Oszustwo Cydoor Spyware

Znany również jako: "Cydoor Spyware" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Cydoor Spyware

Czym jest Cydoor Spyware?

"Cydoor Spyware" to kolejny fałszywy błąd wyświetlany przez złośliwą stronę. Badania pokazują, że użytkownicy są często przekierowywani na tę stronę przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zezwolenia. Oprócz przekierowań, PUP generują różne natrętne reklamy (kuponowe, pop-up, banery itp.), zmniejszają ogólną wydajność systemu i ciągle zbierają dane osobowe.

Cydoor Spyware adware

Ten błąd twierdzi, że ​​zostało wykryte naruszenie bezpieczeństwa i z tego powodu dane osobowe (loginy/hasła, informacje bankowe itp.) są zagrożone. Zachęca się użytkowników do natychmiastowego rozwiązania tego problemu, kontaktując się z certyfikowanymi technikami Microsoft (pod podanym bezpłatnym numerem telefonu ["1-300-190-430"] i postępując zgodnie z dalszymi instrukcjami. Należy jednak pamiętać, że "Cydoor Spyware" jest oszustwem – błąd jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z Microsoft. Cyberprzestępcy twierdzą, że są certyfikowanymi technikami i generują dochody przez straszanie niczego niepodejrzewających użytkowników oraz nakłanianie ich do zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne - wszystkie twierdzenia dotyczące naruszenia bezpieczeństwa są fałszywe. Ponadto przestępcy często wymagają zdalnego dostępu do komputerów użytkowników w celu zainstalowania malware i/lub zmiany ustawień systemu. Przestępcy twierdzą, że "wykrywają" więcej problemów i oferują usługi za dodatkową opłatą. Z tych powodów zdecydowanie zalecamy ignorowanie "Cydoor Spyware". Nigdy nie należy dzwonić pod podany numer telefonu. Możesz usunąć ten błąd po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą Menedżera zadań) lub ponownie uruchamiając system. Nigdy nie otwieraj ponownie zamkniętych kart po ponownym uruchomieniu przeglądarki. W przeciwnym razie ryzykujesz ponowne odwiedzanie złośliwej strony.

Jak wspomniano powyżej, PUP często generuję różne reklamy. Aby to osiągnąć, programiści stosują różne narzędzia (np. "wirtualną warstwę"), które umożliwiają umieszczanie graficznych treści stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym generowane reklamy mogą zakrywać podstawowe treści. Ponadto niektóre reklamy prowadzą do złośliwych stron internetowych, a w niektórych przypadkach uruchamiają skrypty pobierające/instalujące malware. Klikanie tych reklam stwarza ryzyko różnych infekcji komputerowych. Potencjalnie niechciane programy często kopiują krypto-walutę lub uruchamiają inne niechciane procesy w tle, bez zgody użytkowników. W większości przypadków programy te niewłaściwie wykorzystują dostępne zasoby (pamięć RAM, procesor itp.), co znacznie obniża ogólną wydajność komputera. Z tych powodów potencjalnie niechciane programy powinny zostać natychmiast odinstalowane.

"Cydoor Spyware" jest praktycznie identyczny z Internet Security Alert, TEST, Cyber Security, Your TCP Connection Was Blocked i wieloma innymi. Zauważ, że wszystkie twierdzą, że ​​system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje plików itp.). Jednak te błędy są zaprojektowane tylko po to, aby wyłudzić pieniądze od niczego niepodejrzewających użytkowników. Wszystkie potencjalnie niechciane programy są bardzo podobne - twierdzą, że umożliwiają pewne "użyteczne funkcje". Jednak te fałszywe obietnice są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. W rzeczywistości PUP są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast dostarczać prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

W większości przypadków potencjalnie niechciane programy są dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana" i natrętnych reklam w Internecie. Dlatego użytkownicy często instalują PUP nieumyślnie, bez ich zgody. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści nie ujawniają w odpowiedni sposób tych instalacji - ukrywają wszystkie "dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach lub w innych sekcjach procesów pobierania/instalacji. Dlatego pomijanie kroków pobierania/instalacji (i klikanie różnych reklam) często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania i przeglądania Internetu. Dokładnie przeanalizuj każde okno pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają na uzasadnione, jednak można je odróżnić poprzez ich przekierowania - najczęściej prowadzą one do stron z ankietami, hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych stron. Jeśli natkniesz się na takie przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlany w pierwszym oknie pop-up "Cydoor Spyware":

Spyware Cydoor mogło spowodować naruszenie bezpieczeństwa w twojej lokalizacji sieciowej.

TWOJE DANE OSOBISTE I FINANSOWE MOGĄ BYĆ ZAGROŻONE. Zadzwoń pod bezpłatny numer! 1-300-190-430.

Skontaktuj się z CERTYFIKOWANYM TECHNIKIEM MICROSOFT, aby rozwiązać problem. Nie otwieraj przeglądarki internetowej ze względu na swój problem z bezpieczeństwem, aby uniknąć uszkodzenia danych w rejestrze systemu operacyjnego. Skontaktuj się z CERTYFIKOWANYMI TECHNIKAMI MICROSOFT, korzystając z bezpłatnego numeru wsparcia: 1-300-190-430

NIE ZAMYKAJ ANI NIE URUCHAMIAJ PONOWNIE KOMPUTERA. MOŻE TO PROWADZIĆ DO UTRATY DANYCH I AWARII SYSTEMU OPERACYJNEGO, A TYM SAMYM NIEODWRACALNEJ SYTUACJI WYNIKAJĄCEJ Z UTRATY DANYCH. SKONTAKTUJ SIĘ Z DZIAŁEM ADMINISTRATORA, ABY ROZWIĄZAĆ PROBLEM

Zrzut ekranu drugiego okna pop-up "Cydoor Spyware":

Cydoor Spyware scam second popup

Tekst prezentowany w drugim oknie pop-up "Cydoor Spyware":

Problem jest spowodowany przez nietypową aktywność wykonywaną na tym komputerze. Kod błędu - 022-146-128. Zadzwoń pod numer działu obsługi klienta - 1-300-190-430 i podaj ten kod agentowi.

 

KOD BŁĘDU: OSTRZEŻENIE 022-146-128: Twój system ma krytyczne luki w zabezpieczeniach. Uwaga Klient Vodafone Australia: Twoje osobiste e-maile, dane bankowe i inne osobiste hasła, a także dane karty kredytowej są zagrożone! Wykryto wiele infekcji wysokiego ryzyka. Natychmiast zadzwoń do Certyfikowanych Techników Wsparcia Windows: 1-300-190-430 (BEZPŁATNY NUMER, Linia telefoniczna o wysokim priorytecie)

Wygląd okna pop-up "Cydoor Spyware" (GIF):

Cydoor Spyware scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Cydoor Spyware (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Cydoor Spyware (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Cydoor Spyware adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Cydoor Spyware ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Cydoor Spyware ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "cydoor spyware" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Cydoor Spyware  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Cydoor Spyware ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "cydoor spyware" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Cydoor Spyware ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Cydoor Spyware ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "cydoor spyware" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "cydoor spyware" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "cydoor spyware" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11971-cydoor-spyware-scam