FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Do Not Ignore This Windows Alert

Znany również jako: "Do Not Ignore This Windows Alert" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Do Not Ignore This Windows Alert

Czym jest Do Not Ignore This Windows Alert?

"Do Not Ignore This Windows Alert" to fałszywy błąd pop-up, wyświetlany przez złośliwą witrynę. Użytkownicy często odwiedzają tę witrynę nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez nieuczciwe aplikacje typu adware, które infiltrują zwykle infiltrowane systemy bez zgody (metoda sprzedaży wiązanej). Oprócz niechcianych przekierowań, te potencjalnie niechciane programy (PUP) zbierają różne typy danych i generują natrętne reklamy w Internecie.

Do Not Ignore This Windows Alert adware

Błąd "Do Not Ignore This Windows Alert" stwierdza, że ​​komputer został zainfekowany trojanami/programami szpiegującymi wysokiego ryzyka, a wszystkie dane osobowe (zapisane hasła, dane bankowe itp.) są zagrożone. Twierdzi się również, że zamknięcie okna podręcznego spowoduje wyłączenie dostępu do komputera (to ostrzeżenie jest rzekomo wydawane, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom). Aby rozwiązać problem, użytkownicy są zachęcani do skontaktowania się z pomocą techniczną za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("0800-046-5718"). Te instrukcje są fałszywe. Jak wspomniano powyżej, "Do Not Ignore This Windows Alert" jest fałszywym komunikatem o błędzie. Wirus nie istnieje. Cyberprzestępcy próbują nakłonić użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za usługi techniczne, które nie są potrzebne. Dlatego należy zignorować to okno pop-up i nigdy nie próbować kontaktować się z tymi osobami. Jak wspomniano powyżej, PUP stale zbierają różne dane związane z aktywnością przeglądania Internetu, w tym adresy IP, dostawców usług internetowych (ISP), lokalizacje geograficzne, odwiedzane strony internetowe, zapytania, ruch myszy/klawiatury itp. Te dane mogą zawierać dane osobowe, które są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe w celu generowania przychodów. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może spowodować poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Kolejną wadą jest wyświetlanie natrętnych reklam w Internecie. PUP używają "wirtualnej warstwy" do generowania reklam pop-up, kuponowych, banerowych i innych podobnych. Warstwa wirtualna to narzędzie umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Powstałe reklamy często zakrywają główne treści odwiedzanych stron internetowych, co znacznie utrudnia przeglądanie Internetu. Ponadto niektóre przekierowują do złośliwych stron internetowych - kliknięcie ich może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Potencjalnie niechciane programy powinny zostać natychmiast odinstalowane.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów podobnych do "Do Not Ignore This Windows Alert". Przykłady obejmują Microsoft Alert, Call Windows Help Desk Immediately, Windows Security Alert i wiele innych. Wszystkie twierdzą, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w inny podobny sposób. W rzeczywistości nigdy nie należy ufać tym błędom - wiadomości te są jedynie próbami generowania przychodów poprzez nakłanianie ofiar do zapłacenia. Celem aplikacji typu adware jest to samo: oferując różne "użyteczne funkcje", adware próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionym i użytecznym oprogramowaniem, jednak zamiast dostarczać jakąkolwiek wartość zwykłym użytkownikom, aplikacje te po prostu zbierają dane umożliwiające identyfikację i generują natrętne reklamy w Internecie. Niektóre (jak w tym przypadku) powodują niechciane przekierowania do złośliwych stron internetowych.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

Cyberprzestępcy dystrybuują aplikacje typu adware, wykorzystując zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemną instalację aplikacji firm trzecich przy użyciu zwykłego oprogramowania - ponieważ wiedzą, że wielu użytkowników spieszy się z procesami pobierania/instalacji i pomija ich kroki. Dlatego dołączone programy są ukryte w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy ich krok. Ponadto odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i anuluj te już dołączone. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Wiadomość o oszustwie prezentowana w tym oknie pop-up (nigdy nie dzwoń pod żaden numer podany w tej wiadomości - jest to oszustwo wsparcia technicznego):

********* Nie ignoruj tego alertu Windows *********

Zadzwoń do nas pod numer: 0800-046-5718 (bezpłatny)

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany trojanem i spyware. Skradziono następujące informacje...

1. Dane logowania Facebooka

2. Dane karty kredytowej

3. Dane logowania do konta e-mail

4. Zdjęcia przechowywane i zapisane na tym komputerze

Musisz się natychmiast z nami skontaktować, aby nasi inżynierowie przeprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon. Zadzwoń do nas przez następne 5 minut, aby uniemożliwić wyłączenie twojego komputera.

Zadzwoń do nas: 0800-046-5718 (bezpłatny numer)

********* Nie ignoruj tego alertu Windows *********

Zrzut ekranu przedstawiający złośliwą witrynę wyświetlającą komunikat "Do Not Ignore This Windows Alert" po zamknięciu okna pop-up:

Website displaying Do Not Ignore This Windows Alert scam

Wygląd tego pop-up fałszywego wsparcia technicznego:

do not ignore this warning scam pop-up appearance (GIF)

Tekst prezentowany na tej oszukańczej stronie:

Twój komputer został zablokowany

Twój komputer z adresem IP - może zostać zainfekowany przez trojany - ponieważ klucz aktywacyjny systemu wygasł, a twoje dane (na przykład hasła, wiadomości i karty kredytowe) zostały skradzione. Zadzwoń pod numer pomocy technicznej 0800-046-5718, aby ochronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami. "Kod błędu aktywacji systemu: 0x44578" Ekran blokady. Aby natychmiast rozwiązać problem i zapobiec utracie danych, zadzwoń pod bezpłatny numer: 0800-046-5718

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Do Not Ignore This Windows Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Do Not Ignore This Windows Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Do Not Ignore This Windows Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "do not ignore this windows alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Do Not Ignore This Windows Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Do Not Ignore This Windows Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "do not ignore this windows alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Do Not Ignore This Windows Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Do Not Ignore This Windows Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "do not ignore this windows alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "do not ignore this windows alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "do not ignore this windows alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10912-do-not-ignore-this-windows-alert-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Do Not Ignore This Windows Alert (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Do Not Ignore This Windows Alert" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.