Oszustwo ACTION CENTER

Znany również jako: "ACTION CENTER" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania ACTION CENTER

Czym jest ACTION CENTER?

Wyświetlany przez złośliwą stronę internetową "ACTION CENTER" jest fałszywym komunikatem o błędzie podobnym do Your Device Is Under Threat, Cydoor Spyware, Internet Security Alert i wielu innych. Badania pokazują, że użytkownicy często są przekierowywani na tę stronę przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). W większości przypadków PUP infiltrują systemy bez zgody użytkowników. Ponadto generują natrętne reklamy, zbierają wrażliwe dane i zmniejszają ogólną wydajność systemu.

ACTION CENTER adware

Błąd „ACTION CENTER" twierdzi, że Windows Defender wykrył wiele infekcji. Ponadto złośliwa strona internetowa wykonuje fałszywe skanowanie komputera, dzięki czemu „ACTION CENTER" wygląda jeszcze bardziej wiarygodnie. Aby usunąć wymienione infekcje, ofiary są zachęcane do skontaktowania się z „certyfikowanymi technikami" za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-855-559-2111") Następnie są kierowane przez proces usuwania malware. W rzeczywistości błąd „ACTION CENTER" jest oszustwem. Cyberprzestępcy generują przychody strasząc i nakłaniając użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Ponadto mogą wymagać zdalnego dostępu do komputera. Po podłączeniu, przestępcy potajemnie instalują malware i/lub zmieniają ustawienia systemowe, a następnie twierdzą, że wykryli dodatkowe problemy. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tych problemów, wymagana jest dodatkowa płatność. Z tych powodów radzimy zignorować „ACTION CENTER" i nigdy nie próbować skontaktować się z tymi osobami. Ten błąd można usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą "Menedżera zadań") lub ponownie uruchamiając system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nigdy nie klikaj przycisku „Przywróć zamknięte karty". W przeciwnym razie ponownie otworzysz złośliwą witrynę.

Potencjalnie niechciane programy stale generują różnorodne natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.) W tym celu programiści wykorzystują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym wyświetlane reklamy zazwyczaj ukrywają zawartość strony internetowej, co znacznie zmniejsza komfort korzystania z Internetu przez użytkowników. Niektóre reklamy przekierowują do złośliwych stron i/lub uruchamiają skrypty, które pobierają/instalują malware. Dlatego klikanie ich grozi infekcjami komputerowymi wysokiego ryzyka. Kolejną wadą jest śledzenie danych. Potencjalnie niechciane programy mogą gromadzić informacje zawierające dane osobowe. Zgromadzone dane są następnie sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują te informacje w celu generowania przychodów. Śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre PUP-y wydobywają również kryptowaluty lub uruchamiają inne niechciane procesy w tle. Poprzez niewłaściwe użycie zasobów potencjalnie niechciane programy znacznie zmniejszają ogólną wydajność systemu. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Jak wspomniano powyżej, „ACTION CENTER" jest bardzo podobny do wielu innych fałszywych błędów. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików lub są podobne błędy), jednak są one przeznaczone wyłącznie do wyłudzania pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Potencjalnie niechciane programy są również bardzo podobne. Oferując różne „przydatne funkcje", PUP próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Jednak programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast dostarczać rzeczywistą wartość, stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkowników i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Większość potencjalnie niechcianych programów jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" i wyżej wymienionych natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to niewidoczna instalacja aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści ukrywają "dołączone" aplikacje w różnych sekcjach (zazwyczaj w "Zaawansowanych"/"Niestandardowych" ustawieniach) procesów pobierania lub instalacji. Wielu użytkowników przyspiesza te procesy i pomija ich kroki. Ponadto klikają różne reklamy. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego, aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, bądź bardzo ostrożny podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy zwykle wyglądają legalnie, jednak przekierowują do podejrzanych stron (z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Jeśli natkniesz się na te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto uważnie obserwuj każdy etap pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów.

Tekst wyświetlany w oknie dialogowym „ACTION CENTER":

ACTION CENTERBezpieczeństwo i konserwacja

Włącz ochronę antywirusową

Ochrona przed wirusami jest wyłączona

Włącz ochronę antywirusową

Ochrona antywirusowa została wyłączona w poniedziałek.

Windows Defender znalazł złośliwe oprogramowanie typu spyware/riskware. Zadzwoń do nas natychmiast pod numer:

+1-855-559-2111

Nie ignoruj tego krytycznego alertu. Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci. Komputer poinformował, że został zainfekowany spyware i riskware.

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi doświadczeni inżynierowie poprowadzili cię przez proces usuwania przez telefon, aby chronić twoją tożsamość. Zadzwoń do nas w ciągu najbliższych 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu komputera lub utracie informacji.

Wygląd pop-up "ACTION CENTER" (GIF):

ACTION CENTER scam gif

Zrzut ekranu fałszywego skanu komputera wyświetlanego przez złośliwą stronę:

Fake scan displayed by ACTION CENTER scam

Tekst prezentowany w tym oszustwie:

Znaleziono 7 zagrożeń.

Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami

Ochrona w czasie rzeczywistym jest wyłączona, w wyniku czego twoje urządzenie jest podatne na ataki. Zadzwoń do nas pod numer: +1-855-559-2111. Nie ignoruj tego krytycznego alertu. Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci. Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany spyware i riskware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie ACTION CENTER (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się ACTION CENTER (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ACTION CENTER adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing ACTION CENTER ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing ACTION CENTER ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "action center" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing ACTION CENTER  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing ACTION CENTER ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "action center" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing ACTION CENTER ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing ACTION CENTER ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "action center" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "action center" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "action center" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12106-action-center-scam