FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Amazon AWS

Znany również jako: Amazon AWS (malware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Amazon AWS

Czym jest Amazon AWS?

Amazon AWS (znana również jako Amazon Web Services) jest legalną usługą świadczoną przez Amazon Inc. Ta usługa zapewnia użytkownikom różne zasoby/funkcje związane z IT (np. przechowywanie bazy danych, moc komputera, dostarczanie treści itp.) Cyberprzestępcy wykorzystuję tę usługę w swoich złośliwych biznesach. Przykładowo, wykorzystują Amazon AWS do dystrybuowania malware, hostowania infekcyjnych/podejrzanych stron internetowych i tak dalej. Dlatego, jeśli ciągle napotykasz na „oczekujący" status" przeglądarki, który rzekomo ładuje adresy URL s3.****.amazonaws.com, istnieje szansa, że twój system zostanie zainfekowany.

Amazon AWS redirects

Jak wspomniano powyżej, cyberprzestępcy wykorzystują tę legalną usługę do hostowania złośliwych witryn. Najbardziej popularne są fałszywe modele oszustw związane z błędami (na przykład "Firewall Detecting Suspicious Incoming Network Connections"). Witryny te zwykle generują różne okna pop-up z fałszywymi komunikatami o błędach stwierdzającymi, że system jest uszkodzony. Ofiary są następnie zachęcane do skontaktowania się ze "wsparciem technicznym" za pośrednictwem podanych numerów telefonicznych lub pobierania niektórych aktualizacji/pakietów antywirusowych. Jednak zamiast kontaktować się z certyfikowanymi technikami, użytkownicy będą rozmawiać z cyberprzestępcami, którzy próbują ich oszukać do zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Witryny zachęcające użytkowników do pobierania oprogramowania zazwyczaj dystrybuują malware - zamiast aktualizować/chronić system, użytkownicy niechcący infekują go malware wysokiego ryzyka. Przekierowania do złośliwych witryn hostowanych w usłudze Amazon AWS są często powodowane przez potencjalnie niechciane programy (PUP). W większości przypadków PUP infiltrują systemy bez zgody użytkowników. Amazon AWS jest legalną usługą, jednak nadmierne przekierowania do adresów URL s3.****.amazonaws.com lub ciągłe odwiedzanie podejrzanych stron internetowych zawierających linki/reklamy prowadzące do tej strony Amazon AWS wskazują na infekcję komputerową. W każdym razie należy natychmiast wyeliminować wszystkie podejrzane aplikacje i przeskanować cały system za pomocą legalnego programu antywirusowego/antyspyware.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaAmazon AWS (malware)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Potencjalnie niechciane programy są znane z losowego otwierania nowych kart/okien przeglądarki i powodowania niechcianych przekierowań. Programy te również generują natrętne reklamy. Reklamy są dostarczane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej stronie. Dlatego zasłaniając treści odwiedzanych witryn, natrętne reklamy znacznie zmniejszają komfort przeglądania. Ponadto reklamy mogą przekierowywać na złośliwe strony internetowe (na przykład hostowane przy użyciu usługi Amazon AWS), a nawet uruchamiać skrypty pobierające i instalujące malware/PUP. Dlatego klikając te reklamy, użytkownicy ryzykują infekcjami komputerowymi. Większość PUP ma na celu zbieranie różnych poufnych danych, które zazwyczaj zawierają dane osobowe. Po zarejestrowaniu tych informacji programiści sprzedają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują poufne dane do generowania przychodów. W ten sposób przestępcy powodują poważne problemy z prywatnością. Z tych powodów natychmiast odinstaluj wszystkie PUP.

Lista potencjalnie niechcianych programów zawiera setki przykładów. Oferując różne „przydatne funkcje", PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Mimo to nie zapewniają prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników. Programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast zapewniać prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

W większości przypadków potencjalnie niechciane programy infiltrują systemy bez zezwolenia. Powodem tego jest niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie wielu użytkowników. Potencjalnie niechciane programy są dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana" i natrętnych reklam. „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści nie ujawniają prawidłowo tych instalacji – „dołączone" aplikacje są ukryte w różnych sekcjach (np. „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto użytkownicy często spieszą się z tymi procedurami i pomijają ich kroki. Ponadto bardzo często klikają reklamy/linki bez uwzględnienia możliwych konsekwencji. Czyniąc to, narażają swoje systemy na różne infekcje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy wyglądają na zgodne z prawem, jednak przekierowują do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych witryn. Jeśli występują przekierowania, odinstaluj wszystkie potencjalnie niechciane programy i wtyczki przeglądarki. Dokładnie przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Przykład przekierowań do złośliwej witryny z fałszywym błędem hostowanym przy użyciu usługi Amazon AWS (GIF):

Amazon AWS used by cyber criminals

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Amazon AWS adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania Amazon AWS, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Amazon AWS ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Amazon AWS ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem amazon aws (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Amazon AWS  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Amazon AWS ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem amazon aws (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Amazon AWS ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Amazon AWS ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem amazon aws (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware amazon aws (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat amazon aws (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12199-amazonaws-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Amazon AWS (malware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Amazon AWS (malware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.