Przekierowanie spyder-finder.com (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki spyder-finder.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki spyder-finder.com z Mac?

Czym jest spyder-finder.com?

Spyder-finder.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa podobna do weknow.ac. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania, spyder-finder.com stwarza wrażenie bycia uzasadnioną i użyteczną. Jednak twierdzenia te są jedynie próbą stworzenia takiego wrażenia. Należy pamiętać, że programiści promują spyder-finder.com za pomocą fałszywych konfiguratorów pobierania/instalacji, które modyfikują opcje przeglądarek internetowych bez pozwolenia. Ponadto, spyder-finder.com stale zapisuje informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

spyder-finder.com browser hijacker on a Mac computer

Wyniki badań pokazują, że nieuczciwe konfiguratory obierają zwykle za cel przeglądarki Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Po infiltracji przypisują ustawienia URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i strony domowej spyder-finder.com. Ponadto, instalują potajemnie wiele „obiektów pomocniczych" (aplikacji i/lub wtyczek przeglądarki innych firm). „Obiekty pomocnicze" służą do uniemożliwienia użytkownikom cofnięcia wspomnianych zmian. Po prostu zmieniają przypisanie ustawień za każdym razem, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Z tego powodu przywrócenie przeglądarek do ich poprzedniego stanu staje się po prostu niemożliwe. Użytkownicy nie mają wyboru i muszą odwiedzać witrynę spyder-finder.com za każdym razem, gdy otwierają nową kartę przeglądania lub przeszukują internet za pomocą paska adresu URL. W związku z tym jakość przeglądania sieci znacznie spada. Zauważ, że spyder-finder.com przekierowuje użytkowników do webcrawler.com za każdym razem, gdy wprowadzane jest zapytanie. Wyniki wyszukiwania są generowane przez webcrawler.com, co oznacza, że ​​spyder-finder.com jest całkowicie bezużyteczna. Zauważ, że spyder-finder.com i „obiekty pomocnicze" zostały zaprojektowane w celu zapisywania informacji o aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Lista zgromadzonych typów danych obejmuje zwykle adresy IP, odwiedzane adresy URL stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i naciśnięcia klawiszy. Te zapisane dane zawierają zwykle dane osobowe. Jednak najważniejsze jest to, że programiści udostępniają je stronom trzecim. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) generują dochody poprzez niewłaściwe wykorzystanie otrzymanych informacji. Oznacza to, że śledzenie informacji może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Użytkownicy, którzy napotykają przekierowania na stronę spyder-finder.com, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ta strona nie powinna być odwiedzana.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki spyder-finder.com
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki spyder-finder.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

Istnieją dziesiątki fałszywych wyszukiwarek internetowych identycznych z spyder-finder.com. Lista przykładów obejmuje (ale nie ogranicza się do) usbing.club, search.smokyashan.com, searchpage.com i wiele innych. Prawie każda z nich oferuje „użyteczne funkcje" (np. ulepszone wyniki wyszukiwania, szybki dostęp do popularnych witryn, prognozę pogody, najnowsze wiadomości itd.). Jednak obietnice zapewnienia takich funkcji są jedynie próbą stworzenia wrażenia bycia uzasadnionymi i użytecznymi. W rzeczywistości prawdziwym i jedynym celem fałszywych wyszukiwarek internetowych jest generowanie przychodów dla programistów. Z tego powodu większość z nich nie przynosi rzeczywistej wartości dla użytkownika. Zamiast tego powodują one niechciane przekierowania i zbierają poufne informacje, utrudniając w ten sposób korzystanie przeglądania stron internetowych i stwarzając zagrożenie dla prywatności użytkownika. Niektóre nawet generują zwodnicze wyniki wyszukiwania i/lub natrętne reklamy. Zwykle prowadzą one do podejrzanych stron internetowych, co oznacza, że ​​korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości.

Jak zainstalowałem spyder-finder.com na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, spyder-finder.com jest promowana za pomocą nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Programiści wiedzą, że użytkownicy często nieuważnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu wszystkie szczegóły dotyczące modyfikacji opcji przeglądarki są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Ważniejsze jest to, że użytkownicy nieostrożnie spieszą się i pomijają większość tych procedur. Dzięki temu nie tylko nieumyślnie nadają instalatorom uprawnienia do modyfikowania ustawień, ale także narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Potencjalnie niechciane aplikacje są również dystrybuowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej" i natrętnych reklam przekierowujących do podejrzanych witryn i uruchamiających skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania fałszywego oprogramowania. Dlatego, aby zapobiec infiltracji niechcianych aplikacji, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze dokładnie przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i zrezygnuj dodatkowo z dołączonych programów. Radzimy unikać korzystania z zewnętrznych narzędzi pobierania/instalacji, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując („dołączając") nieuczciwe aplikacje. Zamiast tego oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto, pamiętaj, że natrętne reklamy zwykle wyglądają zupełnie poprawnie. Jednak po kliknięciu przekierowują na podejrzane witryny (z randkami dla dorosłych, pornografią, ankietami, grami hazardowymi itp.). Reklamy te są zwykle generowane przez aplikacje typu adware, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy napotkają podejrzane reklamy/przekierowania, powinni natychmiast wyeliminować wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory/aplikacje promujące stronę spyder-finder.com mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków związanych z usuwaniem wykonaj następujące czynności:
1) Kliknij ikonę "Preferencje" na pasku menu i wybierz "Profile"

spyder-finder.com preferences step 1

2) Wybierz profil "AdminPrefs" i usuń go.

spyder-finder.com preferences step 2

3) Wykonaj skanowanie pełnego systemu z oprogramowaniem antywirusowym Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz wykonać dalsze kroki związane z usuwaniem tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki spyder-finder.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki spyder-finder.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania spyder-finder.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z spyder-finder.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki spyder-finder.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki spyder-finder.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki spyder-finder.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki spyder-finder.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki spyder-finder.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.