FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware MatchKnowledge

Znany również jako: Adware Match Knowledge
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć MatchKnowledge z Mac?

Czym jest MatchKnowledge?

MatchKnowledge (znana również jako Match Knowledge) to aplikacja typu adware, która jest praktycznie identyczna z adware Top Results. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania w sieci, MatchKnowledge tworzy wrażenie bycia legalną/użyteczną. Jednak jej rzeczywistym celem jest spowodowanie niechcianych przekierowań do search.yahoo.com. MatchKnowledge jest znana z infiltracji komputerów bez zgody użytkownika. Ponadto, ponieważ jest sklasyfikowana jako adware, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie generować natrętne reklamy i zbierać różne informacje.

MatchKnowledge adware

MatchKnowledge ma zmusić użytkowników do odwiedzenia witryny search.yahoo.com (Yahoo), która jest całkowicie legalną wyszukiwarką internetową. Problem polega na tym, że zmuszanie użytkowników do odwiedzania niektórych witryn znacznie zmniejsza możliwości przeglądania witryn. Oszuści często wykorzystują tę taktykę, generując fałszywy ruch w sieci i uzyskując przychody dzięki programom partnerskim. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo komputera, przekierowania do MatchKnowledge są nieszkodliwe. Jednak, jak powiedziano wcześniej, posiadanie takiej aplikacji zainstalowanej jest bardzo kłopotliwe. Ponadto aplikacje typu adware są znane z wyświetlania natrętnych reklam i monitorowania aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Lista generowanych typów reklam obejmuje (ale nie ogranicza się do nich) banerowe, pop-up i kuponowe. Reklamy tego typu zazwyczaj przekierowują do złośliwych witryn i mogą nawet uruchamiać skrypty przeznaczone do pobierania/instalowania dodatkowych niechcianych programów. Dlatego też kliknięcie może spowodować różne infekcje komputerowe. Dodatkowo natrętne reklamy są generowane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych innych firm, dlatego często zakrywają treści odwiedzanych stron internetowych, znacznie utrudniając w ten sposób przeglądanie Internetu. Innym znaczącym minusem jest śledzenie danych. Aplikacje typu adware często śledzą aktywność przeglądania stron internetowych przez użytkownika poprzez zapisywanie zapytań wyszukiwania, adresów odwiedzanych witryn, przeglądanych stron, adresów protokołu internetowego (IP) i innych podobnych informacji. Jest oczywiste, że takie dane mogą zawierać dane osobowe. Co ważniejsze, programiści udostępniają zebrane dane stronom trzecim w zamian za pieniądze. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) nadużywają otrzymanych informacji do generowania jeszcze większych przychodów, co oznacza, że ​​obecność aplikacji do śledzenia danych może w końcu doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zalecamy jak najszybsze wyeliminowanie adware MatchKnowledge.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Adware Match Knowledge
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Nazwy wykrycia (MatchKnowledge.app.zip) Pełna lista wykrycia (VirusTotal).
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatort flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją tysiące aplikacji typu adware, z których wszystkie mają wiele podobieństw. PDF Genie, TopicLookup, Coloring Hero - to tylko kilka przykładów z długiej listy. Oferując ogromną różnorodność „korzystnych funkcji", adware tworzy wrażenie bycia legalnym/użytecznym i skłania użytkowników do instalacji. Problem polega na tym, że takie aplikacje mają służyć wyłącznie jednemu celowi: generowaniu przychodów dla programistów. Dlatego aplikacje takie jak MatchKnowledge nie przynoszą żadnej rzeczywistej wartości użytkownikom, powodują niechciane przekierowania, generują reklamy i zbierają dane osobowe, zmniejszając w ten sposób wrażenia przeglądania Internetu i stwarzając zagrożenie dla prywatności użytkownika, a także bezpieczeństwo komputera.

Jak zainstalowano MatchKnowledge na moim komputerze?

to tylko kilka przykładów z długiej listy. Oferując ogromną różnorodność „korzystnych funkcji", adware tworzy wrażenie bycia legalnym/użytecznym i skłania użytkowników do instalacji. Problem polega na tym, że takie aplikacje mają służyć wyłącznie jednemu celowi: generowaniu przychodów dla programistów. Dlatego aplikacje takie jak MatchKnowledge nie przynoszą żadnej rzeczywistej wartości użytkownikom, powodują niechciane przekierowania, generują reklamy i zbierają dane osobowe, zmniejszając w ten sposób wrażenia przeglądania Internetu i stwarzając zagrożenie dla prywatności użytkownika, a także bezpieczeństwo komputera.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność,. Oznacza to, że najważniejsze jest ​zwracanie bacznej uwagi podczas przeglądania Internetu, a także pobierania/instalowania oprogramowania. Bądź świadomy, że programiści inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają one na całkowicie odpowiednie. Jednak po kliknięciu reklamy ujawniają się, przekierowując na niewiarygodne witryny. Strony z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią - to tylko kilka przykładów takich witryn. Użytkownicy, którzy często napotykają takie reklamy/przekierowania, powinni sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji/wtyczek przeglądarki i natychmiast wyeliminować podejrzane wpisy. Ponadto zawsze pamiętaj, aby wybrać „Niestandardowe" lub „Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji. Bardzo ważne jest, aby zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów i odrzucić wszystkie oferty pobrania/zainstalowania oprogramowania innych firm. Zaleca się pobieranie żądanych programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, najlepiej przy użyciu bezpośrednich linków do pobrania. Należy unikać pobierania/instalowania przez strony trzecie, ponieważ programiści często zarabiają na nich za pomocą metody „sprzedaży wiązanej" (promowania nieuczciwych aplikacji). Jeśli komputer jest już zainfekowany MatchKnowledge, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zrzut ekranu adware MatchKnowledge w Mac Launchpad:

MatchKnowledge app in Mac Launchpad

WAŻNA UWAGA! Usunięcie adware MatchKnowledge jest niemożliwe, chyba że jego proces w Monitorze Aktywności zostanie zabity. Użytkownicy, którzy próbują go usunąć bez zabicia procesu, napotkają to okienko:

MatchKnowledge deletion error

Dlatego, aby usunąć to adware, musisz najpierw zabić jego proces za pomocą Monitora aktywności:

MatchKnowledge process in Activity Monitor

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware MatchKnowledge przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware MatchKnowledge:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z MatchKnowledge z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z adware match knowledge:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki adware match knowledge z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z adware match knowledge z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z adware match knowledge z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z adware match knowledge z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Adware Match Knowledge kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Adware Match Knowledge na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.