FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj powiadomieniu 'Your Windows 10 is infected with 5 viruses!'

Znany również jako: Wirus "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!"

What is "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!"?

"Your Windows 10 is infected with 5 viruses!" to zdanie z fałszywej wiadomości ostrzegającej o wirusie sugerujące, że system operacyjny użytkownika jest zainfekowany wirusami. Zwykle takie powiadomienia pojawiają się na oszukańczych stronach internetowych zaprojektowanych przez oszustów, którzy próbują nakłonić odwiedzających do pobrania i zainstalowania podejrzanego oprogramowania, które rzekomo usuwa wirusy. Pamiętaj, że oszuści często zachęcają odwiedzających do kontaktu telefonicznego. Po skontaktowaniu się z nimi zachęcają ludzi do zakupu podejrzanego oprogramowania lub do zapłaty za swoje zdalne usługi. W żadnym przypadku nigdy nie można ufać takim witrynom i należy ich unikać.

Your Windows 10 is infected with 5 viruses! pop-up scam

Ta zwodnicza witryna wyświetla okienko pop-up, które jest maskowane jako Microsoft Defender Security Center i zachęca odwiedzających do natychmiastowego usunięcia wykrytych wirusów. Są one rzekomo usuwane poprzez pobranie i zainstalowanie aktualizacji pakietu antywirusowego. Ta aktualizacja jest prawdopodobnie pobrana przez kliknięcie przycisku „Kontynuuj...", a następnie przycisku „Pobierz" (lub innego). Zdecydowanie zalecamy, aby nie instalować oprogramowania pobranego z witryn tego typu. Zwykle takie oprogramowanie jest podejrzane i złośliwe. Zignoruj twierdzenia na takich witrynach i zamknij je natychmiast. Takie witryny są zwykle otwierane przez kliknięte oszukańcze reklamy, inne niewiarygodne strony internetowe lub przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) już zainstalowane w przeglądarce i/lub komputerze.

Ogólnie rzecz biorąc, PUA otwierają oszukańcze i podejrzane strony internetowe. Obsługują również reklamy i zbierają informacje dotyczące nawyków przeglądania użytkowników. Zapisują adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, wprowadzane zapytania wyszukiwania i inne dane tego rodzaju. Czasami zapisują poufne informacje. PUA, które wyświetlają reklamy, zwykle obejmują kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp. Zazwyczaj reklamy te przekierowują użytkowników na niewiarygodne witryny lub uruchamiają skrypty, które pobierają i/lub instalują niechciane, potencjalnie złośliwe oprogramowanie. Pamiętaj, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy ludzie chętnie lub przypadkowo klikną takie reklamy. Osoby odpowiedzialne za PUA sprzedają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów. Aby powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem podejrzanych witryn, uniknąć stania się ofiarą kradzieży tożsamości lub problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością itp., zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe.
Fałszywa obietnica Według tej witryny system operacyjny odwiedzająceo jest zainfekowany kilkoma wiusami.
Powiązana domena rechargecomputerservice[.]fun
Nazwy wykrycia (rechargecomputerservice[.]fun) Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (rechargecomputerservice[.]fun) 51.89.42.227
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamosci, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Niektóre przykłady innych zwodniczych stron twierdzących, że komputer gościa jest zainfekowany wirusami, to "E.tre456_worm_Windows", "VIRAL ALARM OF MICROSOFT" i "Windows is not activated". Strony te próbują nakłonić ludzi do zainstalowania podejrzanego oprogramowania lub wyłudzają od nich pieniądze, zachęcając ich do zakupu oprogramowania lub zapłaty za zdalne „wsparcie techniczne". Nigdy nie ufaj takim stronom internetowym. To samo dotyczy PUA odpowiedzialnych za otwieranie tych witryn - nigdy im nie ufaj, nawet jeśli programiści reklamują je jako przydatne, uzasadnione itd.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Ludzie często nieumyślnie pobierają i instalują PUA, gdy klikają zwodnicze reklamy lub gdy programiści dystrybuują je za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Ta metoda służy do nakłaniania ludzi do pobierania i/lub instalowania niechcianych aplikacji za pośrednictwem konfiguratorów innego oprogramowania. Aby to osiągnąć, programiści ukrywają oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji w „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach i mają nadzieję, że ludzie pozostawiają je bez zmian. Nie sprawdzając ani nie zmieniając ustawień, wiele osób pozwala na pobranie i zainstalowanie PUA razem ze zwykłym oprogramowaniem.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj pobierania/instalowania oprogramowania za pośrednictwem zewnętrznych programów pobierania, instalatorów lub niewiarygodnych, nieoficjalnych stron internetowych. Unikaj także sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule lub innych podobnych kanałów i źródeł. Zdecydowanie zalecamy, aby pobierać pliki i programy wyłącznie przez bezpośrednie linki i z oficjalnych stron internetowych. Sprawdź wszystkie „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne ustawienia zawarte w konfiguratorach pobierania lub instalacji. Odrzuć oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowych, potencjalnie niechcianych aplikacji. Ponadto nie klikaj reklam wyświetlanych na niewiarygodnych witrynach. Mogą one powodować niechciane pobrania/instalacje i przekierowywać ludzi na podejrzane strony internetowe. Sprawdź niechciane, podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki zainstalowane w przeglądarce oraz oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym - natychmiast usuń niechciane wpisy. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner , aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Your Windows 10 Is Infected With 5 Viruses!":

