FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Y2mate.com

Znany również jako: Reklamy y2mate.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Y2mate[.]com

Czym jest y2mate[.]com?

Podobnie jak wiele innych stron tego typu, y2mate[.]com oferuje swoim użytkownikom usługę pobierania wideo i audio. Jest przeznaczona do pobierania filmów/plików audio z witryny YouTube. Nie jest to niebezpieczna/złośliwa witryna, jednak zawiera różne reklamy, a korzystanie z niej powoduje przekierowania na różne podejrzane strony. Poza tym pobieranie filmów z YouTube jest nielegalne.

y2mate[.]com pop-up redirects

Po pierwsze, y2mate[.]com jest jedną z tych stron internetowych, które po otwarciu proszą gości o zgodę na wyświetlanie powiadomień. Zwykle powoduje to wyświetlanie różnych nieistotnych powiadomień, pop-upów itd. Po kliknięciu zazwyczaj otwierają one podejrzane witryny. Nie zaleca się ufania takim witrynom i udzielania im uprawnień do wyświetlania ich powiadomień. Ponadto, y2mate[.]com zawiera różne reklamy, które po kliknięciu otwierają podejrzane strony lub uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania różnych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). To samo dotyczy reklam wyświetlanych na stronach otwieranych podczas korzystania z usług dostarczanych przez y2mate[.]com. Poza tym niektóre otwarte strony mogą być oszukańczymi witrynami. Niektórzy oszuści używają tych stron do promowania podejrzanych aplikacji. Niektóre z nich zachęcają do kupienia tych aplikacji (lub zapłacenia za ich „wsparcie techniczne"). Tak czy inaczej, nie zaleca się ufania żadnej z tych stron internetowych lub promowanych przez nie aplikacji. Zazwyczaj oszuści próbują nakłonić ludzi do pobrania ich, projektując oszukańcze strony, aby pokazać fałszywe powiadomienia o wirusach, błędach itd. Innymi słowy, ich celem jest skłonienie ludzi do myślenia, że ​​coś jest nie tak z ich komputerami/systemami operacyjnymi i powinni natychmiast skorzystać z oferowanych produktów/usług. Dodatkowo strony otwierane za pośrednictwem y2mate[.]com mogą zawierać oferty różnych przeglądarek, aplikacje adware itd. Jeśli są zainstalowane, aplikacje tego typu często powodują, że użytkownicy mają problemy prywatności, bezpieczeństwa przeglądania itd. Zwykle powodują niechciane przekierowania, zbierają różne dane (i udostępniają je stronom trzecim) oraz karmią swoich użytkowników różnymi natrętnymi reklamami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy y2mate.com
Typ zagrożenia Reklamowe powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 104.23.131.73
Obserwowane domeny content-cdn.y2mate[.]com, dl10.y2mate[.]com, dl11.y2mate[.]com, dl14.y2mate[.]com, dl16.y2mate[.]com, dl18.y2mate[.]com, dl19.y2mate[.]com, dl45.y2mate[.]com, dl49.y2mate[.]com, dl58.y2mate[.]com, dl59.y2mate[.]com, dl63.y2mate[.]com, dl74.y2mate[.]com, dl75.y2mate[.]com, dl83.y2mate[.]com, dl86.y2mate[.]com, dl88.y2mate[.]com, mate01.y2mate[.]com, mate07.y2mate[.]com, mate09.y2mate[.]com
Obawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie z odwiedzanych przez ciebie witryn. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Y2mate[.]com to strona, która oferuje podobne usługi, jak inne witryny, takie jak youtubnow[.]com, olpair[.]com, savefrom[.]net i wiele innych. Aby uniknąć konieczności odwiedzania nierzetelnych witryn lub nakłaniania do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji, zalecamy nie korzystać z witryn tego typu. Jeśli niektóre PUA są już zainstalowane, powinny zostać odinstalowane tak szybko, jak to możliwe.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Czasami potencjalnie niechciane aplikacje można pobrać z ich witryn, jednak większość użytkowników pobiera lub instaluje je za pomocą natrętnych reklam lub gdy programiści używają zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Gdy są używane, użytkownicy często pobierają i instalują PUA razem z innym, celowo pobranym oprogramowaniem. Deweloperzy zwykle ukrywają PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach oprogramowania. Wiele osób nie sprawdza tych ustawień i pozostawia wszystkie włączone ustawienia bez zmian. W ten sposób dają uprawnienia do pobierania i instalowania różnych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie oprogramowania/aplikacji z zaufanych, oficjalnych witryn i korzystanie z bezpośrednich linków. Takie źródła, jak programy do pobierania oprogramowania stron trzecich, klienci torrent, eMule (i inne sieci peer-to-peer) czy nieoficjalne witryny, nie powinny być używane. Zobacz, jakie są wszystkie dostępne „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne sekcje konfiguracji oprogramowania oraz jakie niechciane aplikacje są dołączone. Jeśli reklamy przekierowujące na podejrzane strony (na przykład z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią lub inne podobne witryny) pojawiają się często lub takie przekierowania zdarzają się losowo, sprawdź czy nie ma w twojej przeglądarce niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków oraz usuń je. To samo dotyczy programów tego typu zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu przedstawiający sposób, w jaki y2mate[.]com przekierowuje do innej witryny, która również prosi o wyświetlanie powiadomień:

y2mate.com redirects to a page asking to show notifications

Zrzut ekranu powiadomień pokazywanych przez y2mate[.]com:

y2mate.com push notifications

Wygląd witryny y2mate[.]com (GIF):

y2mate[.]com website appearance (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rgu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakłądkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

y2mate[.]com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do y2mate[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing y2mate[.]com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing y2mate[.]com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy y2mate.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing y2mate[.]com ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing y2mate[.]com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy y2mate.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing y2mate[.]com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing y2mate[.]com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy y2mate.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy y2mate.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy y2mate.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14921-y2mate-com-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy y2mate.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy y2mate.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.