Przekierowanie streamfrenzy.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki StreamFrenzy
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania hp.mysearch.com

Czym jest hp.mysearch.com?

Deweloperzy twierdzą, że aplikacja StreamFrenzy umożliwia użytkownikom słuchanie na całym świecie stacji radiowych bezpośrednio z przeglądarki. Początkowo ta funkcjonalność może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak ta aplikacja często infiltruje systemy bez zezwolenia, modyfikuje opcje przeglądarki i zapisuje różne informacje. Z powodu tego nieuczciwego zachowania, StreamFrenzy jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) i porywacz przeglądarki.

hp.mysearch.com browser hijacker

Natychmiast po infiltracji witryna hp.mysearch.com porywa przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, przypisując ustawienia adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i adresu URL nowej karty do hp.mysearch.com. Ta fałszywa wyszukiwarka jest promowana przez wiele aplikacji, które porywają przeglądarkę. Dlatego każdy wariant ma nieco inny interfejs. W tym przypadku hp.mysearch.com zawiera logo z adresem URL streamfrenzy.com, próbując w ten sposób skłonić użytkowników do uwierzenia, że przeszukują sieć za pomocą streamfrenzy.com (tak nie jest). Ponadto ustawienia przeglądarki są modyfikowane bez zgody użytkowników, a użytkownicy nie mogą ich przywrócić. StreamFrenzy ponownie przypisuje opcje, gdy podejmowane są próby ich zmiany. W rezultacie przywrócenie przeglądarek do ich wcześniejszych stanów staje się niemożliwe, a użytkownicy są zachęcani do odwiedzenia witryny hp.mysearch.com po otwarciu nowej karty przeglądarki lub przeszukiwaniu za pomocą paska adresu URL. Przymusowe odwiedzanie StreamFrenzy znacząco zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto, hp.mysearch.com i StreamFrenzy zapisują dane dotyczące nawyków przeglądania sieci. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane witryny, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i podobne) często zawierają dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim. Te osoby (potencjalnie cyberprzestępcy) prawdopodobnie niewłaściwie wykorzystują te informacje, aby generować przychody. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zaleca się natychmiastowe wyeliminowanie porywacza przeglądarki StreamFrenzy i nigdy nie wracanie do witryny hp.mysearch.com

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki StreamFrenzy
Typ zagrożeniaPorywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
ObjawyZmienione ustawienia przeglądarki (przeglądarek) internetowej (strony domowej, domyślnej wyszukiwarki, ustawień nowej karty). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania Internetu przy użyciu ich wyszukiwarek.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowywania do podejrzanych witryn.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki StreamFrenzy, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Istnieją dziesiątki aplikacji porywających przeglądarkę, które mają podobne podobieństwa do StreamFrenzy. Przykładowo: Easy Privacy Switch, Wallpapers Collection, My Driving Directions i Bonefreeze. Oferując szeroką gamę "przydatnych funkcji", te programy często nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak po infiltracji nie przynoszą one rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom. Jedynym celem wszystkich porywaczy przeglądarki jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast udostępniania obiecanej funkcjonalności, PUP takie jak StreamFrenzy, powodują niechciane przekierowania i zbierają wrażliwe dane. Ponadto niektóre fałszywe wyszukiwarki generują zwodnicze wyniki i natrętne reklamy. W takich przypadkach użytkownicy są przekierowywani do potencjalnie złośliwych stron internetowych. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do różnych infekcji komputerowych.

Jak zainstalowałem StreamFrenzy na moim komputerze?

StreamFrenzy jest bezpłatna do pobrania dla każdego na swojej oficjalnej stronie. Jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, często infiltruje systemy bez pozwolenia. Badania pokazują, że ten porywacz przeglądarki jest promowany za pomocą metody "sprzedaży wiązanej" i natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to w zasadzie potajemna instalacja programów stron trzecich za pomocą zwykłego oprogramowania. Programiści po prostu ukrywają "dołączone" PUP w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach lub w innych sekcjach procesów pobierania/instalacji. Natrętne reklamy przekierowują użytkowników do złośliwych witryn i uruchamiają skrypty, które pobierają i instalują malware. Ponadto, wielu użytkowników pomija kroki pobierania/instalacji i klika różne reklamy - zachowanie, które często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP takich jak StreamFrenzy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Aby zapobiec infiltracji PUP, należy zachować szczególną ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania, a zwłaszcza podczas przeglądania Internetu. Wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie przeanalizuj każdy krok pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Radzimy również pobrać aplikacje z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia do pobierania/instalacji zarabiają przez promowanie PUP, dlatego nie należy ich używać. Przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają na uzasadnione. Jednak te reklamy przekierowują na podejrzane witryny (takie jak z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W większości przypadków są one dostarczane przez programy typu PUP typu adware. Jeśli napotkasz je, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki.

Witryna promująca porywacza przeglądarki StreamFrenzy:

Website used to promote StreamFrenzy browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki StreamFrenzy: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki StreamFrenzy. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki StreamFrenzy:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

hp.mysearch.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje (na przykład "StreamFrenzy"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania do hp.mysearch, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki StreamFrenzy z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing hp.mysearch.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing hp.mysearch.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://hp.mysearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę po uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing hp.mysearch.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "hp.mysearch.com".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem porywacz przeglądarki streamfrenzy, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing hp.mysearch.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "StreamFrenzy" "MySearch DS1" i wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing hp.mysearch.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" wyłącz "StreamFrenzy", poniżej opcji „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron" poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.hp.mysearch.com). Jeśli jest dostępny, kliknij ikonę trzech poziomych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing hp.mysearch.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Wyszukiwarka" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "hp.mysearch.com". Po zlokalizowaniu kliknij trzy poziome kropki obok tego URL i wybierz „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki streamfrenzy, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing hp.mysearch.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "StreamFrenzy", jak również wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing hp.mysearch.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okn), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://hp.mysearch.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing hp.mysearch.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "hp.mysearch.com
"Kliknij prawym przyciskiem myszy znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki streamfrenzy, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki streamfrenzy ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki streamfrenzy lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12695-streamfrenzy-com-redirect