FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Comcast Cable Warning Alert

Znany również jako: "Comcast Cable Warning Alert" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Comcast Cable Warning Alert

Czym jest Comcast Cable Warning Alert?

"Comcast Cable Warning Alert" to kolejny fałszywy błąd, podobny do Do Not Ignore This Windows Alert, Code 055BCCAC9FEC, Microsoft Warning Alert i wielu innych. Jest on wyświetlany przez złośliwe witryny, które użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy (wyświetlane przez inne podejrzane witryny) lub potencjalnie niechciane programy (PUP). Badania pokazują, że PUP infiltrują systemy bez zezwolenia, a także powodują przekierowania, generują uciążliwe reklamy, zbierają dane osobowe i uruchamiają niechciane procesy.

Comcast Cable Warning Alert scam

Ten błąd oznacza, że system jest zainfekowany malware, które zbiera różne wrażliwe dane (loginy/hasła, informacje bankowe itp.). Malware musi zostać natychmiast wyeliminowane, a zatem użytkownicy są zachęcani do natychmiastowego kontaktu z "technikami" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ["+1 (866) 475-7161"]. Ci ludzie rzekomo poprowadzą ofiary przez proces usuwania malware. W rzeczywistości błąd "Comcast Cable Warning Alert" jest fałszywy. Ta wiadomość to oszustwo - cyberprzestępcy generują dochody, nakłaniając niczego nie podejrzewających użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za niepotrzebne wsparcie techniczne. Dlatego błąd ten należy zignorować - natychmiast opuść witrynę wyświetlającą komunikat "Comcast Cable Warning Alert". Pamiętaj, że niektóre witryny wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchom system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie przywracaj poprzedniej sesji, w przeciwnym razie ponownie otworzysz złośliwe witryny. Ponadto witryny wyświetlające komunikaty o błędzie "Comcast Cable Warning Alert" wykrywają dostawcę usług internetowych ofiary i wyświetlają odpowiednio inny wariant tego komunikatu (pełna lista wariantów).

Potencjalnie niechciane programy generują natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-upy itp.) za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Dlatego też reklamy często ukrywają zawartość odwiedzanej witryny, znacznie zmniejszając wygodę przeglądania. Ponadto mogą przekierowywać do złośliwych witryn i uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobrania/zainstalowania malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Kolejną ważną wadą jest śledzenie danych. Większość PUP zbiera informacje dotyczące nawyków przeglądania sieci. Dane często zawierają dane osobowe, które programiści sprzedają stronom trzecim (które również wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów). Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre PUP uruchamiają niechciane procesy w tle (np. do wydobywania kryptowaluty) bez pozwolenia. Programy te w gruncie rzeczy źle wykorzystują zasoby systemowe, znacznie zmniejszając ogólną wydajność systemu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Comcast Cable Warning Alert" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jak wspomniano powyżej, "Comcast Cable Warning Alert" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych fałszywych błędów. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików itd.). Jednak te obietnice są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Badania pokazują, że potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Większość oferuje przydatne funkcje, ale te programy nie przynoszą rzeczywistej wartości. PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

W celu dystrybuowania PUP, programiści wykorzystują zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" i natrętne reklamy. "Sprzedaż wiązana" to podstępna instalacja PUP z regularnym oprogramowaniem. Jednak programiści nie ujawniają prawidłowo tych instalacji - ukrywają „dołączone" programy w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" opcjach lub w innych sekcjach tych procedur. Ponadto niektórzy użytkownicy pomijają kroki pobierania/instalacji i klikają podejrzane linki/reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji. Takie zachowanie prowadzi do przypadkowej instalacji potencjalnie niechcianych programów - użytkownicy po prostu narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają własną prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego zwracaj uwagę, gdy pobierasz/instalujesz oprogramowanie i przeglądasz Internet. Upewnij się, że dokładnie analizujesz każde okno dialogowe pobierania/instalacji i rezygnujesz ze wszystkich dodatkowych programów. Ponadto, unikaj używania narzędzi instalacji/pobierania stron trzecich, ponieważ przestępcy zarabiają na nich za pomocą metody "sprzedaży wiązanej". Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Należy również zauważyć, że natrętne reklamy często wydają się uzasadnione, ale po kliknięciu przekierowują na strony z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią i inne podejrzane witryny. Jeśli natkniesz się na te przekierowania, od razu sprawdź listę zainstalowanych aplikacji/wtyczek do przeglądarek i usuń podejrzane wpisy.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Comcast Cable Warning Alert":

Comcast Cable Warning Alert
Wykryto złośliwe spyware/riskware
Błąd # 0x86672ee7

Zadzwoń do nas natychmiast pod numer: +1 (866) 475-7161
Nie ignoruj tego krytycznego alertu.
Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.
Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany spyware i riskware. Kradzione są następujące informacje...
Dane finansowe
Dane logowania Facebooka
Dane karty kredytowej
Dane logowania do konta e-mail
Zdjęcia przechowywane na tym komputerze
Musisz się natychmiast skontaktować z nami, aby nasi doświadczeni inżynierowie przeprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon, aby chronić twoją tożsamość.
Zadzwoń do nas w ciągu najbliższych 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu komputera.
Bezpłatny numer: +1 (866) 475-7161

Wygląd pop-up "Comcast Cable Warning Alert" (GIF):

Comcast Cable Warning Alert scam gif

Jeden z wariantów oszustwa "Comcast Cable Warning Alert":

Comcast Cable Warning Alert variant 2

Pełna lista wariantów oszustwa Comcast Cable Warning Alert:

Comcast Xfinity Warning Alert
AT&T Internet Warning Alert
Verizon Fios Warning Alert
Charter Communications Warning Alert
HughesNet Warning Alert
Excede Internet Warning Alert
CenturyLink Warning Alert
Frontier Warning Alert
Cricket Wireless Warning Alert
Mediacom Warning Alert
Cox Communications Warning Alert
Sprint Warning Alert
Windstream Warning Alert
T-Mobile Warning Alert
WOW Warning Alert
Dish Network Warning Alert
Cable ONE Warning Alert
Suddenlink Warning Alert
U.S. Cellular Warning Alert
Google Fiber Warning Alert
CloudVPS Warning Alert
QuadraNet Warning Alert

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Comcast Cable Warning Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie potencjalnie niechciane programy, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "comcast cable warning alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "comcast cable warning alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "comcast cable warning alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "comcast cable warning alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "comcast cable warning alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12455-comcast-cable-warning-alert-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Comcast Cable Warning Alert (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Comcast Cable Warning Alert" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.