FacebookTwitterLinkedIn

Deinstalacja adware TechNetSearch

Znany również jako: Reklamy TechNetSearch
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć TechNetSearch z Mac?

Czym jest TechNetSearch?

TechNetSearch to aplikacja, która ma poprawić wrażenia podczas przeglądania. Niemniej jednak wiadomo, że powoduje ona niechciane przekierowania - zmusza użytkowników do odwiedzania podejrzanych adresów i dopiero wtedy generuje wyniki wyszukiwania wygenerowane przez Google. Ponadto aplikacje tego typu często są przeznaczone do promowania innych (legalnych) wyszukiwarek, powodują przekierowania na strony wyszukiwania Yahoo lub Bing. Ponieważ TechNetSearch jest aplikacją typu adware, jest bardzo prawdopodobne, że jest przeznaczona do karmienia użytkowników reklamami i zbierania różnych informacji na ich temat.

TechNetSearch adware

Gdy użytkownicy TechNetSearch wprowadzą zapytanie do swoich przeglądarek, ta aplikacja najpierw otwiera podejrzany adres, a dopiero potem udostępnia im wyniki wyszukiwania. Po prostu powoduje ona niechciane przekierowania. Poza tym dość często takie aplikacje, jak TechNetSearch są zaprojektowane tak, aby powodować przekierowania do różnych (oficjalnych) wyszukiwarek. Na przykład przekierowują użytkowników do search.yahoo[.]com lub bing[.]com. Jak wspomniano na początku, TechNetSearch jest sklasyfikowana jako adware. Zazwyczaj aplikacje tego typu mają jeden główny cel: wyświetlanie różnych reklam. Na przykład kuponowych, banerowych, ankietowych, pop-up itp. Często klikanie ich prowadzi do podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach reklamy te uruchamiają skrypty, które powodują niechciane pobieranie i instalacje. Ponadto istnieją przypadki, w których aplikacje typu adware zbierają różne dane (takie jak geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy IP itd.). Ich programiści udostępniają je stronom trzecim, które nadużywają ich do generowania przychodów. Warto wspomnieć, że niektóre z tych stron mogą obejmować cyberprzestępców. Oto główne powody, dla których zalecamy odinstalowanie TechNetSearch lub innych aplikacji tego typu, które są zainstalowane w przeglądarce (lub komputerze) tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazw Reklamy TechNetSearch
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Nazwy wykrycia (TechNetSearch.app.zip) Ikarus (PUA.OSX.Adware), Pełna lsta wykrycia (VirusTotal).
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowywanie na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

TechNetSearch to jedna z aplikacji stworzonych przez osoby, które opracowały również SimpleProExtension, Top Results i MatchKnowledge. Wszystkie te aplikacje są zaprojektowane tak, aby powodować niechciane przekierowania i są sklasyfikowane jako adware. Aplikacje tego typu mogą prowadzić do niechcianych instalacji, problemów z bezpieczeństwem przeglądania, prywatności itp. Aby tego uniknąć, zalecamy ich natychmiastowe odinstalowanie.

Jak zainstalowano TechNetSearch na moim komputerze?

Możliwe, że TechNetSearch jest reklamowana na jakiejś oficjalnej stronie. Jednak bardzo często ludzie pobierają i instalują takie aplikacje w sposób niezamierzony/niechętnie. Programiści rozpowszechniają potencjalnie niechciane aplikacje za pomocą oszustwa - dołączając je do różnych konfiguratorów pobierania/instalacji innego oprogramowania. Aby być bardziej precyzyjnym, ukrywając je w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych częściach tych ustawień oraz nie ujawniając poprawnie informacji o nich. Najłatwiejszym sposobem na oszukanie się do pobrania/instalacji PUA jest pozostawienie wyżej wymienionych części różnych ustawień bez zmian. Jednak czasami klikanie różnych natrętnych reklam powoduje również niechciane pobierania/instalacje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zalecamy pobieranie każdego oprogramowania przy użyciu oficjalnych i wiarygodnych witryn oraz unikanie korzystania z programów do pobierania stron trzecich, klientów torrent, eMule lub innych sieci peer-to-peer oraz innych niewiarygodnych kanałów. Inną ważną rzeczą jest zawsze zaznaczenie „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień dostępnych w różnych konfiguratorach pobierania lub instalacji. Odrzuć oferty, aby pobrać lub zainstalować niechciane oprogramowanie/aplikacje i tylko wtedy zakończ konfigurację. Ponadto unikaj klikania różnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na niewiarygodnych, nieoficjalnych witrynach. Reklamy te zazwyczaj powodują przekierowania do niewiarygodnych/potencjalnie złośliwych stron internetowych lub niechcianych pobrań, instalacji. Jeśli wystąpią niechciane przekierowania lub reklamy będą się często pojawiać, sprawdź swoje przeglądarki w poszukiwaniu zainstalowanych niechcianych aplikacji (rozszerzeń, wtyczek lub dodatków) i usuń je. To samo dotyczy również programów zainstalowanych na twoim komputerze. Usuń wszystkie niechciane/nieznane aplikacje lub programy tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany TechNetSearch, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to oprogramowanie reklamowe.

Folder instalacyjny TechNetSearch:

technetsearch folder contents

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware TechNetSearch przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware TechNetSearch:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z TechNetSearch z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy technetsearch:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy technetsearch z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy technetsearch z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy technetsearch z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy technetsearch z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy TechNetSearch kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy TechNetSearch na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.