FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Youtubnow.com

Znany również jako: Reklamy youtubnow.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukce usuwania przekierowania youtubnow[.]com

Czym jest youtubnow[.]com?

Youtubnow[.]com to jedna ze stron internetowych, która pozwala użytkownikom na pobieranie filmów z YouTube w formacie .mp4 lub tylko w formatach audio .mp3 lub .webm. Ta usługa może być używana na stronie internetowej i aplikacji komputerowej. Witryna Youtubnow[.]com nie jest złośliwa, jednak pobieranie filmów z YouTube jest nielegalne. Poza tym ta strona korzysta z sieci reklamowych. Oznacza to, że gdy jest używana, wyświetla różne okna pop-up i inne reklamy oraz otwiera różne podejrzliwe strony/powoduje przekierowania, które mogą prowadzić do pobrania lub instalacji różnych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA).

youtubnow.com pop-up redirects

Gdy jest używana, youtubnow[.]com powoduje przekierowania do różnych podejrzanych witryn. Często te strony są wykorzystywane do promowania różnych potencjalnie niechcianych aplikacji. Możliwe, że może to spowodować przekierowania na oszukańcze strony, a także na strony, które mają skłonić ludzi do pobrania niechcianego oprogramowania lub skontaktowania się z oszustami. Z reguły strony te wyświetlają fałszywe powiadomienia wirusowe, powiadomienia o błędach itd. Mówiąc wprost, oszuści próbują skłonić ludzi do przekonania, że ​​ich komputery są zainfekowane, mają błędy itd. Zachęcają odwiedzających do rozwiązania tych fałszywych problemów, płacąc za oprogramowanie lub usługi online. Ponieważ youtubnow[.]com jest stroną wspierającą reklamy, zawiera ogłoszenia, które po kliknięciu mogą powodować niechciane przekierowania lub instalacje. Wiadomo, że jest wiele reklam, które po kliknięciu uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania różnych niechcianych aplikacji. Mogą to być różne aplikacje typu adware, porywacze przeglądarki itd. Innym problemem jest to, że youtubnow[.]com (i niektóre otworzone przez nią strony internetowe) proszą o zezwolenie na włączenie/pokazywanie powiadomień. Dość często ludzie pozwalają różnym podejrzanym stronom na przypadkowe pokazanie swoich powiadomień. Nadanie tych uprawnień często oznacza umożliwienie podejrzanym stronom wyświetlania różnych reklam, nieistotnych powiadomień itd. Powiadomienia te mogą być naprawdę denerwujące, poza tym ich kliknięcie może prowadzić do stron, które są niewiarygodne lub niechcianych instalacji. Aby uniknąć tych problemów, zalecamy unikanie korzystania ze stron takich jak youtubnow[.]com.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy youtubnow.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Używany adres IP 104.27.148.137
Bliźniacze domeny admin.youtubnow.com, admin2.youtubnow.com, admin3.youtubnow.com, dbadmin3.youtubnow.com, dbadmin4.youtubnow.com, node1.youtubnow.com, node2.youtubnow.com, node3.youtubnow.com, node4.youtubnow.com, search.youtubnow.com, search3.youtubnow.com, vds2.youtubnow.com, vps3.youtubnow.com, vps4.youtubnow.com
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Youtubnow[.]com jest dość podobna do flvto[.]biz, ytmp3[.]cc, clipconverter[.]cc i innych stron tego typu. Wszystkie te strony są podobne. Nie są złośliwe, ale powodują przekierowania na podejrzane strony internetowe. Ponadto te lub inne otwarte przez nie witryny, wymagają od odwiedzających pokazywanie ich powiadomień. Podsumowując, nie polecamy korzystania z tych stron ani zezwalanie im na wyświetlanie powiadomień. Często powoduje to wyświetlanie niechcianych reklam, niechciane pobieranie, instalacje itd.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Większość osób pobiera i instaluje różne niechciane aplikacje za pomocą natrętnych reklam lub razem z innym oprogramowaniem. Aby skłonić użytkowników do pobrania/zainstalowania niechcianych programistów, często używa się metody „sprzedaży wiązanej". Mówiąc wprost, PUA są dołączane w konfiguracjach innych programów. Są one ukrywane w takich opcjach lub ustawieniach instalacji lub pobierania, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne. Osoby, które pobierają i instalują oprogramowanie (szczególnie bezpłatne) bez sprawdzania/zmieniania któregokolwiek z tych ustawień, często pozwalają na pobranie i zainstalowanie niechcianych aplikacji. Natrętne reklamy powodują niechciane instalacje, gdy uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania różnych aplikacji, jednak aby to zrobić, muszą zostać najpierw kliknięte.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj korzystania z nieoficjalnych/podejrzanych witryn internetowych w celu pobierania dowolnego oprogramowania. Dotyczy to różnych programów do pobierania oprogramowania innych firm, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule i innych źródeł tego rodzaju. Zalecamy używanie oficjalnych źródeł i bezpośrednich linków. Zawsze sprawdź „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne podobne opcje/ustawienia pobierania oprogramowania lub instalacji. Innymi słowy, zrezygnuj z dodatkowo dołączonych aplikacji przed zakończeniem pobierania lub instalacji. Ponadto zalecamy unikanie klikania różnych natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach. Jeśli niechciane przekierowania lub reklamy stanowią bieżący problem, jest bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane przez zainstalowane niechciane aplikacje. Sprawdź, czy nie masz zainstalowanych w swojej przeglądarce niechcianych wtyczek, rozszerzeń lub dodatków i natychmiast usuń/odinstaluj niechciane wpisy. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Podejrzana witryna otwarta przez youtubnow[.]com z prośbą o pokazywanie powiadomień:

questionable page opened by youtubnow.com asking to show notification

Inna strona otworzona przez youtubnow[.]com o prosząca o pokazywanie powiadomień:

website opened by youtubnow.com asking to show notifications

Wygląd witryny youtubnow[.]com (GIF):

youtubnow.com website appearance (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rgu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakłądkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

youtubnow.com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do youtubnow[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing youtubnow.com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing youtubnow.com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy youtubnow.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing youtubnow.com ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing youtubnow.com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy youtubnow.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing youtubnow.com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing youtubnow.com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy youtubnow.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy youtubnow.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy youtubnow.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14865-youtubnow-com-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy youtubnow.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy youtubnow.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.