Odinstalowanie GenerelOpen z Mac

Znany również jako: Reklamy GenerelOpen
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć GenerelOpen z Mac?

Czym jest GenerelOpen?

GenerelOpen to aplikacja, która ma pomóc użytkownikom w lepszym przeszukiwaniu sieci. Jednak badania pokazują, że została zaprojektowana do działania jako aplikacja typu adware. Adware to oprogramowanie, które karmi użytkowników różnymi natrętnymi reklamami. Czasami aplikacje tego typu zbierają również różne informacje związane z nawykami przeglądania użytkownika. W większości przypadków ludzie nieumyślnie pobierają i instalują adware, dlatego GenerelOpen jest również znana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

GenerelOpen adware

Po instalacji adware zaczyna wyświetlać różne niechciane, natrętne reklamy, takie jak kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i inne reklamy zakrywające treści witryn internetowych otwieranych przez użytkowników. Po kliknięciu reklamy te zwykle otwierają różne podejrzane lub nawet złośliwe witryny. Na przykład otwierają strony używane do reklamowania różnych PUA, takich jak porywacze przeglądarki lub inne aplikacje, które mogą powodować różne problemy. Ponadto niektóre reklamy wyświetlane przez adware mogą być zaprojektowane do uruchamiania skryptów, które pobiorą lub nawet zainstalują niechciane oprogramowanie. Jednak te reklamy nie mogą tego zrobić, jeśli nie zostaną kliknięte. Ponadto możliwe jest, że GenerelOpen mogła zostać zaprojektowana do zbierania różnych danych. Aplikacje tego typu zwykle zbierają takie dane, jak adresy IP, wyszukiwane hasła, adresy otwartych/odwiedzanych stron, geolokalizacje itd. Ich programiści przesyłają zebrane informacje innym osobom, które często niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów. Warto wspomnieć, że czasami inne strony obejmują cyberprzestępców. Udostępniając dane użytkownika, programiści lub PUA narażają ich na problemy z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy GenerelOpen
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Nazwa rozszerzenia GenerelOpen 1.0 (Safari)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy GenerelOpen, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

GenerelOpen jest praktycznie identyczna z innymi aplikacjami, takimi jak StudyDisplay, MatchKnowledge i Top Results. Ludzie zwykle celowo pobierają i instalują aplikacje tego typu, ponieważ są one reklamowane jako legalne, przydatne itd. Niestety, niewiele z nich tak naprawdę jest. W większości przypadków PUA (w tym adware) nie działają tak, jak były reklamowane i są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla ich programistów.

Jak zainstalowałem GenerelOpen na moim komputerze?

Większość PUA infiltruje systemy bez wiedzy użytkownika/ludzie pobierają i instalują je przypadkowo. W większości przypadków dzieje się tak, gdy klikają natrętne reklamy lub pobierają i instalują oprogramowanie bez sprawdzania takich ustawień, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", które są dostępne w ich konfiguratorach. Bardzo często te ustawienia zawierają informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach, które są instalowane (lub pobierane) wraz z wybranym oprogramowaniem, jeśli ludzie pozostawią je bez zmian. Dołączanie PUA do konfiguracji innego oprogramowania jest znane jako metoda marketingowa zwana „sprzedażą wiązaną". Deweloperzy używają jej do oszukiwania ludzi do niezamierzonego pobrania i instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie oprogramowania z wiarygodnych i oficjalnych stron oraz korzystanie z bezpośrednich linków do pobierania. Korzystanie z zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny itd. nie jest dobrym pomysłem. Inną ważną kwestią jest sprawdzenie „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych ustawień zawartych w dowolnej konfiguracji pobierania lub instalacji. Często zawierają one informacje o potencjalnie niechcianych pobraniach lub instalacjach innych programów. Oferty te należy odrzucić przed zakończeniem konfiguracji. Reklamy wyświetlane na nieoficjalnych i podejrzanych witrynach nie powinny być klikane. Prowadzą one do podejrzanych stron internetowych, a nawet mogą powodować niechciane pobieranie plików lub instalacje. Aby powstrzymać przeglądarkę przed wyświetlaniem reklam lub otwieraniem podejrzanych stron, zalecamy odinstalowanie wszystkich niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków, które są w niej zainstalowane. To samo dotyczy oprogramowania tego rodzaju zainstalowanego w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany GenerelOpen, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Folder instalacyjny adware GenerelOpen:

generelopen installation folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy GenerelOpen: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy GenerelOpen. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware GenerelOpen:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z GenerelOpen z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy generelopen:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy generelopen z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy generelopen z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy generelopen z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy generelopen z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy GenerelOpen kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy GenerelOpen na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy GenerelOpen dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.