FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Trojan Win32/Tiggre!rfn

Znany również jako: Trojan Win32/Tiggre!rfn (malware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Trojan Win32/Tiggre!rfn

Czym jest Trojan Win32/Tiggre!rfn?

Trojan Win32/Tiggre!rfn to malware wysokiego ryzyka zaprojektowane do wykonywania wielu złośliwych zadań na komputerach ofiar. Jest również znane jako "Trojan.GenericKD.12694003" (od BitDefender) i "W32/Autoit.CGO!tr" (od Fortinet). Trojan Win32/Tiggre! Rfn jest rozpowszechniany na różne sposoby, w tym wiadomości Spam (szkodliwe załączniki), fałszywe aktualizatory Adobe Flash Player, złośliwe strony internetowe, infekcje sieciowe, a nawet wiadomości Facebook.

Trojan Win32/Tiggre!rfn scam

Trojan Win32/Tiggre!rfn to wszechstronne malware, ponieważ wykonuje różne funkcje w zależności od wyborów programistów. Przykładowo, może wykorzystać zasoby systemowe do wydobywania kryptowaluty. Cały proces kryptowydobycia opiera się zasadniczo na rozwiązywaniu różnych "równań matematycznych". Narzędzia górnicze wykorzystują zasoby systemowe do wykonywania obliczeń. Za każdym razem, gdy zostanie rozwiązane "równanie", wydobywana jest jedna jednostka waluty (np. 1 Bitcoin). Ponieważ identyczne "równanie" jest rozwiązywane przez wiele komputerów jednocześnie, nagroda jest dzielona między każde urządzenie w zależności od mocy urządzenia i ilości wykonywanych prac. Wszystkie dochody są otrzymywane przez cyberprzestępców (portfel kryptograficzny), podczas gdy użytkownicy nie otrzymują nic w zamian. W rzeczywistości wszystko to dzieje się bez ich zgody, a ponieważ wydobycie zajmuje do 100% zasobów komputera, systemy często stają się niestabilne i praktycznie nie nadają się do użytku. Ponadto w pewnych okolicznościach (wysoka temperatura w pomieszczeniu, złe systemy chłodzenia itp.) sprzęt może ulec uszkodzeniu (elementy mogą się przegrzać). Trojan Win32/Tiggre!rfn zbiera również różne dane, w tym zapisane loginy/hasła, naciśnięcia klawiszy, informacje bankowe i tak dalej. Zebrane dane są często wykorzystywane do generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie malware, takiego jak Trojan Win32/Tiggre!rfn może prowadzić do poważnych problemów finansowych i związanych z prywatnością (np. cyberprzestępcy mogą przekazywać środki na swoje konta, kupować nielegalne produkty pod twoim imieniem i tak dalej).

W niektórych przypadkach Trojan Win32/Tiggre!rfn infiltruje systemy wraz z kilkoma aplikacjami typu adware. Programy te nie są tak szkodliwe jak Trojan Win32/Tiggre!rfn, ale mogą być frustrujące i problematyczne. Potencjalnie niechciane programy typu adware (PUP) zazwyczaj generują natrętne reklamy i zbierają poufne dane. Zwodnicze reklamy zakrywają podstawowe treści strony (co znacznie zmniejsza komfort przeglądania), a także przekierowują do złośliwych witryn, a nawet uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware. Kliknięcie tych reklam może prowadzić do złośliwych witryn. Ponadto adware zbiera adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyszukiwane hasła, przeglądane strony i inne dane związane z przeglądaniem. Zebrane informacje są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Dlatego adware stanowi zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Z tych powodów wszystkie PUP z adware należy natychmiast wyeliminować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Trojan Win32/Tiggre!rfn (malware)
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Trojan Win32/Tiggre!rfn jest bardzo podobny do Pony, TrickBot i FormBook. W rzeczywistości istnieją dziesiątki wirusów, które zbierają również informacje, wydobywają kryptowaluty i wykonują inne złośliwe zadania. Aplikacje typu adware mają wiele podobieństw. Oferując "użyteczne funkcje", PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi, jednak zamiast włączać obiecane funkcje, adware stanowi bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Jedynym celem tego oprogramowania jest pomoc deweloperom w generowaniu pasywnych przychodów.

Jak zainstalowałem Trojan Win32/Tiggre!rfn na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, Trojan Win32/Tiggre!rfn jest promowany za pomocą wiadomości Spam, fałszywych aktualizacji Flash Player i Facebooka. E-maile zawierające Spam zawierają złośliwe załączniki (np. dokumenty MS Office, pliki JavaScript itp.), które po otwarciu ukrywają i instalują malware. Fałszywe aktualizatory twierdzą, że odtwarzacz jest nieaktualny (choć tak nie jest) i zachęcają użytkowników do zaktualizowania. Zamiast aktualizować odtwarzacz, narzędzia te jednak pobierają i instalują Trojan Win32/Tiggre!rfn. Przestępcy dystrybuują również to złośliwe oprogramowanie przez złośliwe witryny, które po otwarciu uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania i instalowania Trojan Win32/Tiggre!rfn bez zgody użytkownika. Inną metodą jest "infekowanie łańcuchowe": komputer jest zainfekowany malware, które rozprzestrzenia inne wirusy (w tym przypadku Trojan Win32/Tiggre!rfn). Programiści używają również skryptów wysyłających wiadomości Spam na Facebooku. Wiadomość zawiera jedynie plik wideo, jednak jest to oszustwo - zamiast otwierania wideo, użytkownik otworzy skrypt AutoIt, który zainfekuje system.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu. Zastanów się dwa razy przed otwarciem plików/linków otrzymanych za pośrednictwem poczty e-mail, kont Facebooka, Skype i tak dalej. Jeśli pliki/linki wydają się nieistotne lub zostały wysłane z podejrzanych/nierozpoznawalnych nazw/adresów e-mail, usuń je natychmiast i na pewno nie otwieraj załączonych plików/linków. Ponadto na bieżąco aktualizuj zainstalowane aplikacje i pamiętaj, że przestępcy dystrybuują malware za pośrednictwem fałszywych aktualizacji. W związku z tym aplikacje należy aktualizować za pomocą wbudowanych funkcji aktualizacji lub narzędzi dostarczanych wyłącznie przez oficjalnych programistów. Niezbędne jest również posiadanie zainstalowanego i uruchomionego sprawdzonego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Trojan Win32/Tiggre!rfn adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem trojan win32/tiggre!rfn (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem trojan win32/tiggre!rfn (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie zwodniczych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem trojan win32/tiggre!rfn (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware trojan win32/tiggre!rfn (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat trojan win32/tiggre!rfn (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12616-trojan-win32tiggrerfn-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Trojan Win32/Tiggre!rfn (malware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Trojan Win32/Tiggre!rfn (malware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.