Oszustwo Microsoft System Security Alert

Znany również jako: "Microsoft System Security Alert" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Microsoft System Security Alert

Czym jest Microsoft System Security Alert?

"Microsoft System Security Alert" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez zwodniczą stronę internetową, którą użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). Należy zauważyć, że PUP zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody (metoda „sprzedaży wiązanej"). Ponadto często generują natrętne reklamy i śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

Microsoft System Security Alert adware

Komunikaty "Microsoft System Security Alert" informują, że system został zainfekowany i z tego powodu niektóre funkcje (na przykład połączenie internetowe) zostały zablokowane. Twierdzi się również, że ​​malware musi zostać natychmiast usunięte, a ofiary powinny skontaktować się z „Obsługą klienta Microsoft" za pośrednictwem podanego bezpłatnego numeru telefonu ("+1-866-217-8835"). Następnie zostaną prawdopodobnie poprowadzone przez proces usuwania malware. Jak wspomniano powyżej, wiadomość ta jest fałszywa i nie należy jej ufać. Cyberprzestępcy próbują przestraszyć i nakłonić ofiary do zadzwonienia i zapłacenia za fałszywe wsparcie techniczne, które nie jest nawet potrzebne (malware nie istnieje). Dlatego nigdy nie próbuj dzwonić pod podany numer telefonu. Błąd "Microsoft System Security Alert" można usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. PUP generują również reklamy pop-up, kuponowe, banerowe i inne, które często zakrywają treści strony, znacznie utrudniając przeglądanie. Ponadto reklamy te mogą przekierowywać do złośliwych witryn internetowych - kliknięcie ich powoduje ryzyko dalszych infekcji adware lub malware. Kolejną wadą jest śledzenie danych. PUP śledzą aktywność przeglądania, zapisują adresy IP, odwiedzane adresy URL, wyszukiwane hasła, przeglądane strony, aktywność myszy/klawiatury i inne podobne informacje. Te dane mogą zawierać dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy niewłaściwie wykorzystują prywatne dane do generowania przychodów. Tego typu śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów PUP należy odinstalować natychmiast.

Istnieje wiele fałszywych komunikatów o błędach, które są bardzo podobne do "Microsoft System Security Alert", w tym na przykład Warning - Your Computer Is Infected!, Windows Firewall Blocked The Internet i Your Windows Is Infected. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w pewien sposób. Pamiętaj jednak, że fałszywe błędy są zaprojektowane tylko w celu generowania przychodów dla programistów. Podobnie jak w przypadku Microsoft System Security Alert, tym innym pop-up również nigdy nie powinno się ufać. Oferując różne „użyteczne funkcje", wszystkie PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Jednak zamiast dostarczać jakąkolwiek znaczącą wartość dla zwykłych użytkowników, powodują niechciane przekierowania, wyświetlają reklamy i zapisują różne informacje o użytkowniku.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

Programiści dystrybuują PUP, wykorzystują zwodniczą metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną" - ukrywają oni dołączone programy w „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach procesów pobierania/instalacji. Pośpiech na tym etapie i pomijanie kroków naraża systemy na ryzyko różnych infekcji i narusza prywatność użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Dokładnie przeanalizuj każdy krok, używając „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Ponadto, odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlany oknie pop-up „Microsoft System Security Alert":

Microsoft System Security Alert
Ups! Coś poszło nie tak z twoim Windows

Drogi Użytkowniku Windows,

Witryna, którą ostatnio odwiedziłeś, mogła pobrać malware i wirusa na twój system Windows.

Microsoft Defender obawia się o bezpieczeństwo twojego systemu Windows. Twoje połączenie TCP zostało zablokowane przez system bezpieczeństwa twojego systemu Windows. Twój Windows i Chrome zostały zablokowane, dopóki nie otrzymamy od ciebie wiadomości, aby natychmiast rozwiązać ten problem. Skontaktuj się z obsługą klienta Microsoft Windows pod numerem: +1-866-217-8835 (BEZPŁATNY NUMER)

Inny wariant oszustwa "Microsoft System Security Alert":

microsoft system security alert scam variant 2

Tekst prezentowany w tym oszustwie:

Microsoft System Security Alert
Ups! Coś poszło nie tak z twoim Windows

Drogi Użytkowniku Windows,

Witryna, którą ostatnio odwiedziłeś, mogła pobrać malware i wirusa na twój system Windows.

Wykryto malware/spyware

Błąd # 0x80072ee7

Zadzwoń do nas natychmiast pod numer: +1-877-372-6054

Nie ignoruj tego krytycznego alertu.

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój Windows i Chrome zostały zablokowane, dopóki nie skontaktujesz się z nami, aby natychmiast rozwiązać ten problem. Następujące informacje są kradzione...
> Dane finansowe
> Dane logowania Facebooka
> Dane karty kredytowej
> Dane logowania do konta e-mail
> Zdjęcia przechowywane na tym komputerze
Zadzwoń do nas w ciągu najbliższych 5 minut, aby uniemożliwić wyłączenie komputera lub utratę danych lub danych.

Bezpłatny numer obsługi klienta: +1-877-372-6054

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Microsoft System Security Alert (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Microsoft System Security Alert (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Microsoft System Security Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Microsoft System Security Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Microsoft System Security Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "microsoft system security alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Microsoft System Security Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Microsoft System Security Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "microsoft system security alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Microsoft System Security Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Microsoft System Security Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "microsoft system security alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "microsoft system security alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "microsoft system security alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11486-microsoft-system-security-alert-scam