FacebookTwitterLinkedIn

Adware Amazon Shopping Assistant

Znany również jako: Reklamy Amazon Shopping Assistant
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Amazon Shopping Assistant

Czym jest Amazon Shopping Assistant?

Amazon Shopping Assistant to zwodnicza aplikacja, która infiltruje system podczas instalacji zwykłego (zazwyczaj bezpłatnego) oprogramowania - programiści dystrybuują ją za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Natychmiast po infiltracji Amazon Shopping Assistant rozpoczyna generowanie natrętnych reklam i zapisywanie różnych informacji na temat nawyków przeglądania Internetu przez użytkownika. Z tych powodów Amazon Shopping Assistant jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), a także adware.

Amazon Shopping Assistant adware

Ta potencjalnie niechciana aplikacja została zaprojektowana w celu generowanie reklam kuponowych, banerowych, pop-up i innych podobnych. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na zawartość stron odwiedzanych stron, co znacznie obniża jakość przeglądania sieci. Jakby tego było mało, reklamy mogą prowadzić do zainfekowanych witryn, a także uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują malware lub inne potencjalnie niechciane aplikacje. W związku z tym klikając je użytkownicy ryzykują zainfekowanie swoich komputerów. Strona Amazon Shopping Assistant twierdzi również, że może modyfikować ustawienia przeglądarek internetowych (np. adres URL nowej karty, stronę domową, domyślną wyszukiwarkę). W związku z tym użytkownicy mogą napotkać automatyczne niechciane przekierowania do różnych witryn, co znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania stron internetowych. Ponadto, Amazon Shopping Assistant zbiera różne informacje. Potencjalnie niechciane aplikacje zazwyczaj zapisują informacje (np. adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, zapytania itp.), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe. Co ważniejsze, programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe w celu generowania przychodów. W związku z tym obecność aplikacji śledzącej dane, takiej jak Amazon Shopping Assistant, może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością lub nawet do kradzieży tożsamości. Z tych powodów należy jak najszybciej usunąć Amazon Shopping Assistant.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaReklamy Amazon Shopping Assistant
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Amazon Shopping Assistant jest praktycznie identyczna z FAssistant, Check And Switch, Browsing Secure i dziesiątkami innych aplikacji typu adware. Ogromna większość oferuje szereg „przydatnych funkcji" tylko po to, aby stworzyć wrażenie bycia uzasadnionymi i użytecznymi. Ponieważ jednak programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów, nie przynoszą rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom. Zamiast tego potencjalnie niechciane aplikacje generują uciążliwe reklamy, zbierają poufne informacje, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

W jaki sposób Amazon Shopping Assistant zainstalowała się na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, Amazon Shopping Assistant jest dystrybuowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej" i z tego powodu często infiltruje system bez zgody. „Sprzedaż wiązana" to zasadniczo potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów wraz z regularnymi. Programiści ukrywają „powiązane" aplikacje za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy często nie zwracają uwagi na te procedury i pomijają większość ich kroków. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUA - użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Przede wszystkim każdy powinien wiedzieć, że brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Oznacza to, że zwracanie bacznej uwagi podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania jest koniecznością. Natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie. Ujawniają się jednak poprzez przekierowywanie do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i inne podejrzane witryny. Użytkownicy, którzy napotkają takie reklamy, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto bardzo ważne jest uważne obserwowanie każdego kroku procesów pobierania/instalacji i zrezygnowanie ze wszystkich dodatkowych programów. Pobieraj potrzebne aplikacje wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji prawdopodobnie dołączają nieuczciwe aplikacje, dlatego korzystanie z nich nie jest zalecane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany przez Amazon Shopping Assistant, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący Amazon Shopping Assistant:

Amazon Shopping Assistant promoting installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Amazon Shopping Assistant:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Amazon Shopping Assistant adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Amazon Shopping Assistant", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Amazon Shopping Assistant) przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Amazon Shopping Assistant z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Amazon Shopping Assistant nie zainstalował swoich wtyczek na Internet Explorer, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak był dołączony do innych adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Amazon Shopping Assistant ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Amazon Shopping Assistant ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy amazon shopping assistant, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Amazon Shopping Assistant  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing Amazon Shopping Assistant ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy amazon shopping assistant, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Amazon Shopping Assistant ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Amazon Shopping Assistant ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy amazon shopping assistant, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy amazon shopping assistant ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy amazon shopping assistant lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13391-amazon-shopping-assistant-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Amazon Shopping Assistant kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Amazon Shopping Assistant na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.