Wirus URL:MAL

Znany również jako: Malware URL:MAL
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania URL:MAL

Czym jest URL:MAL?

URL:MAL to nazwa zagrożenia wykrytego przez oprogramowanie AVG i antywirusa Avast. To ostrzeżenie jest rzadkie, ale zwykle generowane gdy użytkownicy próbują odwiedzać złośliwe witryny. Jeśli jednak napotykasz te ostrzeżenia często, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że twój system jest zainfekowany potencjalnie niechcianymi aplikacjami typu adware (PUA).

URL:MAL pop-up

Jak wspomniano powyżej, URL:MAL to nazwa potencjalnego zagrożenia. Dostarczając ostrzeżenia o tym zagrożeniu, oprogramowanie AVG i antywirus Avast próbują uniemożliwić użytkownikom odwiedzanie złośliwych witryn. Zwykle użytkownicy napotykają to ostrzeżenie sporadycznie, ale częste spotykanie adresu URL:MAL wskazuje na obecność aplikacji typu adware. Aplikacje te generują treści stron trzecich na odwiedzanych witrynach. Aby to osiągnąć, aplikacje typu adware wykorzystują różne narzędzia, które infekują odwiedzane witryny za pomocą złośliwych skryptów. Te z kolei generują ostrzeżenia URL:MAL. Pamiętaj, że po kliknięciu treści stron trzecich (z których większość to natrętne reklamy) mogą one przekierowywać do zainfekowanych witryn i uruchamiać inne skrypty, które pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje, a nawet malware. Dlatego klikanie ich może skutkować infekcjami komputerowymi wysokiego ryzyka. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie informacji. Badania pokazują, że adware często zbiera informacje związane z przeglądaniem. Zebrane dane zazwyczaj zawierają dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (które generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych). Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli ciągle napotykasz ostrzeżenia URL:MAL, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że twój system jest zainfekowany. Dlatego należy wyeliminować wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i przeskanować system za pomocą uzasadnionego oprogramowania antywirusowego/antyspyware w celu sprawdzenia, czy są jakieś pozostałości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Malware URL:MAL
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Malware URL:MAL, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieją setki aplikacji typu adware, z których wszystkie są praktycznie identyczne (na przykład HidenGate, Amazon Shopping Assistant, ShutDownTime, Smart Application Controller, Instagram2go, itp.). Wszystkie oferują pewne „przydatne funkcje", jednak jedynym celem każdego adware jest generowanie przychodów dla programistów, a zatem większość z nich jest bezużyteczna. Zamiast oferować obiecane funkcjonalności, potencjalnie niechciane aplikacje stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania.

W jaki sposób zainstalowano adware na moim komputerze?

W niektórych przypadkach aplikacje typu adware mają oficjalne strony do pobrania, jednak większość infiltruje systemy bez pozwolenia, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej" (podstępnej instalacji programów firm trzecich wraz ze zwykłymi aplikacjami). Programiści wiedzą, że użytkownicy często przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają ich kroki. Dlatego wszystkie „powiązane" aplikacje są ukryte w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników często klika różne reklamy i pomija kroki pobierania/instalacji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnie przeglądania Internetu. Dokładnie analizuj każdy etap pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Nie należy korzystać z narzędzi pobierania/instalacji stron trzecich, ponieważ deweloperzy zarabiają na nich, promując („dołączając") nieuczciwe aplikacje. Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zwodnicze reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie, jednak często przekierowują na podejrzane strony (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli ciągle napotykasz te reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/dodatki do przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby je automatycznie wyeliminować.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania, który rozpowszechnia aplikacje typu adware:

Installer used to distributed adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Malware URL:MAL: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Malware URL:MAL. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

URL:MAL adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania URL:MAL, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing URL:MAL ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing URL:MAL ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem malware url:mal, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing URL:MAL  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing URL:MAL ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem malware url:mal, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing URL:MAL ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing URL:MAL ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem malware url:mal, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware malware url:mal ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat malware url:mal lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13446-url-mal-virus

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Malware URL:MAL kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Malware URL:MAL na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Malware URL:MAL dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.