FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie webcrawler.com

Znany również jako: webcrawler.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania webcrawler.com

Czym jest webcrawler.com?

webcrawler.com to wysokiej jakości wyszukiwarka internetowa, bardzo podobna do stron takich jak Yahoo, Bing, Google itp. Sama witryna jest legalna, jednak jest wykorzystywana przez porywające przeglądarki witryny/aplikacje, które modyfikują opcje przeglądarki i powodują niechciane przekierowania.

webcrawler.com browser hijacker

Badania pokazują, że programiści promują fałszywe wyszukiwarki, aby generować przychody. Wykorzystują różne skrypty i aplikacje do modyfikowania opcji przeglądarki (zazwyczaj strony domowej, adresu URL nowej karty i domyślnej wyszukiwarki), przypisując je do konkretnego adresu URL (fałszywej wyszukiwarki internetowej). Te witryny twierdzą, że znacznie ulepszają przeglądanie sieci, ale w rzeczywistości nie przynoszą prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast generowania lepszych wyników, witryny takie jak chumsearch.com po prostu przekierowują użytkowników do webcrawler.com wraz z wcześniej wprowadzonym zapytaniem. Witryny te są promowane razem z wieloma aplikacjami/wtyczkami przeglądarek firm trzecich (tak zwanymi "obiektami pomocniczymi"). Te aplikacje/dodatki są używane, aby uniemożliwić użytkownikom cofnięcie wspomnianych zmian - zmieniają one opcje przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. W związku z tym przywrócanie przeglądarek do ich poprzednich stanów staje się niemożliwe, a użytkownicy są zachęcani do odwiedzenia różnych stron (przekierowujących do witryny webcrawler.com), gdy surfują za pośrednictwem paska adresu URL lub po prostu otwierają nową kartę przeglądarki. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie danych. Strony/aplikacje porywające przeglądarkę są zwykle zaprojektowane do zapisywania informacji o systemie użytkownika (adresów IP, odwiedzanych stron internetowych, przeglądanych stron, wprowadzonych zapytań, naciśnięć klawiszy, lokalizacji geograficznych itp.), które zawierają dane osobowe. Deweloperzy później udostępniają te informacje stronom trzecim, które generują przychody, wykorzystując niewłaściwe dane osobowe. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli napotkasz przekierowania na podejrzane strony (które prowadzą do webcrawler.com), od razu sprawdź listę zainstalowanych aplikacji/wtyczek do przeglądarek i usuń podejrzane wpisy. Pamiętaj, że webcrawler.com jest uzasadniona, ale odwiedzenie tej witryny za pośrednictwem innych witryn zbanowanych nie jest zalecane - jeśli chcesz użyć webcrawler.com jako swojej wyszukiwarki internetowej, wpisz ten adres URL bezpośrednio, zamiast używać innej witryny jako "bramy".

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek i aplikacji porywających przeglądarkę. Te witryny/aplikacje często twierdzą, że zapewniają "użyteczne funkcje", ale te fałszywe obietnice są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Fałszywe wyszukiwarki i porywacze przeglądarki mają na celu wyłącznie generowanie przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, te aplikacje/witryny powodują niechciane przekierowania i zbierają dane osobowe, stwarzając zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowałem webcrawler.com na moim komputerze?

Niektóre fałszywe wyszukiwarki są promowane za pomocą porywających przeglądarki konfiguratorów pobierania/instalacji, które modyfikują opcje przeglądarki podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Ponadto niektóre są promowane za pośrednictwem aplikacji porywających przeglądarki, które infiltrują systemy bez zgody. Te aplikacje są dystrybuowane się za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną". Natrętne reklamy przekierowują do złośliwych stron i uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają/instalują potencjalnie niechciane programy (PUP), a nawet malware. "Sprzedaż wiązana" to zasadniczo potajemna instalacja aplikacji innych firm przy użyciu zwykłego oprogramowania. Wielu programistów nie jest wystarczająco uczciwych, aby prawidłowo ujawnić instalacje PUP. Ukrywają je w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" opcjach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników może pominąć etapy pobierania/instalacji i klikać różne reklamy bez zrozumienia możliwych konsekwencji. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a swoją prywatność na niebezpieczeństwo.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy często wydają się uzasadnione, ale po kliknięciu przekierują na podejrzane strony (takie jak z randkami dla dorosłych, hazardem, ankietami itp.). Są one zwykle generowane przez programy PUP typu adware. Dlatego jeśli wystąpią podejrzane przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto, dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji, używając "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Zrezygnuj ze wszystkich dołączonych programów i odrzuć oferty, aby je pobrać/zainstalować. Nigdy nie używaj zewnętrznych narzędzi do pobierania/instalowania, ponieważ programiści zarabiają na nich, promując PUP. Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki webcrawler.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

webcrawler.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów window: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania webcrawler.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki webcrawler.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing webcrawler.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing webcrawler.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://webcrawler.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webcrawler.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "webcrawler".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem webcrawler.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing webcrawler.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing webcrawler.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie", kliknij „ustaw strony", przesuń myszką nad hxxp://webcrawler.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać swoją preferowaną witryne jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webcrawler.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "webcrawler.com" i dodaj lub usuń swoja preferowaną domenę.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem webcrawler.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing webcrawler.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing webcrawler.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://webcrawler.com wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing webcrawler.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "webcrawler.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem webcrawler.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem webcrawler.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia webcrawler.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat webcrawler.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13048-webcrawler-com-redirect

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
webcrawler.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania webcrawler.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.