Your Windows 10 is infected with 5 viruses! pop-up scam (GIF)

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!":

Twój Windows 10 jest zainfekowany 5 wirusami!

System Security Defender Security Center

Status komputera: Zagrożony

Strona główna Ustawienia historii aktualizacji

 

Skanowanie zakończone

Twój Windows 10 jest zainfekowany 5 wirusami!

 

Wymagane jest natychmiastowe usunięcie wirusów, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu systemu, utracie programów, zdjęć, filmów lub innych plików. Zagrożone są informacje osobiste i bankowe.

 

Nazwa | Zainfekowany plik | Typ | Poziom zagrożenia

OSX/Hoax.Renos.HX | C:\Documents and Settings\All Users\... | Virus | Medium

Trojan IRC/Backdoor.SdBot4.FRV | C:\Documents and Settings\All Users\... | Virus | Medium

Adware. OSX.Look2me.ab | C:\Program Files\Common Files\Syst... | Virus | Critical

Trojan.Qoologic - Key Logger | C:\Program Files\Windows NT\Access... | Virus | High

Trojan.Fakealert.356 | C:\Windows\System32\Microsoft\Prot... | Virus | Medium

 

Konieczna jest reakcja! Oprogramowanie antywirusowe wymaga aktualizacji. Aby usunąć wszystkie wykryte wirusy, musisz zaktualizować oprogramowanie antywirusowe. Kliknij „Kontynuuj", a następnie na następnej stronie kliknij „Pobierz", aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego.

 

Kontynuuj...

Reklama pop-up, która promuje oszustwo "Your Windows 10 Is Infected With 5 Viruses!":

Intrusive ads promoting Your Windows 10 is infected with 5 viruses! scam

Zrzut witryny, do której przekierowuje oszustwo "Your Windows 10 Is Infected With 5 Viruses!":

Website that Your Windows 10 is infected with 5 viruses! redirects to

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "your windows 10 is infected with 5 viruses!", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "your windows 10 is infected with 5 viruses!", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "your windows 10 is infected with 5 viruses!", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "your windows 10 is infected with 5 viruses!" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "your windows 10 is infected with 5 viruses!" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16792-your-windows-10-is-infected-with-5-viruses-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Your Windows 10 is infected with 5 viruses! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Your Windows 10 is infected with 5 viruses!" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.