FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Chrome.exe

Znany również jako: Poweliks (malware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania wirusa Chrome.exe

Czym jest wirus Chrome.exe?

Wirus Chrome.exe to ogólna nazwa odnosząca się do trojana Poweliks. Cyberprzestępcy ukrywają to malware jako "Chrome.exe (32 bit)" (lub, rzadko "dllhost.exe" lub "cmmon32.exe") w Menedżerze zadań (dlatego nazywa się je wirusem Chrome.exe). Deweloperzy wykorzystują Poweliks do generowania nieuczciwych przychodów z reklam - to malware ma na celu generowanie natrętnych reklam online (kuponowych, banerowych, pop-up itp.). Ponadto Poweliks wykorzystuje praktycznie wszystkie zasoby komputera. System staje się bezużyteczny (aplikacje ciągle się zawieszają z powodu braku zasobów, zamarzania ekranu itp.).

Chrome.exe virus adware

"Chrome.exe (32-bitowy)" to regularny proces uruchamiany przez Google Chrome. Ta przeglądarka otwiera wiele tych procesów w Menedżerze zadań (im więcej otwierasz kart, tym więcej uruchamianych jest procesów "Chrome.exe (32 bit)" Te procesy zajmują jednak niewielki procent ogólnych zasobów systemowych. Z kolei Poweliks wygląda jak jeden z procesów Google Chrome (ma tę samą nazwę i ikonę), ale otwiera dziesiątki takich procesów i wykorzystuje prawie wszystkie zasoby procesora, przez co system staje się bezużyteczny. Ponadto Google Chrome uruchamia procesy "Chrome.exe (32-bitowy)" tylko wtedy, gdy przeglądarka jest otwarta, a Poweliks uruchamia je podczas uruchamiania systemu. Mimo że Poweliks nie tworzy żadnego pliku w systemie, można go łatwo odróżnić, ponieważ procesy "Chrome.exe (32-bitowy)" będą działały nawet po zamknięciu przeglądarki. Zasoby systemowe (zwłaszcza CPU) osiągają do 100% na stanie bezczynności. Aby zweryfikować autentyczny proces Chrome, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz "Open File Location". Oryginalny "Chrome.exe (32-bitowy)" jest zawsze umieszczany w folderze "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application". Procesy zlokalizowane gdzie indziej są uznawane za szkodliwe. Jeśli twój system nagle zacznie działać powoli i obserwujesz wiele procesów "Chrome.exe (32-bitowy)" w Menedżerze zadań (nawet jeśli przeglądarka nie jest otwarta), twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany malware Trojan.Poweliks. W takim przypadku należy natychmiast wykonać pełne skanowanie systemu za pomocą legalnego pakietu antywirusowego/antyspyware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Poweliks (malware)
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jak wspomniano powyżej, Poweliks jest wykorzystywany do generowania nieuczciwych przychodów z reklam. To malware generuje uciążliwe reklamy za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W rezultacie wyświetlane reklamy często zakrywają ukryte treści. Ważniejszą kwestią jest natrętne zachowanie reklam. Te reklamy zazwyczaj prowadzą do złośliwych stron internetowych i uruchamiają skrypty, które pobierają/instalują malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Wyświetlanie reklam jest typowym zachowaniem dla aplikacji typu adware, jednak oprócz generowania reklam, potencjalnie niechciane programy (PUP) zbierają dane osobowe. Programiści PUP sprzedają zebrane dane stronom trzecim, którzy mogą wykorzystywać poufne dane do generowania przychodów. Dlatego użytkownicy mogą napotkać poważne problemy z prywatnością. Ponadto malware wydobywające kryptowalutę zmniejsza wydajność systemu (więcej informacji na temat tych wirusów tutaj).

W jaki sposób wirus Chrome.exe został zainstalowany na moim komputerze?

Poweliks jest dystrybuowany na różne sposoby. Przykładowo, przestępcy wykorzystują złośliwe strony internetowe lub porywają legalne i wykorzystują zestawy exploitów zaprojektowane w celu wykorzystania luk systemowych do zainstalowania malware. Poweliks jest również dystrybuowany za pomocą wiadomości Spam. Przestępcy dystrybuują wiadomości e-mail zawierające różne teksty o dostawach paczek (np. FedEx, DHL itp.). Twierdzą one, że przesyłka nie może zostać dostarczona z różnych powodów. Te e-maile zawierają również złośliwe załączniki. Wielu zaciekawionych użytkowników otwiera te pliki, co prowadzi do infekcji komputerowych. Ponadto przestępcy używają fałszywych pobrań. Prezentują złośliwe pliki wykonywalne jako legalne oprogramowanie (np. Adobe Flash Player), a tym samym nakłaniają użytkowników do pobrania i zainstalowania malware. Ostatecznie głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu. Upewnij się, że odwiedzane witryny są legalne i nie zawierają podejrzanych treści. Ponadto nigdy nie otwieraj plików otrzymanych z podejrzanych adresów e-mail. Należy je usunąć bez czytania. Aktualizuj zainstalowane aplikacje, pobieraj i aktualizuj narzędzia/aplikacje tylko z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośredniego linku do pobierania. Nieoficjalne programy pobierania/instalacji często zawierają fałszywe programy, dlatego nie powinny być używane. Posiadanie legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware zainstalowanego na twoim komputerze jest również najważniejsze. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Wygląd malware Trojan.Poweliks:

Chrome.exe Virus

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie usuwanie adware wirus Chrome.exe:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Chrome.exe virus adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów, spójrz na "Chrome.exe virus", wybierz ten wpis i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy wirusowe Chrome.exe, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware wirusa Chrome.exe z przeglądarek internetowych:

W czasie badań wirus Chrome.exe nie zainstalował wtyczek przeglądarki w przeglądarkach Internet Explorer, Google Chrome ani Mozilla Firefox, ale był dołączony do innych programów typu adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Chrome.exe virus ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Chrome.exe virus ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem poweliks (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Chrome.exe virus  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Chrome.exe virus ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem poweliks (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Chrome.exe virus ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Chrome.exe virus ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem poweliks (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware poweliks (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat poweliks (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12181-chrome-exe-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Poweliks (malware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Poweliks (malware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.