FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Warning: Hyper-V Manager

Znany również jako: "Hyper-V Manager" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Hyper-V Manager

Czym jest Hyper-V Manager?

"Hyper-V Manager" to błąd pop-up, wyświetlany przez nieuczciwą stronę internetową. Użytkownicy są przekierowywani na tę stronę przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez zgody użytkownika (metoda "sprzedaży wiązanej"). Oprócz powodowania niechcianych przekierowań, PUP generują różne niechciane reklamy i nieustannie śledzą aktywność przeglądania Internetu.

Hyper-V Manager adware

Pop-up "Hyper-V Manager" informuje, że wystąpił błąd, a zatem dysk twardy komputera może być uszkodzony. Ofiary są zachęcane do bezpośredniego kontaktu z certyfikowanymi technikami za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-877-225-9922"). Wtedy prawdopodobnie otrzymają pomoc w rozwiązaniu problemu. Pamiętaj jednak, że błąd "Hyper-V Manager" jest fałszywy. Deweloperzy generują przychody poprzez przestraszenie użytkowników oraz nakłonienie ich do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Zignoruj ​​tę wiadomość i nigdy nie próbuj dzwonić pod wyżej wymieniony numer telefonu. Ten błąd można usunąć po prostu poprzez zamknięcie przeglądarki internetowej. Pamiętaj, że PUP używają "wirtualnej warstwy", aby wygenerować reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne. Umożliwia to umieszczenie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym wyświetlane reklamy często zakrywają treści strony, co znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania. Ponadto niektóre z nich prowadzą do złośliwych stron internetowych i kliknięcie ich może spowodować infekcje typu adware lub malware wysokiego ryzyka. PUP stale monitorują aktywność przeglądania sieci przez użytkowników poprzez zapisywanie adresów URL, odwiedzonych stron, wprowadzonych zapytań, adresów IP i innych informacji, które mogą zawierać dane osobowe. Dane te są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy nadużywają danych osobowych do generowania przychodów. Tak więc obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może spowodować poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Wszystkie niechciane programy należy od razu odinstalować.

Jest wiele fałszywych błędów, podobnych do "Hyper-V Manager". Na liście przykładów znajdują się System Has Detected Intrusion, Your Computer Is In Blocked State, Enter A Product Key i wiele innych. Należy zauważyć, że podobnie jak w przypadku "Hyper-V Manager" one również twierdzą, że system jest w jakiś sposób uszkodzony. W rzeczywistości wszystkie są fałszywe i nie należy im ufać. Fałszywe błędy mają na celu generowanie przychodów dla programistów. PUP mają również identyczny cel: oferując różne "użyteczne funkcje", próbują sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Następnie powodują jedynie niechciane przekierowania i ciągle zapisują różne informacje o systemie użytkownika.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, PUP są dystrybuowane przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej", a zatem zwykli użytkownicy często instalują je przypadkowo bez ich zgody. Sprzedaż wiązana to potajemna instalacji aplikacji innych firm przy użyciu zwykłego oprogramowania/aplikacji. Deweloperzy wiedzą, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalowania i pomijają ich kroki. Dlatego ukrywają dołączone programy w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa proste kroki, które należy wykonać, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze, dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalowania przy użyciu "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i odrzuć te już dołączone.

Tekst wyświetlany w oknie podręcznym "Hyper-V Manager":

Wystąpił błąd podczas próby zmiany stanu maszyny wirtualnej savtstfc01.

'Savtstfc01' nie powiodło się.

Kontroler emulowanego kontrolera IDE (przypadek 83F8628-8DCA-4152-9EDA-2CA8B33039B4)): nie można włączyć zasilania przy użyciu błędu 'Błąd dostępu ogólnego dostępu'

IDE/ATAPI: Chmura nie dołącza 'E:Virtualssavtstfc01.vhd' do lokalizacji 0/0 kontrolera IDE. Błąd: 'Błąd ogólnego dostępu'

Plik 'E:Virtualsavtstfc.vhd' nie ma wymaganych ustawień zabezpieczeń. Błąd: 'Błąd ogólnego dostępu'

WYMAGANA NATYCHMIASTOWA ODPOWIEDŹ

Zadzwoń do działu pomocy

Dział pomocy +1-877-225-9922 (BEZPŁATNY NUMER)

Twój dysk twardy może szkodzić! Nie próbuj go naprawić ręcznie. Może to uszkodzić twoje dane.

W związku z tym przeprowadzamy dodatkowe kontrole zabezpieczeń w celu sprawdzenia bezpieczeństwa systemu.

Zrzut ekranu drugiego okna "Hyper-V Manager":

Second Hyper-V Manager pop-up

Tekst prezentowany w drugim oknie pop-up "Hyper-V Manager":

****Nie uruchamiaj ponownie swojego komputera*****

Znaleziono następujące informacje o tym błędzie:

Kod: 00xO4C08

Opis

Wykryto nieobsługiwany lub nieprawidłowy typ partycji.

Wykryta infekcja wskazuje na kilka ostatnio pobranych plików na komputer, co z kolei powodowało problemy z komputerem. Zadzwoń do działu pomocy technicznej +1-877-255-9922 i podaj kod B2957E agentowi, aby naprawić ten problem.

Wygląd oszustwa "Hyper-V Manager" (GIF):

Hyper-V Manager GIF

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Hyper-V Manager adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adwarez przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Hyper-V Manager ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Hyper-V Manager ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "hyper-v manager" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Hyper-V Manager  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing Hyper-V Manager ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "hyper-v manager" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Hyper-V Manager ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Hyper-V Manager ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "hyper-v manager" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "hyper-v manager" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "hyper-v manager" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11232-hyper-v-manager-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Hyper-V Manager (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Hyper-V Manager" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.