Oszustwo Microsoft Azure

Znany również jako: "Microsoft Azure" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Microsoft Azure

Czym jest Microsoft Azure?

Wyświetlany przez złośliwą witrynę internetową "Microsoft Azure" to fałszywa wiadomość o błędzie, podobna do Windows Product Key Expired, Google Security Warning, Internet Security Alert i wieloma innymi. Badania pokazują, że użytkownicy są przekierowywani do tej witryny przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia. Zauważ, że oprócz powodowania przekierowań, PUP generują natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-upy itp.), zbierają wrażliwe dane i (w niektórych przypadkach) obniżają ogólną wydajność systemu.

Microsoft Azure adware

Błąd "Microsoft Azure" stwierdza, że ​​klucz aktywacyjny systemu wygasł. W rezultacie system został zainfekowany wirusem trojańskim, a dane osobowe (loginy/hasła, informacje bankowe, wiadomości itp.) zostały skradzione. Aby zapobiec dalszym szkodom, użytkownicy muszą natychmiast skontaktować się z pomocą techniczną systemu Windows za pośrednictwem podanego numeru telefonu "+1888-790-4177". Ponoć pracownik pomocy poprowadzi użytkowników przez proces usuwania malware i aktywacji systemu Windows. Jednak błąd "Microsoft Azure" jest fałszywy – to po prostu oszustwo, które nie ma nic wspólnego z Microsoftem (programistami systemu operacyjnego Windows). Cyberprzestępcy generują przychody, twierdząc, że są certyfikowanymi technikami i pobierając od użytkowników opłaty za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne - wszystkie twierdzenia "Microsoft Azure" są fałszywe. Ponadto cyberprzestępcy często zachęcają użytkowników do udzielania zdalnego dostępu do swoich komputerów. Po podłączeniu instalują potajemnie złośliwe oprogramowanie i/lub modyfikują ustawienia systemowe. Ponadto, cyberprzestępcy twierdzą, że "wykrywają" dodatkowe problemy i oferują dodatkową pomoc za dodatkową opłatą. Z tych powodów powinieneś zignorować błąd "Microsoft Azure" i nigdy nie dzwonić pod podany wyżej numeru telefonu. Ten błąd można usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową lub ponownie uruchamiając system. Pamiętaj również, że po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś kliknąć "Przywróć zamknięte karty". W przeciwnym razie ponownie otworzysz złośliwą witrynę.

Potencjalnie niechciane programy generują natrętne reklamy. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. W związku z tym reklamy często zakrywają treści strony internetowej, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto zazwyczaj prowadzą one do złośliwych stron internetowych i/lub nawet uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają/instalują malware/PUP. Dlatego klikanie ich grozi dalszym infekcjom komputerowym. Kolejną wadą jest śledzenie informacji. Należy pamiętać, że PUP prawdopodobnie zbierają adresy IP, odwiedzane adresy URL, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy i inne dane zawierające dane osobowe. Programiści PUP sprzedają te zebrane informacje stronom trzecim. Dlatego śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Niektóre PUP-y zbierają kryptowaluty lub uruchamiają inne niechciane procesy w tle. Programy te znacznie zmniejszają ogólną wydajność systemu. Z tych powodów stanowczo zalecamy natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich PUP.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Microsoft Azure" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Microsoft Azure (wirus), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak wspomniano powyżej, "Microsoft Azure" jest podobny do innych fałszywych błędów. Podobnie jak w przypadku "Microsoft Azure", twierdzą oni, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w podobny sposób. Jednak wszystkie są przeznaczone tylko do wyłudzania pieniędzy od niczego niepodejrzewających użytkowników. Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Oferując "użyteczne funkcje", PUP próbują jednak sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Ponieważ ich jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów, nie dostarczają one prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników i stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności oraz bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP znane są z posiadania oficjalnych stron do pobrania. W większości przypadków cyberprzestępcy dystrybuują je, wykorzystując zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana" i wyżej wymienione natrętne reklamy. Dlatego PUP zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody użytkowników. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści ukrywają "dołączone" aplikacje w różnych sekcjach (zazwyczaj "Niestandardowych"/"Zaawansowanych") procesów pobierania lub instalacji. Pośpiech i pomijanie etapów pobierania/instalacji naraża systemy na ryzyko różnych infekcji i narusza prywatność użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego należy bardzo uważnie przeglądać Internet i pobierać/instalować oprogramowanie. Zwodnicze reklamy zwykle wyglądają legalnie, jednak przekierowują do stron z pornografią, hazardem, randkami dla dorosłych i innych podejrzanych witryn. W przypadku takich przekierowań natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto, dokładnie przeanalizuj każde okno dialogów pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Microsoft Azure":

Microsoft Azure
Zapora sieciowa wykrywająca "podejrzane" połączenia sieciowe. Zalecamy kliknięcie "Powrót do bezpieczeństwa"

Aby uzyskać pomoc, zadzwoń:+1888-790-4177

Strona wyświetlająca pop-up "Microsoft Azure":

Microsoft Azure website

Tekst prezentowany na tej stronie:

Twój komputer został zablokowany

Zadzwoń teraz: +1888-790-4177

Twój komputer z adresem IP został zainfekowany przez trojany - ponieważ klucz aktywacyjny systemu wygasł. Twoje informacje (na przykład hasła, wiadomości i karty kredytowe) zostały skradzione. Zadzwoń pod numer pomocy technicznej Windows +1888-790-4177, aby ochronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami.

Zadzwoń teraz: +1888-790-4177

Wygląd okna pop-up "Microsoft Azure" (GIF):

Microsoft Azure scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Microsoft Azure (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Microsoft Azure (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Microsoft Azure adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Microsoft Azure ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Microsoft Azure ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "microsoft azure" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Microsoft Azure  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Microsoft Azure ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "microsoft azure" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Microsoft Azure ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Microsoft Azure ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "microsoft azure" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "microsoft azure" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "microsoft azure" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12004-microsoft-azure-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Microsoft Azure (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Microsoft Azure" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Microsoft Azure (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.