Wirus Kissmanga

Znany również jako: Relamy Kissmanga
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Kissmanga

Czym jest Kissmanga?

Kissmanga to nazwa grupy stron internetowych, które mogą być powiązane z możliwymi infekcjami malware. Ta konkretna witryna zawiera zbiór różnych powieści graficznych (komiksów) znanych jako manga. Manga to komiks będący częścią japońskiej sztuki. Niektóre z tych komiksów na tej stronie mogą zawierać chronioną prawem autorskim mangę. Jest to legalna strona, jednak wykorzystuje podejrzane sieci reklamowe, a w ten sposób jej twórcy zarabiają na niej. Zawiera również różne reklamy, a gdy jest używana/przeglądana, powoduje przekierowania do zwodniczych, niewiarygodnych witryn i wyświetla podejrzane reklamy pop-up. Mówiąc wprost, ludzie, którzy jej używają, mogą mieć zainstalowane na swoich przeglądarkach lub komputerach niechciane aplikacje (np. adware) lub nawet złośliwe oprogramowanie.

Kissmanga pop-up redirects

Ta strona zawiera różne reklamy, które po kliknięciu powodują przekierowania na podejrzane witryny. Na przykład do witryn zaprojektowanych do promowania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), takich jak aplikacje typu adware. Istnieją strony, które po otwarciu zawierają fałszywe powiadomienia informujące, że komputer użytkownika jest zainfekowany wirusami, które należy natychmiast usunąć. Takie witryny mają na celu nakłonienie ludzi do pobrania i zainstalowania niechcianych aplikacji, które mają wyeliminować nieistniejące infekcje. Jednak przekierowania powodują, że strona Kissmanga może prowadzić do witryn z malware. Innymi słowy, może doprowadzić do zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Kliknięcie linków na tej stronie (takich jak „Forum", „Oglądaj anime" itd.) Powoduje również takie niechciane przekierowania. Ponadto wiadomo, że zwodnicze reklamy są czasami zaprojektowane do uruchamiania skryptów powodujących pobieranie i instalowanie różnych niechcianych aplikacji, na przykład: adware, porywaczy przeglądarki i innych PUA, które, jeśli są zainstalowane, wyświetlają użytkownikom natrętne reklamy, zbierają różne informacje, zmieniają ustawienia przeglądarki itp. Ponadto wiele stron internetowych otwartych przez stronę Kissmanga prosi swoich użytkowników o wyświetlanie powiadomień. Pozwolenie im na to powoduje otrzymywanie podejrzanych powiadomień, reklam i innych niechcianych pop-upów, które po kliknięciu często prowadzą do podejrzanych stron. Jeśli niechciane aplikacje tego typu są zainstalowane, należy je jak najszybciej usunąć. Mogą prowadzić do różnych problemów prywatności, problemów z bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Kissmanga
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Powiązane domeny kissmanga[.]com, kissmanga[.]ru
Obsługiwany adres IP (kissmanga[.]com) 104.25.46.113
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Relamy Kissmanga, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Ta strona nie jest jedyną legalną, używającą zwodniczych sieci reklamowych. Kilka przykładów innych stron tego rodzaju to sendspace[.]com i Zippyshare. W celu uniknięcia problemów, które mogą być spowodowane reklamami wyświetlanymi na takich stronach, zalecamy unikanie korzystania z nich/świadczonych przez nie usług.

Jak zainstalowano na moim komputerze adware?

Niektóre PUA mają strony pobierania, jednak często są instalowane przypadkowo (nieumyślnie). Jak wspomnieliśmy powyżej, jednym ze sposobów powodowania niechcianych pobrań i instalacji jest kliknięcie różnych zwodniczych reklam. Istnieje jednak wiele przypadków, w których PUA są pobierane/instalowane, ponieważ programiści wykorzystują zwodniczą metodę marketingową „sprzedażą wiązaną", aby ich oszukać. Ukrywają te aplikacje/informacje o ich dołączeniu w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych opcjach lub ustawieniach różnych konfiguratorów oprogramowania. Wiadomo, że użytkownicy często pomijają kroki pobierania/instalacji bez sprawdzania jakichkolwiek jej ustawień i/lub klikania różnych reklam. Takie zachowanie często prowadzi do niezamierzonych pobrań i instalacji różnych niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się unikanie klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych stronach (związanych z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Często przekierowują one użytkowników do różnych niewiarygodnych witryn lub powodują pobieranie/instalacje. Każde oprogramowanie powinno być pobierane z oficjalnych i wiarygodnych witryn. Nie zalecamy korzystania z klientów torrent, eMule (innych sieci peer-to-peer) ani innych źródeł pobierania oprogramowania stron trzecich. Ważne jest również sprawdzenie, jakie są „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia pobierania lub instalacji oraz odznaczenie propozycji pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji. Jeśli przeglądarka regularnie powoduje niechciane przekierowania lub wyświetla natrętne reklamy, sprawdź listę zainstalowanych w swojej domyślnej wyszukiwarce wtyczek, dodatków i rozszerzeń oraz usuń wszystkie podejrzane, niechciane wpisy tak szybko, jak to możliwe. Programy tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym, powinny zostać również odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu przedstawiający promowaną przez Kissmangę witrynę pushedwebnews[.]com:

kissmanga promotes pushedwebnews.com questionable website

Zrzut ekranu Kissmanga promującej zwodniczą witrynę apple.com-monitor[.]live:

kissmanga promotes apple.com-monitor.live decepitve page

Zrzut ekranu Kissmanga promującej podejrzaną witrynę news-sport[.]info:

kissmanga promotes news-sport.info questionable website

Wygląd witryny Kissmanga powodującej przekierowania do niewiarygodnych witryn (GIF):

Kissmanga website appearance (GIF)

WAŻNA UWAGA! Zwodnicza strona promowana przez Kissmanga prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Zablokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia witryny", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz w sekcji "Uprawnienia" wybierz „Powiadomienia" i kliknij "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu
 • Przewiń w dół do sekcji "Uprawnienia" i kliknij przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Relamy Kissmanga: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Relamy Kissmanga. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Kissmanga adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania Kissmanga, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Kissmanga ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Kissmanga ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem relamy kissmanga, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Kissmanga ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing Kissmanga ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem relamy kissmanga, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Kissmanga ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing Kissmanga ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem relamy kissmanga, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware relamy kissmanga ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat relamy kissmanga lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15118-kissmanga-virus

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Relamy Kissmanga kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Relamy Kissmanga na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Relamy Kissmanga dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.