FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Google Security Warning

Znany również jako: "Google Security Warning" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Google Security Warning

Czym jest Google Security Warning?

"Google Security Warning" to fałszywy komunikat o błędzie, wyświetlany przez złośliwą witrynę, którą użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). Badania pokazują, że te aplikacje często infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Oprócz wywoływania przekierowań PUP śledzą aktywność przeglądania Internetu i generują natrętne reklamy internetowe.

Google Security Warning adware

Błąd "Google Security Warning" informuje, że system został zainfekowany wirusem Zeus (ponieważ klucz aktywacyjny systemu wygasł), a prywatne informacje (loginy/hasła, informacje bankowe itp.) zostały skradzione. Dalej stwierdza się, że szkodliwe oprogramowanie musi zostać natychmiast odinstalowane, a ofiary zachęcane są do kontaktu z działem pomocy technicznej Windows za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-844-843-5125"). Następnie ofiary podobno otrzymają pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pamiętaj, że błąd "Google Security Warning" jest fałszywy - jest to oszustwo, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi firmami Microsoft i Google. Cyberprzestępcy próbują nakłonić użytkowników do uwierzenia, że ​​system jest zainfekowany oraz zadzwonienia do nich i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Nigdy nie dzwoń pod podany wyżej numer. Ten błąd można łatwo usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Jak wspomniano powyżej, PUP monitorują również aktywność przeglądania, zbierając różne informacje, które mogą być danymi osobowymi. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp.) są następnie udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), których celem jest zwiększenie dochodów dzięki niewłaściwemu wykorzystaniu danych osobowych. Z tego powodu obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Kolejną wadą jest wyświetlanie natrętnych reklam w Internecie. PUP stale generują reklamy pop-up, kuponowe, banerowe, całostronicowe i inne podobne. Aby to osiągnąć, programiści stosują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym natrętne reklamy często zakrywają zawartość strony internetowej, co znacznie obniża jakość przeglądania. Ponadto niektóre z tych reklam mogą przekierowywać do złośliwych witryn, a nawet uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania i instalowania PUP/malware. Dlatego nawet przypadkowe kliknięcia mogą powodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Z tych powodów powinieneś natychmiast odinstalować wszystkie PUP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Google Security Warning" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów podobnych do "Google Security Warning". Lista przykładów obejmuje (ale nie jest ograniczona do) High Priority Message, Unusual Activity, Warning! Malware Detected! i Unauthorized Access Detected !. Wszystkie twierdzą, że ​​system jest zainfekowany, porwany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Jednak tak jak w przypadku Google Security Warning, te błędy mają na celu wyłącznie nakłonienie użytkowników do zapłaty za niepotrzebne usługi. Powinny one być zignorowane. PUP są praktycznie identyczne. Większość oferuje różne "użyteczne funkcje", ale te twierdzenia są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. Jedynym celem wszystkich PUP jest generowanie przychodów dla programistów. Powodują niechciane przekierowania (w ten sposób promując różne strony internetowe, w większości fałszywe wyszukiwarki), generują uciążliwe reklamy i zbierają różne informacje o użytkowniku. Zauważ, że fałszywe wyszukiwarki mają identyczny cel, a ich zachowanie ledwo różni się od PUP: promują też inne strony (generując fałszywe wyniki wyszukiwania), wyświetlając reklamy i zbierając dane. Podobnie jak w przypadku uciążliwych reklam, fałszywe wyniki wyszukiwania mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych. Dlatego fałszywe wyszukiwarki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

W jaki sposób adware zainstalowano na moim komputerze?

W celu dystrybucji PUP, programiści wykorzystują natrętne reklamy online i zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemną instalację aplikacji innych producentów za pomocą zwykłego (w większości bezpłatnego) oprogramowania/programów. Dlatego PUP zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Programiści ukrywają dołączone aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach procesów pobierania/instalacji. Pospieszanie/pomijanie tej sekcji i klikanie reklam naraża systemy na ryzyko różnych infekcji, narusza prywatność użytkowników i niechcący przyznaje uprawnienia do modyfikowania różnych opcji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

PUP są dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam i poprzez sprzedaż wiązaną. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Unikaj klikania reklam - uciążliwe reklamy mogą wydawać się autentyczne, a zatem określenie, czy pochodzą one z odwiedzanej (legalnej) strony, jest praktycznie niemożliwe. Niezależnie od tego, jak kuszące mogą być reklamy, nie ryzykuj ich kliknięcia. Ponadto pobieraj oprogramowanie tylko z zaufanych źródeł. Wybierz bezpośredni adres URL do pobrania, zamiast korzystać z zewnętrznych programów pobierających/instalatorów. Te narzędzia zwykle łączą dodatkowe aplikacje i ich używanie jest bardzo ryzykowne. Wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie przeanalizuj każdy krok i odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Google Security Warning":

Zapora sieciowa wykrywająca "podejrzane" połączenia sieciowe, zalecamy kliknięcie "Powrót do bezpieczeństwa"

Zrzut ekranu strony wyświetlającej fałszywy błąd "Google Security Warning":

Google Security Warning website without pop-up

Tekst prezentowany na tej stronie:

Twój komputer został zablokowany

Zadzwoń teraz: +1-844-843-5125

Twój komputer z adresem IP został zainfekowany przez wirus Zeus - ponieważ klucz aktywacyjny systemu wygasł, twoje informacje (na przykład hasło, wiadomości i karty kredytowe) zostały skradzione. Zadzwoń do pomocy technicznej +1-844-843-5125, aby chronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami.

Zadzwoń teraz: +1-844-843-5125

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Google Security Warning adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Google Security Warning ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Google Security Warning ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "google security warning" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Google Security Warning  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Google Security Warning ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "google security warning" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Google Security Warning ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Google Security Warning ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "google security warning" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "google security warning" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "google security warning" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11720-google-security-warning-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Google Security Warning (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Google Security Warning" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.