Niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner (Mac)

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Similar Photo Cleaner" z Mac?

Czym jest "Similar Photo Cleaner"?

Podobna do Mac Cleanup Pro, Similar Photo Cleaner to aplikacja, która według jej twórców pozwala użytkownikom znaleźć duplikaty zdjęć (wiele kopii) i usunąć je. Może ona wyglądać jak legalne i użyteczne narzędzie, które pomoże zaoszczędzić dużo miejsca na dysku. Jest jednak sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że większość użytkowników instaluje ją niechętnie. Innymi słowy, jest ona promowana i dystrybuowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej".

Similar Photo Cleaner scam

Similar Photo Cleaner to jedna z tych aplikacji, które oferują szereg płatnych funkcji. Problem polega na tym, że takie „dołączone" aplikacje często twierdzą, że oferują różne funkcje tylko po to, by nakłonić użytkowników do zakupu oprogramowania, podczas gdy w rzeczywistości są całkowicie bezużyteczne. Innymi słowy, istnieje szansa, że ​​ Similar Photo Cleaner nie pomoże ci znaleźć żadnych duplikatów plików ani zaoszczędzić miejsca na dysku. Dlatego warto rozważyć jej odinstalowanie. Jest bardzo prawdopodobne, że PUA (aplikacje, które zostaną zainstalowane bez bezpośredniej zgody), takie jak Similar Photo Cleaner, są instalowane wraz z adware lub porywaczami przeglądarki. Aplikacje typu adware lub porywacze przeglądarki. są sklasyfikowane jako nieuczciwe aplikacje. Aplikacje typu adware są zwykle zaprojektowane do wyświetlania różnych natrętnych reklam (kuponowych, banerowych itp.). Poza tym, reklamy te mogą być bardzo irytujące, często ukrywają podstawowe treści każdej odwiedzanej witryny. Dzieje się tak dlatego, że reklamy są wyświetlane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Po kliknięciu reklamy te mogą przekierować do potencjalnie złośliwych witryn. Możliwe, że niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania i instalowania malware. Po zainstalowaniu, zarówno aplikacje typu adware, jak i porywacze przeglądarki, mogą zbierać różne informacje związane z przeglądaniem. Zebrane dane zwykle zawierają adresy IP, naciśnięcia klawiszy, geolokalizacje, zapytania, adresy URL odwiedzanych witryn itd. Co gorsza, niektóre z zebranych danych mogą zawierać również dane osobowe/wrażliwe. Później dane te są udostępniane stronom trzecim, które nadużywają ich w celu generowania przychodów. Poza tym niektóre strony trzecie mogą być cyberprzestępcami. Obecność jakichkolwiek aplikacji śledzących dane może prowadzić do różnych problemów związanych z prywatnością lub bezpieczeństwem przeglądania. Niektórzy użytkownicy mogą również stać się ofiarami kradzieży tożsamości. Zainstalowane porywacze przeglądarki modyfikują również ustawienia przeglądarki. Zwykle zmieniają adresy URL nowych kart, strony domowej i wyszukiwarki. Dokonując tych zmian, porywacze przeglądarki zmuszają użytkowników do odwiedzania podejrzanych witryn. Jeśli posiadasz Similar Photo Cleaner lub jakąkolwiek inną potencjalnie niechcianą aplikację, zalecamy odinstalowanie jej tak szybko, jak to możliwe. Sprawdź listę zainstalowanych aplikacji w przeglądarce i odinstaluj niechciane/nieznane wpisy.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPotencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Istnieje wiele potencjalnie niechcianych aplikacji, które są bardzo podobne (lub nawet identyczne). Przykłady adware lub porywaczy przeglądarki to: Zippy Zarp, RinoReader i MacOSDefender. Większość z tych aplikacji jest przydatna, jednak w większości przypadków PUA mają na celu tworzenie przekierowań, wyświetlanie reklam i zbieranie różnych danych. Innymi słowy, są one przeznaczone do generowania przychodów dla ich twórców i nie przynoszą żadnej realnej wartości dla ich użytkowników.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Istnieje wiele potencjalnie niechcianych aplikacji, które można pobrać z ich oficjalnych witryn, a Similar Photo Cleaner nie jest wyjątkiem. Jednak, jak wspomniano powyżej, jest ona promowana i dystrybuowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Sprzedaż wiązana to zwodnicza metoda marketingowa wykorzystywana do nakłaniania ludzi do instalowania PUA wraz z regularnym oprogramowaniem. Programiści ukrywają PUA podobne do Similar Photo Cleaner w „Zaawansowanych, „Własnych" (lub podobnych) ustawieniach procesów instalacji oprogramowania. Mówiąc prościej, programiści unikają ujawniania informacji o obecności takich PUA w konfiguratorach instalacji. W większości przypadków takie PUA są instalowane, gdy użytkownicy pomijają etapy instalacji bez sprawdzania żadnego z wymienionych ustawień.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Korzystaj z oficjalnych i wiarygodnych witryn (lub innych źródeł) do pobierania oprogramowania. Unikaj używania różnych programów pobierania stron trzecich (lub instalatorów). Zarabiają one przez promowanie różnych potencjalnie niechcianych lub innych nieuczciwych aplikacji. Uważnie instaluj oprogramowanie i nie pomijaj kroków instalacji bez sprawdzania „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień. Opcja rezygnacji pozwala zainstalować różne potencjalnie niechciane aplikacje, a dopiero potem zakończyć proces instalacji. Dość często natrętne reklamy nie są tak wiarygodne, jak wyglądają. W wielu przypadkach przekierowują użytkowników na różne podejrzane i/lub potencjalnie złośliwe witryny (takich jak z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli ciągle napotykasz takie przekierowania, sprawdź swoją przeglądarkę pod kątem niechcianych/podejrzanych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków i usuń je tak szybko, jak to możliwe. To samo dotyczy programów zainstalowanych na twoim komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zrzut ekranu aplikacji "Similar Photo Cleaner":

similarphoto-app

Aby manualnie usunąć te aplikacje, musisz usunąć te pliki:

 • ~/Library/LaunchAgents/com.techyutils.spchlpr.plist
 • ~/Library/Preferences/com.techyutils.Photos-Duplicate.plist
 • ~/Library/Application Support/Similar Photo Cleaner
 • ~/Library/Similar Photo Cleaner
 • ~/Library/Application Support/spc
 • ~/Library/LaunchAgents/com.techyutils.spchlpr.plist
 • ~/Library/hlprspc
 • ~/Library/Logs/Similar Photo Cleaner.log
 • ~/Library/Logs/spchlpr.log
 • ~/Library/Caches/com.techyutils.spchlpr
 • ~/Library/Caches/com.techyutils.hlprUpdater
 • ~/Library/Caches/com.techyutils.Photos-Duplicate
 • /Applications/Similar Photo Cleaner.app
 • ~/Library/Preferences/com.techyutils.spchlpr.plist
 • ~/Library/Preferences/com.techyutils.Photos-Duplicate.plist

Możesz jednak ułatwić ten proces i usunąć aplikację Similar Photo Cleaner za pomocą Combo Cleaner.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć niechcianą aplikację Similar Photo Cleaner przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja similar photo cleaner:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja similar photo cleaner z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja similar photo cleaner z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

 • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja similar photo cleaner z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

 • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja similar photo cleaner z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

 •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Similar Photo Cleaner dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.