Oszustwo Windows Support Alert

Znany również jako: "Windows Support Alert" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Support Alert

Czym jest Windows Support Alert?

"Windows Support Alert" to kolejny fałszywy błąd podobny do Microsoft Azure, Google Security Warning, Internet Security Alert i wielu innych. Podobnie jak w przypadku większości fałszywych błędów, Windows Support Alert jest również wyświetlany przez złośliwą stronę internetową, którą użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). Wyniki badań pokazują, że PUP zazwyczaj infiltrują system bez zgody użytkownika. Oprócz powodowania przekierowań, PUP zbierają również poufne informacje, generują natrętne reklamy, a w niektórych przypadkach niewłaściwie wykorzystują zasoby systemu.

Windows Support Alert adware

Komunikat "Windows Support Alert" informuje, że system wykrył nietypową aktywność, która stanowi zagrożenie dla danych osobowych użytkownika. Ponadto ten błąd zachęca użytkowników do zgłaszania tej "aktywności" do pewnego centrum technicznego za pośrednictwem podanego numeru telefonu "+1-855-393-4537". Problem polega na tym, że błąd "Windows Support Alert" jest kompletnym oszustwem. W rzeczywistości cyberprzestępcy próbują nakłonić użytkowników do zadzwonienia pod wskazany numer telefonu. Po wykonaniu tych czynności użytkownicy otrzymają ofertę usług technicznych, za które oczywiście muszą zapłacić. Ponieważ błąd "Windows Support Alert" jest fałszywy, wsparcie techniczne nie jest nawet potrzebne. Dlatego użytkownicy ostatecznie zapłacą za nic. Warto również wspomnieć, że ci samozwańczy "certyfikowani technicy" bardzo często proszą użytkowników o zdalny dostęp do swoich komputerów. Robią to z zamiarem zainstalowania prawdziwego malware i/lub zmiany ustawień systemu. Zaraz po tym oszuści twierdzą, że "wykrywają" dodatkowe problemy i oferują dodatkową pomoc za kolejną opłatą, co zachęca użytkowników do zapłacenia jeszcze więcej. Z tych powodów błąd "Alert Windows Support" powinien zostać zignorowany. Można go łatwo usunąć po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą "Menedżera zadań") lub ponownie uruchamiając system. Jednak po ponownym uruchomieniu przeglądarki użytkownicy nigdy nie powinni kliknąć "Przywróć zamknięte karty". W przeciwnym razie ponownie otworzą wyżej wymienioną złośliwą strony.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane programy są zaprojektowane do zbierania informacji. Adresy IP, geolokalizacje, dostawcy usług internetowych (ISP), odwiedzane adresy UR, zapytania wyszukiwania, naciśnięcia klawiszy i inne gromadzone dane zwykle zawierają dane osobowe. Z tego powodu użytkownicy muszą być poinformowani, że programiści PUP są bardzo skłonni do sprzedawania informacji stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te mogą próbować generować przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie poufnych danych. Tak więc obecność PUP-ów śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością. Potencjalnie niechciane programy generują również reklamy pop-up, kuponowe, banerowe i inne natrętne. Aby to zrobić, PUP wykorzystują różne narzędzia, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu wyświetlane reklamy prawdopodobnie nakładają się na treści odwiedzanych stron. Ponadto, natrętne reklamy często prowadzą do złośliwych stron i/lub nawet uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania malware (lub innych PUP). Nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Ponadto, niektóre PUP uruchamiają niepotrzebne procesy w tle systemu. Poprzez niewłaściwe wykorzystanie zasobów systemu do zdobywania kryptowaluty i/lub uruchamiania innych niechcianych procesów, PUP znacznie spowalniają cały system. Dlatego potencjalnie niechciane programy muszą zostać natychmiast odinstalowane.

Wyniki badań pokazują, że wszystkie fałszywe błędy są bardzo podobne. Każdy z nich twierdzi, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Jednak błędy takie jak "Windows Support Alert" mają na celu wyłudzenie pieniędzy od niczego nie podejrzewających użytkowników. Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Oferując wiele "przydatnych funkcji", PUP nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak po infiltracji te PUP nie przynoszą żadnej realnej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast tego powodują przekierowania, zbierają informacje, generują reklamy i wykorzystują zasoby systemowe, stwarzając zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Zdecydowana większość potencjalnie niechcianych programów infiltruje system bez pozwolenia. Powodem tego jest brak wiedzy i nieostrożne zachowanie użytkowników. Zwodnicze reklamy są zwykle dystrybuowane za pomocą metody "sprzedaży wiązanej". Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ujawnić instalację "dołączonych" aplikacji - celowo ukrywają ją za różnymi sekcjami (najprawdopodobniej "Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy często lekkomyślnie się spieszą i pomijają większość tych procedur. Ponadto użytkownicy mogą klikać różne reklamy bez myślenia o możliwych konsekwencjach. W ten sposób użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji i narażają własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każdy powinien wiedzieć, że kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego bycie ostrożnym podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza pobierania/instalowania oprogramowania jest koniecznością. Cyberprzestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam. W związku z tym większość z nich wygląda całkowicie odpowiednie. Jednak te reklamy ujawniają się poprzez przekierowywanie użytkowników do stron z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych. W przypadku takich przekierowań, użytkownicy powinni natychmiast odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje/dodatki do przeglądarki. Ponadto użytkownicy powinni zawsze dokładnie przeanalizować każdy etap procesu pobierania/instalacji i odrzucić wszystkie oferty dotyczące pobierania/zainstalowania aplikacji innych firm.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Windows Support Alert":

Windows Support Alert

Twój system wykrył nietypową aktywność

Może to zaszkodzić danym twojego komputera i śledzić twoje działania finansowe.

Zgłoś tę aktywność pod +1-855-393-4537

Wygląd pop-up "Windows Support Alert" (GIF):

Windows Support Alert scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Windows Support Alert (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Windows Support Alert (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Support Alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Windows Support Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Windows Support Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "windows support alert" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Windows Support Alert  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Windows Support Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "windows support alert" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Windows Support Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Windows Support Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "windows support alert" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "windows support alert" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "windows support alert" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12038-windows-support-alert-scam