FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Your McAfee Subscription Has Expired

Znany również jako: Wirus "Your McAfee subscription has expired"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Your McAfee Subscription Has Expired

Czym jest Your McAfee Subscription Has Expired?

"Your McAfee Subscription Has Expired" to zwodnicze okno pop-up informujące, że subskrypcja pakietu antywirusowego nie jest już ważna. Jest ono generowane przez różne zwodnicze strony internetowe. Badania pokazują, że wielu użytkowników odwiedza te witryny nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy (wyświetlane przez inne nieuczciwe strony) lub PUP (potencjalnie niechciane programy). W większości przypadków potencjalnie niechciane programy infiltrują systemy bez pozwolenia. Oprócz powodowania przekierowań, generują natrętne reklamy i zbierają wrażliwe dane.

Your McAfee Subscription Has Expired scam

Wiadomość twierdzi, że ​​subskrypcja pakietu antywirusowego McAfee wygasła i zachęca użytkowników do natychmiastowego odnowienia jej, aby zapobiec infekcjom ransomware i innym. To oszustwo. Po kliknięciu „Odnów teraz" użytkownicy są proszeni o podanie danych osobowych. Wprowadzone dane są zapisywane na zdalnym serwerze kontrolowanym przez cyberprzestępców. Ponadto osoby te niewłaściwie wykorzystują prywatne informacje do generowania przychodów. Dlatego wprowadzenie prywatnych danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy zignorowanie komunikatu "Your McAfee Subscription Has Expired" i natychmiastowe opuszczenie witryny. Pamiętaj, że niektóre nieuczciwe strony używają skryptów, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub uruchom ponownie system. Ponadto, przy następnym uruchomieniu przeglądarki nie przywracaj poprzedniej sesji. W przeciwnym razie ponownie otworzysz złośliwą witrynę lub witryny.

Potencjalnie niechciane programy generują reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne. Są one generowane przy użyciu różnych narzędzi (np. „wirtualnej warstwy"), które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Dlatego natrętne reklamy często zakrywają podstawowe treści witryny, zmniejszając tym samym komfort przeglądania. Ponadto reklamy te mogą przekierowywać na złośliwe witryny i uruchamiać skrypty, które potajemnie pobierają/instalują malware. Kliknięcie ich stwarza ryzyko różnych infekcji komputerowych. Innym ważnym problemem jest śledzenie informacji. Badania pokazują, że wiele PUP zapisuje informacje związane z nawykami przeglądania sieci. Adresy protokołu internetowego (IP), lokalizacje geograficzne, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, zapytania wyszukiwania, naciśnięcia klawiszy i inne zebrane informacje często zawierają dane osobowe, które programiści sprzedają stronom trzecim. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) niewłaściwie wykorzystują prywatne informacje do generowania przychodów. Zatem obecność aplikacji do śledzenia danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich PUP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Your McAfee subscription has expired"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy internetowe, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do czyjegoś komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, techniki infekowania wyszukiwarki internetowej, domeny z błędami w nazwach.
Zniszczenie Utrata wrażliwych prywatnych informacji, straty pieniężne, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Your McAfee subscription has expired, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

"Your McAfee Subscription Has Expired" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych okien pop-up, takich jak na przykład You Are Our Winner Today!, ERROR 268d3x8938, Microsoft Alert Your Data Is At High Risk i Computer Detected To Be Corrupted. Jednak w odróżnieniu od "Your McAfee Subscription Has Expired", większość tych wiadomości twierdzi, że system jest już uszkodzony (np. jest zainfekowany, brakuje w nim plików itp.) i zachęca użytkowników do pobrania fałszywych narzędzi antywirusowych/naprawczych systemu lub do skontaktowania się z fałszywym wsparciem technicznym. Cyberprzestępcy generują przychody, promując zakupy w aplikacji lub nakłaniając użytkowników do zapłacenia za niepotrzebne wsparcie techniczne. Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Programy te często oferują szereg przydatnych funkcji, ale te twierdzenia są jedynie próbami sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Jedynym celem PUP jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast przynosić jakąkolwiek rzeczywistą wartość, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane programy na moim komputerze?

Niektóre PUP mają swoje oficjalne strony pobierania, jednak większość infiltruje systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści promują je za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej". „Sprzedaż wiązana" to w zasadzie podstępna instalacja aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem. Programiści ukrywają „powiązane" PUP w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto, wielu użytkowników bardzo chętnie przyspiesza te procedury i pomija ich kroki. Oprócz tego klikają różne reklamy. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania/instalacji i ogólnie podczas przeglądania Internetu. Wybierz „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji. Zrezygnuj z dodatkowych programów i odrzuć oferty ich pobrania. Zaleca się, aby nigdy nie używać narzędzi do pobierania/instalowania innych firm, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując (dołączając) nieuczciwe aplikacje. Oprogramowanie należy pobierać z oficjalnych źródeł, za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Pamiętaj, że programiści inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, przez co wydają się one uzasadnione. Jednak większość z nich prowadzi do stron z pornografią, randkami dla dorosłych, ankietami, hazardem i innych niegodnych zaufania stron. Jeśli napotkasz te reklamy, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Your McAfee Subscription Has Expired":

Windows Security Center: Twoja subskrypcja McAfee wygasła dzisiaj. Odnów ją teraz, aby chronić swój komputer przed najnowszymi wirusami ransomware.

Twoja subskrypcja McAfee wygasła 8. lipca 2018 roku.

Nie pozostawiaj swojego komputera bez ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. Odnów teraz swoją subskrypcję, aby zachować ochronę.

Co powinienem zrobić?

Krok 1: Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać najnowszą wersję McAfee 2018

Krok 2: Uruchom program McAfee Antivirus, aby przeskanować i usunąć wszystkie potencjalne zagrożenia

Wygląd okna pop-up "Your McAfee Subscription Has Expired" (GIF):

Your McAfee Subscription Has Expired scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Your McAfee subscription has expired: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Your McAfee subscription has expired. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Your McAfee Subscription Has Expired adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "your mcafee subscription has expired", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "your mcafee subscription has expired", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "your mcafee subscription has expired", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13093-your-mcafee-subscription-has-expired-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Your McAfee subscription has expired kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Your McAfee subscription has expired" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Your McAfee subscription has expired dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.