FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Google Chrome Critical ERROR

Znany również jako: "Google Chrome Critical ERROR" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Google Chrome Critical ERROR

Czym jest Google Chrome Critical ERROR?

"Google Chrome Critical ERROR" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do System Support Alert, Your Connection To This Site Is Not Private, This Build Of Windows 10 Is Corrupted i wielu innych. Błąd jest wyświetlany przez różne złośliwe witryny, które użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne złośliwe witryny. Badania pokazują, że potencjalnie niechciane programy zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia i powodują przekierowania, generują uciążliwe reklamy, zapisują poufne informacje, a czasami uruchamiają niechciane procesy w tle.

Google Chrome Critical ERROR scam

Ten komunikat o błędzie informuje, że system wykrył podejrzane połączenie z systemem (próbując ukraść dane). Twierdzi również, że chociaż Zapora systemu Windows zablokowała połączenie, prywatność użytkowników pozostaje zagrożona. Dlatego użytkownicy są zachęcani do natychmiastowego kontaktu z "wsparciem technicznym" Microsoft za pośrednictwem podanego bezpłatnego numeru telefonu  ["+1 (877) 527-9459"]. Następnie użytkownicy otrzymują instrukcje, jak rozwiązać te problemy i chronić swoje systemy. Pamiętaj jednak, że błąd "Google Chrome Critical ERROR" jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z firmami Microsoft lub Google. W rzeczywistości cyberprzestępcy generują przychody nakłaniając użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne - twój komputer jest prawdopodobnie bezpieczny. Dlatego zignoruj "Google Chrome Critical ERROR" i na pewno nie dzwoń na powyższy numer telefonu. Błąd ten można usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Jednak niektóre witryny uruchamiają skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchom system. Pamiętaj, że po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie powrócisz do złośliwej witryny.

Potencjalnie niechciane programy prawdopodobnie generują reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia, które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich w dowolnej witrynie. Reklamy te często ukrywają odwiedzane treści witryny, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania stron internetowych. Ponadto mogą przekierowywać do złośliwych witryn, a nawet uruchamiać skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Kolejną ważną kwestią jest śledzenie informacji. Lista zebranych typów danych obejmuje (między innymi) adresy IP (Protokołu Internetowego), dostawców usług internetowych (ISP), lokalizacje geograficzne, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, zapytania wprowadzane do wyszukiwarek oraz naciśnięcia klawiszy. Informacje te zazwyczaj zawierają dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Ci ludzie generują dochody przez niewłaściwe wykorzystanie prywatnych informacji. Dlatego aplikacje do śledzenia danych mogą powodować poważne problemy z prywatnością. PUP-y wydobywają również kryptowaluty lub uruchamiają inne niechciane procesy w tle bez zgody użytkowników. W ten sposób nadużywanie zasobów przez potencjalnie niechciane programy znacznie obniża ogólną wydajność systemu. Z tych powodów potencjalnie niechciane programy muszą zostać natychmiast usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Google Chrome Critical ERROR" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Google Chrome Critical ERROR (wirus), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak wspomniano powyżej, "Google Chrome Critical ERROR" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych fałszywych błędów. Wszystkie twierdzą, że system jest w jakiś sposób uszkodzony (np. zainfekowany, brakujące plików itd.). Jednak te obietnice są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Wszystkie PUP są bardzo podobne. Oferując szeroką gamę "przydatnych funkcji", próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi i nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak są one zaprojektowane tylko w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania, jednak większość infiltruje systemy bez zgody użytkowników, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą "sprzedaży wiązanej" i natrętnych metod reklamowych. "Sprzedaż wiązana" to zasadniczo ukryta instalacja aplikacji innych firm wraz z regularnym oprogramowaniem. Deweloperzy ukrywają „dołączone” programy w "Niestandardowych”/”Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji - nie ujawniają prawidłowo tych informacji. Ponadto, wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Ponadto klikają różne "kuszące" linki/reklamy bez zrozumienia możliwych konsekwencji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Należy pamiętać, że słaba wiedza i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność, a tym samym zwracanie szczególnej uwagi podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania jest najważniejsze. Przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, a zatem wiele z nich wydaje się być uzasadnionych. Mimo to, większość z nich prowadzi do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych. Jeśli wystąpią te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Uważnie analizuj każdy etap procesów pobierania/instalacji, używając "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień - odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i anuluj oferty ich pobrania/zainstalowania. Zalecamy pobieranie aplikacji z oficjalnych źródeł wyłącznie za pomocą bezpośrednich linków do pobierania, a nie narzędzi pobierania/instalacji innych firm. Te narzędzia zarabiają poprzez promowanie PUP (metodą "sprzedaży wiązanej") i dlatego nie należy im ufać.

Tekst prezentowany w "Google Chrome Critical ERROR":

Google Chrome Critical ERROR
Miała miejsce niebezpieczna próba uzyskania dostępu do twoich osobistych danych logowania i informacji bankowych.
Na szczęście twoja zapora zdołała zablokować to podejrzane połączenie.
Zalecamy zamrożenie kont, dopóki nie zostaną podjęte pewne działania.
Istnieje ogromne ryzyko wycieku danych osobowych.
Musisz szybko reagować!
Wirus Trojan mógł już uszkodzić twój dysk twardy i jego dane.
Właśnie dlatego sprawdzamy i weryfikujemy obecne zabezpieczenia systemu.
Nie trać czasu i skontaktuj się z jednym z naszych centrów usług lub zadzwoń.
Skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft: +1 (877) 527-9459 (BEZPŁATNY NUMER)
Twoja pilna reakcja jest potrzebna.
Aby poradzić sobie z tym problemem, skontaktuj się z naszą administracją sieci.
Zadzwoń pod numer wsparcia
+1 (877) 527-9459

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Google Chrome Critical ERROR (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Google Chrome Critical ERROR (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Google Chrome Critical ERROR adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "google chrome critical error" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome  Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "google chrome critical error" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "google chrome critical error" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "google chrome critical error" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "google chrome critical error" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12652-google-chrome-critical-error-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Google Chrome Critical ERROR (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Google Chrome Critical ERROR" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Google Chrome Critical ERROR (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.