Oszustwo Unable to Locate Windows License Key

Znany również jako: "Unable to Locate Windows License Key" (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Unable to Locate Windows License Key

Czym jest Unable to Locate Windows License Key?

Podobny do Microsoft Warning Alert, Windows Health Is Critical, Ransomware Detected i wielu innych, "Unable to Locate Windows License Key" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez złośliwą stronę. Badania pokazują, że użytkownicy często odwiedzają tę stronę przypadkowo - są przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zezwolenia. Oprócz powodowania przekierowań, PUP zmniejszają wydajność systemu, generują natrętne reklamy i zapisują różne informacje o systemie użytkownika.

Unable to Locate Windows License Key adware

Ten błąd twierdzi, że nie można wykryć pliku z kluczem licencji Windows. Twierdzi również, że plik ten może zostać usunięty przez złośliwe oprogramowanie (co oznacza, że ​​system może być zainfekowany). Użytkownicy są zachęcani do natychmiastowego skontaktowania się z pomocą techniczną Windows (pod podanym numerem telefonu ["1800-861-420"]) i rozwiązania tego problemu. Wyżej wymieniona złośliwa strona może wyglądać podobnie do zakładki Informacje o systemie w Panelu sterowania systemu Windows. Dlatego, chociaż błąd "Unable to Locate Windows License Key" może wydawać się prawdziwy, jest to oszustwo i nie ma nic wspólnego z Microsoftem (programistami systemu operacyjnego Windows). Cyberprzestępcy twierdzą, że są technikami komputerowymi i generują przychody, nakłaniając użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Opisane problemy nie istnieją. Ci fałszywi technicy zwykle wymagają zdalnego dostępu do komputerów użytkowników. Po nawiązaniu połączenia potajemnie instalują złośliwe oprogramowanie i zmieniają ustawienia systemowe, a następnie "wykrywają" jeszcze więcej problemów i oferują pomoc za dodatkową opłatę. Nigdy nie próbuj dzwonić na podany numeru telefonu. Należy również pamiętać, że niektóre strony internetowe wyświetlające fałszywe błędy (i potencjalnie niechciane programy) potajemnie uruchamiają procesy w tle (takie jak szyfrowanie ukrytych plików). Te nadużycia zasobów komputerowych powodują obniżenie ogólnych wyników. Natychmiast opuść tę stronę. Błąd "Unable to Locate Windows License Key" można usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową lub ponownie uruchamiając system. Jak wspomniano powyżej, większość PUP generuje różne szkodliwe reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itd.). Są one dostarczane za pośrednictwem narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie i często zakrywają podstawową zawartość odwiedzanych stron internetowych. Po kliknięciu reklamy te mogą przekierowywać do złośliwych stron i uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują złośliwe oprogramowanie. Dlatego nawet przypadkowe kliknięcia mogą powodować infekcje typu adware lub malware wysokiego ryzyka. Kolejną wadą jest śledzenie informacji. Większość potencjalnie niechcianych programów zapisuje informacje (takie jak adresy IP, odwiedzane adresy URL, zapytania wprowadzane do wyszukiwarek, naciśnięcia klawiszy itp.), które mogą zawierać dane osobowe. Programiści PUP sprzedają te dane stronom trzecim (głównie w wątpliwych celach marketingowych), co naraża twoją prywatność na ryzyko. Z tych powodów od razu odinstaluj wszystkie potencjalnie niechciane programy.

Istnieją setki potencjalnie niechcianych programów, które są bardzo podobne. Oferując różne "przydatne funkcje", próbują nakłonić użytkowników do uwierzenia, że ​​są legalne i użyteczne. Jednak jedynym celem wszystkich PUP jest generowanie przychodów dla programistów. Tylko niewielka część z nich zapewnia obiecane funkcjonalności - większość jest bezużyteczna dla zwykłych użytkowników. Zamiast dostarczania "przydatnych funkcji", PUP generalnie powodują niechciane przekierowania (tym samym promując złośliwe strony), niewłaściwie wykorzystują zasoby systemowe, generują złośliwe reklamy (za pośrednictwem modelu reklamowego "Pay Per Click") i zapisują informacje o systemie użytkownika.

W jaki sposób zainstalowano adware na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane programy mają oficjalne strony do pobierania/promowania, jednak zazwyczaj są one dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam i oszukańczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemnej instalacji oprogramowania stron trzecich wraz z regularnymi (głównie bezpłatnymi) aplikacjami. Deweloperzy są świadomi, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalowania i pomijają ich kroki. Dlatego ukrywają wszystkie dołączone programy. Pośpieszanie procesów pobierania/instalacji i klikanie reklam naraża system na ryzyko różnych infekcji i narusza prywatność użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, należy zachować szczególną ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania oraz przeglądania Internetu. Dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji (szczególnie "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia) i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Pamiętaj, że narzędzia do pobierania/instalacji stron trzecich są zaprojektowane do zarabiania przy użyciu metody sprzedaży wiązane (promują oprogramowanie stron trzecich). Dlatego korzystanie z tych narzędzi jest bardzo ryzykowne - pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych źródeł i, najlepiej, korzystając z bezpośredniego linku do pobierania. Większość złośliwych reklam jest prawdziwa, jednak często prowadzą do ankiet, hazardu, randek dla dorosłych, pornografii i innych podobnych podejrzanych stron. Jeśli napotykasz takie reklamy, odinstaluj wszystkie podejrzane programy i dodatki przeglądarki. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlony w oknie pop-up "Unable to Locate Windows License Key":

Nie można zlokalizować pliku danych klucza licencyjnego Windows. Plik ten został usunięty z twojego komputera. Najprawdopodobniej odwiedziłeś niedawno szkodliwą stronę internetową, która pobrała ransomware na twój komputer z systemem Windows, w wyniku czego pliki danych kluczy licencyjnych zostaną usunięte. Twój system został automatycznie zablokowany, aby zapobiec poważnej utracie danych. Aby uzyskać natychmiastową pomoc, zadzwoń do działu pomocy technicznej Windows pod podanym numerem telefonu 1800-861-420

 

Ta część systemu Windows jest uszkodzona dnia [data]

Inny wariant tego oszustwa (oszukańcy technicy używają numeru telefonu 001-800-630-3153):

windows license key data file scam variant 2

Wygląd tego oszukańczego okna pop-up wsparcia technicznego (GIF):

windows license key data file scam appearance (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Unable to Locate Windows License Key (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Unable to Locate Windows License Key (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Unable to Locate Windows License Key adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adwarez przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Unable to Locate Windows License Key ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Unable to Locate Windows License Key ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "unable to locate windows license key" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Unable to Locate Windows License Key  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Unable to Locate Windows License Key ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "unable to locate windows license key" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Unable to Locate Windows License Key ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Unable to Locate Windows License Key ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "unable to locate windows license key" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "unable to locate windows license key" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "unable to locate windows license key" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11781-unable-to-locate-windows-license-key-scam