podejrzane, jak i złośliwe materiały. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest użycie przynęty na tej stronie. Ukrywa opcję zgody na powiadomienia przeglądarki za pomocą przynęty do kliknięcia („Naciśnij Pozwól, aby potwierdzić, że nie jesteś robotem"). Po uzyskaniu zgody na te powiadomienia, noorotin[.]biz rozpoczyna inwazyjne kampanie reklamowe. Reklamy tego typu są uważane za zagrożenie, ponieważ przekierowują na podejrzane/złośliwe strony, a niektóre mogą nawet uruchamiać skrypty w celu automatycznego pobrania PUA. Niechciane aplikacje powodują również przekierowania na podobnie niebezpieczne strony internetowe. Wdrażając różne narzędzia, PUA umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. W związku z tym wyświetlane przez nich reklamy mogą poważnie obniżyć jakość przeglądania (ograniczają widoczność strony i szybkość przeglądania). Niektóre nieuczciwe aplikacje mają również możliwości śledzenia danych. Monitorując aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, historię wyszukiwania itp.), mogą zbierać ślady danych osobowych (adres IP, geolokalizację i rzeczywiste dane tożsamości użytkowników). Istotne jest to, że dane te są następnie przekazywane stronom trzecim (być może cyberprzestępcom), starającym się je niewłaściwie wykorzystać w celu generowania zysku. Podsumowując, obecność PUA na urządzeniu może powodować inwazje/infekcje przeglądarki i systemu, a także poważne problemy z prywatnością (a nawet doprowadzić do kradzieży tożsamości).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up noorotin.biz
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 178.128.241.54
Obserwowane domeny 0.noorotin[.]biz, 1.noorotin[.]biz, 10.noorotin[.]biz, 5.noorotin[.]biz, 6.noorotin[.]biz, 7.noorotin[.]biz, 8.noorotin[.]biz, 9.noorotin[.]biz, two.noorotin[.]biz
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjlanie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up noorotin.biz, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

PUA są niezliczone, choć wiele z nich ma podobne cechy. Większość niechcianych aplikacji jest zaprojektowana tak, aby wyglądały na legalne i nieszkodliwe; oferując „przydatne" i „korzystne" funkcje. Pomimo tego, jak dobrze brzmi większość z tych ofert, często funkcje, które reklamują, nie działają zgodnie z obietnicą, jeśli w ogóle działają. Należy podkreślić, że jedynym celem PUA jest generowanie przychodów dla swoich programistów. Dlatego zamiast działać zgodnie z reklamą, powodują przekierowania, generują inwazyjne kampanie reklamowe i zbierają wrażliwe informacje.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

PUA mogą być dystrybuowane przez natrętne reklamy i „sprzedaż wiązaną". Ta ostatnia jest fałszywą metodą marketingową, polegającą na dołączaniu nieuczciwych aplikacji do zwykłego oprogramowania . Podczas instalowania programów: ignorując warunki, pomijając kroki i używając wstępnie ustawionych opcji/ustawień - użytkownicy mogą zainstalować niechciane aplikacje na swoich urządzeniach. Ogólnie rzecz biorąc, pośpiech użytkownika, nieostrożność i nieuwaga - podczas przeglądania i pobierania/instalowania oprogramowania - są głównymi przyczynami inwazji/infekcji systemu.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się stosowanie wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych źródeł wszystkich pobrań oprogramowania (najlepiej za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania). Zdecydowanie odradza się korzystania z zewnętrznych programów pobierania, ponieważ jest bardziej niż prawdopodobne, że dołączą one swoje programy. Podczas instalacji oprogramowania zaleca się przeczytanie warunków i sprawdzenie możliwych opcji, a także skorzystanie z „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień. Wszystkie dodatkowe aplikacje/funkcje powinny być odrzucone z instalacji i nie powinny być pobierane z innych źródeł. Porady dotyczące przeglądania obejmują unikanie podejrzanych witryn i reklam. Natrętne reklamy wydają się być uzasadnione i nieszkodliwe, jednak charakterystycznym znakiem ich nieautentyczności mogą być strony internetowe, na które przekierowują (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem itp.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, zaleca się sprawdzenie urządzenia i usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd strony internetowej noorotin[.]biz (GIF):

noorotin[.]biz website appearance (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up noorotin.biz: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up noorotin.biz. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

noorotin[.]biz adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do noorotin[.]biz, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing noorotin[.]biz ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing noorotin[.]biz ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up noorotin.biz, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing noorotin[.]biz ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing noorotin[.]biz ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up noorotin.biz, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing noorotin[.]biz ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing noorotin[.]biz ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up noorotin.biz, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up noorotin.biz ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up noorotin.biz lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15741-noorotin-biz-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up noorotin.biz kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up noorotin.biz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up noorotin.biz dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.