FacebookTwitterLinkedIn

Usuń adware AssistEngine

Znany również jako: Reklamy AssistEngine
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AssistEngine z Mac?

Czym jest AssistEngine?

AssistEngine to zwodnicza aplikacja, która fałszywie twierdzi, że poprawia jakość przeszukiwania sieci przez użytkowników. Oceniając po samym wyglądzie, AssistEngine może wydawać się odpowiednia i przydatna. Jednak w rzeczywistości jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja i adware. Trzy główne przyczyny tych negatywnych skojarzeń to: 1) instalacja bez zgody użytkownika; 2) śledzenie aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika oraz; 3) wyświetlanie natrętnych reklam.

AssistEngine adware

Po udanej infiltracji AssistEngine zaczyna generować różne natrętne reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, pop-up i podobne. Te reklamy są zazwyczaj dostarczane przy użyciu różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na treść odwiedzanych witryn. W rezultacie znacznie spada jakość przeglądania stron internetowych. Co ważniejsze, reklamy tego typu zwykle przekierowują na podejrzane witryny, a w niektórych przypadkach uruchamiają skrypty, które pobierają/instalują niechciane aplikacje. Oznacza to, że klikanie ich jest ryzykowne i może powodować różne infekcje systemowe. Co ważniejsze, niechciane aplikacje zwykle zbierają adresy IP, odwiedzane adresy URL witryn, przeglądane strony, zapytania wprowadzane do wyszukiwarek i inne dane związane z przeglądaniem stron przez użytkownika. Informacje te zwykle obejmują dane osobowe. Jednak ważniejsze jest to, że programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Oznacza to, że śledzenie danych może ostatecznie prowadzić do różnych problemów prywatności, w tym kradzieży tożsamości. Powinieneś jak najszybciej usunąć adware AssistEngine.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AssistEngine
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

AssistEngine jest całkowicie identyczna z GenerelOpenTechNetSearchWindowArea i wieloma innymi PUA. W rzeczywistości wszystkie aplikacje adware są bardzo podobne. Oferując różnorodne „przydatne funkcje", niechciane programy próbują (i często skutecznie) stworzyć wrażenie bycia legalnymi/użytecznymi i nakłonić użytkowników do instalacji. Problem polega na tym, że prawdziwym i jedynym celem większości potencjalnie niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla ich programistów. Dlatego zamiast zapewniać obiecaną funkcjonalność, niechciane aplikacje zbierają dane i generują natrętne reklamy, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla prywatności użytkownika/bezpieczeństwa komputera i znacznie zmniejszając komfort przeglądania stron internetowych.

Jak zainstalowałem AssistEngine na moim komputerze?

W celu rozsyłania takich PUA, jak AssistEngine, oszuści wykorzystują „sprzedaż wiązaną" i natrętne metody reklamowe. „Sprzedaż wiązana" jest zasadniczo potajemną instalacją aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem. Programiści wiedzą, że użytkownicy często spieszą się z procesami pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu „dołączone" aplikacje są celowo ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) tych procedur. Nieostrożnie pomijając kroki pobierania/instalacji i klikając różne reklamy, użytkownicy narażają system na ryzyko różnych infekcji oraz własną prywatność na niebezpieczeństwo. Innymi słowy, głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i lekkomyślne zachowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji potencjalnie niechcianych aplikacji, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu. Innymi słowy, najważniejsze jest zachowanie szczególnej uwagi podczas pobierania/instalacji, a także podczas przeglądania Internetu. Nigdy nie spiesz się z żadnym procesem pobierania lub instalacji. Wybierz „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy ich krok. Dokonując tego, zrezygnuj z dodatkowo dołączonych programów i odrzuć wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, najlepiej przy użyciu bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne programy pobierania/instalacji często zarabiają przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej", dlatego korzystanie z nich jest bardzo ryzykowne. Ważne jest również, aby wiedzieć, że programiści inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają one zupełnie dobrze. Jednak reklamy ujawniają się poprzez przekierowywanie na niewiarygodne witryny (z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Jeśli codziennie napotykasz takie reklamy/przekierowania, powinieneś jak najszybciej usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AssistEngine, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Pliki adware AssistEngine:

AssistEngine adware files

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji adware AssistEngine:

AssistEngine installer popup

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware AssistEngine przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware AssistEngine:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AssistEngine z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy assistengine:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy assistengine z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy assistengine z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy assistengine z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy assistengine z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AssistEngine kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AssistEngine na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.